Advertisement

BP_2024

Hotel Zamek Gniew **** Królewski, luksusowy wypoczynek z historyczną duszą

Hotel Zamek Gniew **** Królewski, luksusowy wypoczynek z historyczną duszą

Niewiele jest miejscowości w Polsce, które szczycić się mogą wspaniałą historią, widoczną do dziś w doskonale zachowywanym średniowiecznym układzie urbanistycznym i równie wartościowym zespole warownym dawnego zamku krzyżackiego, pełniącego dziś funkcję luksusowego HOTELU ZAMEK GNIEW****. Nie bez powodu zatem nazywany jest Gniew „polskim Carcassonne”.

Burzliwe były dzieje Gniewa. Krzyżacy opuścili je w 1464 roku. Dawne komturstwo  stało się starostwem niegrodowym, wydzierżawianym najbardziej zasłużonym rodom magnackim Rzeczypospolitej. Władali nim Radziwiłłowie, Sobiescy czy Zamojscy, a ich siedzibą był Zamek Gniew. Na zaproszenia starostów gniewskich przybywali tu królowie i wielcy hetmani ze swymi dworami Nie oszczędzały go jednak „zawieruchy wojenne.” Mimo tego Zamek Gniew trwał dumnie, strzegąc szlaku wiślanego. W 1921  r. Zamek spłonął  i przez kolejne pięćdziesiąt lat pozostawał w stanie ruiny. W 1968 roku rozpoczęła się odbudowa Zamku, kontynuowana w latach 1992-97. Dokonano wtedy jego pierwszej adaptacji na cele kulturalne i turystyczne. Powstałe wtedy produkty turystyczne Zamku w Gniewie nagrodzone zostały przez Polską Organizację Turystyczną Certyfikatami „Turystyczny Produkt Roku 2003 i 2007”.

Dziś HOTELOWI ZAMEK GNIEW**** patronuje GRUPA POLMLEK, jego właściciel, mecenas kultury i dziedzictwa narodowego. W roku 2010 GRUPA POLMLEK rozpoczęła rozległe i ambitne dzieło rewitalizacji oraz adaptacji kompleksu zabytków Wzgórza Zamkowego w Gniewie. Inwestycje te uczyniły z Zamku Gniew ekskluzywny hotel o niepowtarzalnym charakterze, gdzie w obiektach zabytkowych doskonale spełniają nowe, współczesne funkcje. Otoczona średniowiecznymi fortyfikacjami przestrzeń obecnie zawiera w sobie kompleks hotelowy, w którego skład wchodzą:  
ZAMEK POKRZYŻACKI, czyli serce Gniewa, największa XIII wieczna warownia krzyżacka na lewym brzegu Wisły, a w nim:

- Kaplica Zamkowa pw. Św. Huberta i Św. Jerzego, konsekrowana ponownie w 1997 roku. Celebrowane są tu Msze Święte, zawierane są sakramenty małżeństwa, odbywają się wystawy oraz  koncerty muzyki sakralnej, w tym miejscowego chóru gregoriańskiego SCHOLA CANTORUM GYMEVENSIS.

- Komnaty i Apartamenty Zamkowe, a w nich apartament Króla Jana III Sobieskiego o powierzchni 100 m², z przepięknymi widokami na Stare Miasto i pradolinę Wisły.

- Dziedziniec Zamkowy, stanowiący zadaszoną oraz ogrzewaną wielofunkcyjną przestrzeń, o powierzchni 450 m² i wysokości 20 m, z wyeksponowanymi odnowionymi ceglanymi elewacjami zamkowych skrzydeł.

Sale Konferencyjne ulokowane w historycznej przestrzeni zamkowych skrzydeł, o łącznej powierzchni 700  m².

- Kręgielnia i Pub umiejscowione w podziemiach południowych Zamku, zamkniętych  oryginalnymi, gotyckimi sklepieniami krzyżowo-żebrowymi.

