Bezpiecznie, czysto, zdrowo

Bezpiecznie, czysto, zdrowo

EMKA S.A. to polska firma z 30-letnim doświadczeniem, która świadczy usługi w zakresie odbioru, transportu i utylizacji odpadów medycznych.

Aktualnie spółka realizuje dwie inwestycje związane z budową nowych instalacji do unieszkodliwiania odpadów medycznych. Obydwa projekty są dofinansowywane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedsięwzięcia polegają na budowie instalacji z najnowocześniejszą technologią do termicznego unieszkodliwiania odpadów medycznych wraz z odzyskiem energii. Inwestycje zlokalizowane są w Kędzierzynie – Koźlu i Redzikowie.

Instalacja Termicznego Przekształcania Odpadów

Instalacja to miejsce, w którym w sposób nowoczesny i w pełni bezpieczny dla środowiska naturalnego, pracujących tam osób i okolicznych mieszkańców, następuje termiczne przekształcenie odpadów.

W wyniku tego procesu uzyskiwana jest energia cieplna, która może stanowić źródło energii cieplnej dla mieszkańców (co może zahamować wzrost cen ciepła w mieście) lub być wykorzystana dalej do produkcji energii elektrycznej.

Bezpieczeństwo

Zakład odzysku energii z odpadów stanowi jedno z najczystszych i najbezpieczniejszych dla środowiska rozwiązań, ponieważ podlega dużo bardziej rygorystycznym normom niż domy jednorodzinne, standardowe elektrociepłownie oraz średniej wielkości kotłownie miejskie.

Technologia ta została opracowana przez prof. Janusza Bujaka i jest to najnowocześniejsze i najbardziej niezawodne rozwiązanie.

 

Oprac. M.L.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.