HOTEL ZAMEK GNIEW **** - KRZYŻACKI DESIGN

HOTEL ZAMEK GNIEW **** -  KRZYŻACKI DESIGN

Hotel Zamek Gniew to kompleks budynków w skład którego wchodzą:

Hotel Rycerski**** - zbudowany został w 1930 r. jako koszary wojskowe. W roku 2013 r. budynek został zaadoptowany na czterogwiazdkowy hotel. Hotel obecnie posiada 48 eleganckich klimatyzowanych pokoi w tym 2 apartamenty. W jednej z części hotelu znajduje się Restauracja Kolumnowa.

Hotel Pałac Marysieńki*** - Obiekt został wybudowany w latach 1674–1678 z inicjatywy ówczesnego starosty gniewskiego Jana Sobieskiego. Po pierwszym rozbiorze Polski w 1772 r. władze pruskie urządziły w nim koszary wojskowe. Obecnie ta część hotelu posiada 45 stylowych pokoi w tym 8 apartamentów z przepięknym widokiem na pradolinę Wisły lub na Zamek Krzyżacki. Za Pałacem Marysieńki znajduje się przystań, z której rozpoczynają się rejsy katamaranem i gondolą.

Zamek Pokrzyżacki - Budowę Zamku rozpoczęto w 1283 r. przez Zakon Krzyżacki . Oparty na planie kwadratu o bokach 47 metrów jest największym zamkiem krzyżackim na lewym brzegu Wisły.

Budowano go aż 40 lat. Od 1464 r. Zamek zarządzany był przez wielu starostów i gościł ważne osobistości, m.in. w 1623 r. przebywał tu król Zygmunt III Waza, który był podejmowany przez starostę Albrechta Stanisława Radziwiłła. W 1667 r. starostą gniewskim został Jan Sobieski Hetman Wielki. Po rozbiorze Polski zamek trafił w ręce Prusaków. Wielokrotnie zmieniał swą funkcję, służąc m.in. za spichlerz i więzienie. Zamek został poważnie zniszczony w pożarze w 1921 r. Odbudowa zabytku rozpoczęła się w latach 1968-1974, w trakcie której przywrócono częściowo wygląd zamku z czasów średniowiecza. Drugi etap odbudowy rozpoczęto w 1991 r. W 2010 r. Grupa Polmlek rozpoczęła kolejny etap adaptacji zamku na funkcje konferencyjno-hotelowe.

Obecnie w Zamku znajdują się:

- Luksusowe Komnaty Zamkowe, w tym apartament króla Jana III o pow. 100 m2 z przepięknymi widokami na miasto i pradolinę Wisły.

- SPA Królowej Marysieńki – mieszczące się podziemiach zamku zapewnia zabiegi pielęgnacyjne, zamkowe masaże, miłosne rytuały i ceremonie specjalnie stworzone, aby przynieść spokój i harmonie ciała i ducha,

- Strefa Wellness - basen wewnętrzny, masaże wodne, jacuzzi oraz strefę saun,

- Siłownia i sala fitness,

- Kręgielnia Zamkowa- umiejscowiona w piwnicach zamkowych o typowym dla gotyku sklepieniu żebrowo-krzyżowym,

- Dziedziniec Zamkowy- zadaszona wielofunkcyjna przestrzeń o powierzchni 450 m2,

- Sale konferencyjne o łącznej powierzchni ponad 700 m2,

- Sala zabaw dla dzieci z małpim gajem i salą do gier.

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.