- SPA Królowej Marysieńki mieszczące się w podziemiach północnych Zamku, oferujących zabiegi pielęgnacyjne i masaże, miłosne rytuały i ceremonie przynoszące spokój i harmonię ciała oraz ducha.

- Sala Zabaw dla Dzieci z małpim gajem i salą do gier Pysiogames.

- Trasa Turystyczna, czyli część Zamku udostępniona do zwiedzania  z przewodnikiem, obejmująca Kaplicę, krużganki, Lamus oraz Zbrojownię.

HOTEL PAŁAC MARYSIEŃKI*** , dawna rezydencja Króla Jana III i Królowej Marysieńki, uznawana w XVII wieku za jedną z najpiękniejszych na Pomorzu, dziś oferuje 45 eleganckich pokoi z widokiem na Zamek i Dolinę Dolnej Wisły.   

HOTEL RYCERSKI****, doskonały przykład adaptacji na cele hotelowe dawnych koszar, zbudowanych w 1935 roku dla II Batalionu Saperów. Hotel mieści 48 eleganckich pokoi oraz Restauracje Kolumnową z przepyszną i przebogatą ofertą dań i trunków.

PAŁAC MYŚLIWSKI, dawna zabudowa  północnego i wschodniego przedzamcza,
w której znajduje się główna, przestronna Recepcja Hotelu Zamek Gniew****  oraz Strefa Wellness, obejmująca basen wewnętrzny z dwoma stanowiskami do masażu wodnego, jacuzzi i strefę saun. W piwnicach funkcjonuje Siłownia wraz z Salą Fitness.

Przestrzeń pomiędzy Hotelami wypełniają rozległe przedzamcza z małą architekturą, ciągami komunikacyjnymi, parkingami oraz strefami wypoczynku, gastronomii wraz z placem zabaw dla dzieci i boiskiem do piłki nożnej i siatkówki plażowej. Na przedzamczu południowym znajduje się Arena Turniejowa, miejsce organizacji konnych spektakli plenerowych: turniejów rycerskich „Rycerzy Gniewu” oraz pokazów chorągwi husarskiej  województwa pomorskiego.

    Bogata oferta  HOTELU ZAMEK GNIEW**** zaspokaja wszelkie gusta. Od wysokiej jakości usług hotelowych i gastronomicznych poprzez organizację imprez okolicznościowych, konferencji i szkoleń. 

Uatrakcyjnić  je mogą  spektakle i  pokazy  historyczne,  zabawy integracyjne, oprawy historyczne biesiad, czy koncerty muzyki dawnej, folkowej i współczesnej. Miłośników przyrody zachwyci rejs z przystani zamkowej gondolami po Wiśle.  Hitem WAKACJI 2022 będzie niewątpliwie oferta dla Rodzin z Dziećmi „MAMMA MIA”. Szczegóły na stronie internetowej www.zamek-gniew.pl
    

Dzieci i młodzież uczestniczyć mogą przez cały rok szkolny w wycieczkach z bogatym programem atrakcji historycznych i rekreacyjnych oraz noclegiem w Domu Bramnym.
  

HOTEL ZAMEK GNIEW**** współpracuje aktywnie z Miastem i Gminą Gniew
w organizacji imprez kulturalnych i turystycznych, w tym Festiwalu Historycznego „VIVAT VASA! Bitwa pod Gniewem 1626”. Festiwal rozgrywa się corocznie w pierwszy weekend sierpnia i jest największym przedsięwzięciem w Polsce rekonstruującym wojenność staropolską.
    HOTEL ZAMEK GNIEW**** to doskonały przykład połączenia profesjonalnej oferty hotelowej z promowaniem i popularyzowaniem bogactwa polskiego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego, a wszystko to zgodnie z dewizami „KRÓLEWSKI WYPOCZYNEK” oraz „OPANUJ GNIEW”. ZAPRASZAMY !!!       


Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.