Prido – wideorejestratory dla każdego kierowcy

Prido – wideorejestratory  dla każdego kierowcy

Podczas jazdy samochodem komfort oraz bezpieczeństwo kierowcy, pasażerów, jak i innych uczestników ruchu jest najważniejszy. Jednym z przydatnych urządzeń w tym zakresie jest dobry wideorejestrator, w który warto wyposażyć pojazd. Nie tylko nagra obraz drogi podczas podroży, ale również może ostrzec o nagłej zmianie pasa ruchu czy też pomoże w czasie cofania.  


Bezpieczeństwo przede wszystkim

Marka Prido powstała 2019 roku  i od początku celem, jaki jej przyświeca jest poprawa komfortu i bezpieczeństwa na naszych drogach. Jej kamery produkowane są z najwyższą dbałością o detale oraz z wykorzystaniem najnowocześniejszej technologii. Dzięki temu z roku na rok zdobywa coraz większe zaufanie klientów. Starania te zaowocowały wyróżnieniem  wideorejestratorów Prido prestiżowym godłem Dobra Marka 2023 – Jakość, Zaufanie, Renoma!

- Nagroda taka jak "Dobra Marka 2023" to dla nas ogromne wyróżnienie nie tylko ze względu na rangę konkursu, ale również w kontekście działań podejmowanych przez nas na rynku konsumenckim. Te działania to rzecz jasna również edukacja naszych klientów w zakresie bezpieczeństwa. Przez ostatnie miesiące zwiększyliśmy intensywność naszych działań w mediach społecznościowych. To pozwoliło nam dotrzeć do nowych grup docelowych takich jak np. kobiety, realizujące się w różnych branżach, będących na różnych etapach rozwoju zawodowego oraz matek, coraz częściej sięgających po produkty mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa ich dzieci. Widzimy ogromny potencjał w dalszym skalowaniu tych działań. Jeszcze raz ogromnie dziękujemy za Nagrodę – komentuje Irina Lastovjak Marketing Manager w Prido.


Portfolio marki zawiera kilka świetnych modeli, które zostały dopracowane pod każdym względem, po to, aby każdy kierowca mógł znaleźć odpowiadający mu produkt. Każdy z nich posiada w ciekawe, dodatkowe funkcje, dlatego przyjrzyjmy się  poszczególnym produktom osobno.

 

Prido- Dobra Marka

 

Kamera Prido i5 – wyczulona na ruch i wytrzymała

Wideorejestrator  Prido i5 posiada sensor optyczny Sony EXMOR i matrycę wykonaną w technologii BSI (tylne-podświetlenie), dzięki temu możliwe jest nagrywanie obrazu wysokiej jakości zarówno w dzień, jak i w nocy. Dodatkowo  150 stopniowy kąt widzenia obiektywu, gwarantuje wyłapanie odległych elementów, których oko i pole widzenia człowieka nie jest w stanie uchwycić, tj. wybiegającego na ulicę pieszego lub wyjeżdżający z drogi podporządkowanej rower.  Za optymalne doświetlenie obrazu odpowiada również funkcja WDR, dzięki której ciemne elementy znajdujące się w kadrze zostają automatycznie rozjaśnione, a zbyt jasne kolory – przyciemnione.


Prido i7pro – wideorejestrator do zadań specjalnych

W naszym kraju warunki atmosferyczne bywają trudne, często wczesną wiosną, jesienią i zimą drogi są nieoświetlone, zalegający śnieg lub padający deszcz sprawiają że jest ślisko i otaczają nad szarości nawet w ciągu dnia. Właśnie w takich sytuacjach świetnie sprawdzi wideorejestrator Prido i7pro. Model ten posiada zaawansowaną matrycę Sony STARVIS IMX291, z technologią tylnego podświetlania, stworzoną z myślą o trudnych warunkach oświetleniowych, zwłaszcza nocnych.

Kamerą steruje wydajny i szybki procesor Novatek 96663, co gwarantuje stabilność jej pracy, a  na czytelnym ekranie o przekątnej – 2,7 cala z łatwością ustawimy wszystkie parametry. Dodatkowo, wideorejestrator nagrywa w wysokiej rozdzielczości FullHD 1080P i obsługuje karty pamięci microSD  o pojemności do 256GB, posiada również funkcję  WDR oraz Wi-Fi, dzięki któremu bezprzewodowo zgramy nasze nagrania na telefon czy udostępnimy je w internecie.

 

Prido fot 3

 

Wideorejestratory w lusterku -  Prido X6 i X6 GPS  

Cechami charakterystycznymi Prido X6  są:  duży, elegancki ekran dotykowy (o przekątnej ok. 10 cali!), wysoka rozdzielczość nagrywanego obrazu oraz dołączona do zestawu dodatkowy rejestrator, który może pełnić funkcję kamery cofania. Dzięki temu modelowi nagramy wszystko przed i za samochodem.  Gdy podłączymy tylną kamerę do instalacji pojazdu, urządzenie automatycznie wykryje, kiedy zostanie wybrany bieg wsteczny i wyświetli na ekranie lusterka obraz z tylnego rejestratora, a widok zostanie wzbogacony o linie przydatne w cofaniu lub parkowaniu. Warto dodać, że wszelkie okablowanie potrzebne do zamontowania wideorejestratora znajdziemy w zestawie.

Kamera została również wyposażona w funkcję asystenta pasa ruchu (LDWS), który sygnałem dźwiękowym ostrzeże kierowcę, gdy pojazd nagle zacznie opuszczać pas ruchu, którym się porusza. Wideorejestrator  jest dostępny w dwóch opcjach z funkcją GPS lub bez niej.

 

Prido -fot 4

Wszystkie kamery marki Prido zostały wyposażone w funkcję aktywnego trybu parkingowego. Jej zadaniem jest utrzymanie urządzenia w ciągłym stanie gotowości do nagrania. Jeżeli w czasie wskazanym przez użytkownika podczas konfiguracji, rejestrator jazdy nie odnotuje przeciążenia, przechodzi do stanu czuwania. Wybudzenie z tego trybu następuje w momencie, gdy G-Sensor zarejestruje nieprawidłowości np. uderzenie. Dodatkowo nagrany w takim momencie film zostanie automatycznie zabezpieczony, tak aby jego nadpisanie nie było możliwe. Funkcję zabezpieczenia nagrania możemy również wywołać naciskając w panelu przycisk  – SOS.

Twórcy  Prido cały czas pracują nad rozwojem swojej marki, wsłuchują się w potrzeby klientów  i opracowują nowe modele kamer samochodowych, które  wyposażane są w najnowocześniejsze funkcje. Dlatego już w połowie lipca br. możemy spodziewać się premiery nowego modelu wideorejestratora!

Produkty Prido można kupić m.in. w sklepach MediaExpert, MediaMarkt, Komputronik, Neonet, X-kom, Allegro oraz na stronie producenta.

Więcej informacji na stronie: prido.pl

oprac. Małgorzata Bachórz

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.