U progu WT 2021 – jakie okno do nowego domu

U progu WT 2021 – jakie okno do nowego domu

Już w przyszłym roku wchodzą w życie zmienione warunki techniczne, jakie muszą spełniać domy jednorodzinne w Polsce. Nowy standard zakłada między innymi, że współczynnik przenikania ciepła dla okien elewacyjnych nie może przekroczyć wartości 0,9 W/m2K. Okna, które spełniają takie warunki prezentuje OknoPlus.


Warunki Techniczne 2021 to nowelizacja przepisów budowlanych, której celem jest ograniczanie strat energii i zmniejszanie ilości ciepła koniecznego do ogrzewania budynku. Jednym z kluczowych elementów, które wpływają na bilans ciepła w domu, są okna i ich zdolność do „oszczędzania energii”. Stąd nowa, obowiązująca od 1 stycznia 2021, norma w postaci Uw równego lub mniejszego od 0,9 W/m2K.

 

Współczynnik Uw to parametr określający, ile ciepła przenika w ciągu sekundy przez metr kwadratowy danego okna, przy różnicy temperatur wewnątrz i na zewnątrz wynoszącej jeden stopień. A zatem… Im Uw jest niższe, tym mniejsze są straty ciepła, a okno bardziej energooszczędne – mówi Mariusz Kudas z OknoPlus. Choć obecnie obowiązującą jeszcze normą budowlaną jest Uw = 1,1 W/m2K, nasze produkty spełniają już zaostrzone standardy 2021, dlatego proponujemy okna elewacyjne o współczynniku Uw mniejszym niż 0,9 W/m2K.


GENESIS  ⇒  Uw = 0,8 W/m2K
Okna z linii Genesis by OknoPlus to „czysta ekologia” w gustownej, subtelnej odsłonie. Smukły, aluminiowy profil (w dowolnym kolorze z palety RAL, z opcją bikoloru) oraz ukryte okucia i zawiasy cieszą oko, a wysokie parametry termoizolacyjne konstrukcji zapewniają niższe rachunki za energię. Okna Genesis o współczynniku przenikania ciepła na poziomie Uw = 0,8 W/m2K zawdzięczają go między innymi unikalnym materiałom izolacyjnym i powiększonej przekładce termicznej. Standardowo w produktach spod tego znaku montuje się pakiet trzyszybowy z ciepłą ramką, co pozwala uzyskać współczynnik przenikania ciepła dla szyby na doskonałym poziomie Ug = 0,5 W/m2K. Estetyka, ergonomia i energooszczędność tego okna zdecydowanie wychodzą w przyszłość – o wiele dalej niż tylko do 2021 roku.
 
SWISSFORM ACTIV ⇒  Uw = 0,7 W/m2K
6-komorowy profil PVC ze specjalnym systemem potrójnych uszczelek i potrójny pakiet głęboko osadzonych szyb ze współczynnikiem przenikania ciepła Ug = 0,6 W/m2K, to „cieplna tajemnica” okna SwissForm Activ (Uw 0,7) z portfolio OknoPlus. Estetyczne, nowoczesne, bezpieczne i energooszczędne – czego chcieć więcej? Na przykład światła i ciszy! SwissForm Activ zapewnia i to. Konstrukcja pozwala na naprawdę duże formaty przeszkleń, przy zachowaniu pełnej stabilności skrzydeł okiennych, a doskonałej izolacyjności termicznej może towarzyszyć izolacyjność dźwiękowa. Ten innowacyjny profil można bowiem łączyć z szybami „do zadań specjalnych” – skutecznie chroniącymi uszy przed miejskim zgiełkiem zza okna albo nawet hałasem generowanym przez nisko przelatujące samoloty. Ciepło, cicho, cudownie… SwissForm Activ – idealne okno na teraz, na 2021, na długo.


   
MORLITE  ⇒  Uw = 0,7 W/m2K
I na koniec gwóźdź programu – energooszczędna perełka OknoPlus – Morlite z wyśrubowanymi parametrami cieplnymi Uw = 0,7 W/m2K i Ug = 0,5 W/m2K. Mimo że ilość PVC sprowadza się tu do minimum, na rzecz „designerskiego” powiększenia powierzchni tafli szkła w oknie, termoizolacyjność konstrukcji jest na bardzo wysokim poziomie. Nowoczesny, 6-komorowy profil zestawiany jest bowiem standardowo w produktach Morlite z potrójną szybą o niezwykle wysokiej przepuszczalności światła (Lt = 77%) i wysokim zysku energii słonecznej (Ug = 71%) oraz z najcieplejszą na świecie ramką międzyszybową. Komfort cieplny i świetlny… po prostu level master – spełniający warunki techniczne 2021 i prawdopodobnie również te z kolejnej nowelizacji prawa budowlanego.

   


 


Okno Morlite zostało wyróżnione Złotym Godłem Q1 2020 w największym w Polsce, ponadbranżowym, projakościowym konkursie Najwyższa Jakość Quality International 2020, realizowanym cyklicznie od kilkunastu już lat pod patronatem Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Polskiego Komitetu Normalizacyjnego oraz Katedry Zarządzania Jakością Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Czytaj o EFB 2020

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.