Advertisement

BP_2024

VASCO DOORS - drzwi tworzone z pasją

VASCO DOORS - drzwi tworzone z pasją


Eleganckie i solidnie wykonane drzwi VASCO DOORS są coraz częściej wybierane przez klientów. Produkty firmy właśnie zostały wyróżnione prestiżowymi tytułami Super Marka 2020 - Jakość, Zaufanie, Renoma oraz Polska Dobra Marka 2020 – Jakość, Zaufanie, Renoma, przyznawanymi najlepszym i najpopularniejszym markom w kraju.Super Marka 2022 Polska Dobra Marka 2022

Nowatorskie i funkcjonalne
Od początku działalności  VASCO skupia się na stosowaniu w produkcji metod nowoczesnych, trwałych i estetycznych. Wiele lat temu, spółka jako pierwsza w branży zaprezentowała koncepcję drzwi ramiakowych wykończonych laminatem. Ich konstrukcja oparta jest na ramie wypełnionej osobnymi panelami lub szybą. Pomysł ten stał się bardzo popularny i obecnie stosowany jest przez większość producentów.
Pasja i zaangażowanie konstruktorów oraz nowoczesne wyposażenie zakładu pozwalają na stałe ulepszanie procesu produkcji i wprowadzanie nowych rozwiązań.

Kolejną cenną innowacją opracowaną przez firmę jest oklejanie obwiedniowe, metoda ta znacznie poprawia efekt wizualny, funkcjonalność i trwałość drzwi.  Jak zaznacza Adam Najgebauer, Menadżer Produktu w VASCO DOORS Sp. z o.o.:- W przypadku tradycyjnego sposobu oklejania drzwi płytowych, na krawędziach powstawały co najmniej dwa połączenia i po pewnym czasie w tych miejscach materiał zaczynał się rozwarstwiać. Dzięki naszej autorskiej technologii, udało się  usunąć ten problem, a produkty zyskały eleganckie wykończenie.

Nowym pomysłem, który poszerza ofertę firmy jest system ARVIK. Koncept ten stanowią elementy stworzone na wzór stylu skandynawskiego: ozdobne listwy wykończeniowe, umożliwiające różnorodne połączenia kompozycyjne skrzydeł drzwiowych, okładzin i listew profilowych.

 


 
Bogate portfolio
Dla twórców VASCO, oprócz wysokiej jakości wykonania oraz materiałów użytych do konstrukcji, równie ważne są różnorodność oferty i finalny wygląd produktów. Dlatego do perfekcji opracowano metody wykończenia poszczególnych detali.
W ofercie firmy znajdziemy: drzwi w wariantach przylgowym i bezprzylgowym, przeszklenia w dwóch rodzajach przezroczystości (mleczne Satinato i półprzezroczysta Thela) oraz ogromny wybór wzorów i rodzajów  okładzin drzwiowych (laminaty profesjonalne CPL, okładziny klasy premium Decor Design lub wykończenia klasy standard plus Decorative).
Dzięki stosowanym pokryciom wierzchnia warstwa drzwi VASCO jest odporna na zabrudzenia, łatwa w codziennej pielęgnacji i nie zmienia faktury pod wpływem domowych środków chemicznych.

Firma oferuje również niestandardowe rozwiązania m.in. warianty dwuskrzydłowe, możliwość dowolnego zestawienia wzorów i wymiarów skrzydeł i oraz wyeliminowania listwy przymykowej. Dla wnętrz, które wyposażone zostały w systemy rekuperacji, opracowano rozwiązanie w postaci estetycznej i minimalistycznej szczeliny wentylacyjnej wykonanej bezpośrednio w konstrukcji ramiaka, a także opcję podcięcia lub wstawienia kratki czy tulei wentylacyjnych. Rozwiązania te gwarantują optymalną wymianę powietrza pomiędzy pomieszczeniami.
Dodatkowo portfolio marki uzupełniają: spowalniacze amortyzujące ich łagodne domykanie, osłonki na zawiasy w różnej kolorystyce i bulaje aluminiowe, podkreślające wybraną stylistykę drzwi wewnętrznych.

 

Ekologia i bezpieczeństwo
VASCO DOORS to polska marka, która również bardzo dużą wagę przywiązuje do bezpieczeństwa swoich produktów oraz ekologii.  - Szczególny nacisk kładziemy na dobór surowców już na etapie selekcji. Wszystkie są certyfikowane i pochodzą wyłącznie z krajów EU. W produkcji używamy bezpiecznego szkła hartowanego, które po rozbiciu rozpada się na drobne odłamki i eliminuje ryzyko skaleczenia. - zaznacza Adam Najgebauer. – Dodatkowo stosujemy wyłącznie niskoemisyjne płyty MDF oraz okładziny, przy produkcji których minimalizuje się emisję substancji lotnych. Drobiazgowo testujemy również okucia - dodaje.

Dzięki przyjętej strategii firmy opierającej się na stałym wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań, przywiązywaniu bardzo dużej wagi do jakości, bezpieczeństwa i harmonijnego wykończenia produktów oraz szybkich terminach realizacji, pozycja marki VASCO DOORS sukcesywnie umacnia się na polskich i europejskich rynkach.

oprac. Małgorzata Bachórz


Więcej o VASCO DOORS:
www.drzwivasco.pl
Marka VASCO DOORS powstała ponad 10 lat temu, stworzył ją wykwalifikowany personel z ponad 30-letnim stażem w branży wykończenia wnętrz oraz 100 proc. polskim kapitałem. Zlokalizowany w  Nysie zakład produkcyjny  wyposażony jest w najnowszy sprzęt - precyzyjne maszyny oraz narzędzia.  

VASCO DOORS należy do ścisłej czołówki najprężniej rozwijających się producentów stolarki drzwiowej w Polsce. Firma wprowadziła na rynek wiele autorskich rozwiązań, np. ramiak z drewnianym rdzeniem, szczelinę wentylacyjną czy bezpołączeniowe wykończenie krawędzi. Wiele z nich stosowanych jest obecnie w całej branży.

 

  

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.