Maszyny Janome ponownie wyróżnione tytułem Super Marka!

Maszyny Janome ponownie wyróżnione tytułem Super Marka!

W 2021 roku firma Janome otrzymała wyjątkowe wyróżnienie przyznawane w plebiscycie Dobra Marka: tytuł Super Marka – Jakość, Zaufanie, Renoma. Nagroda ta wręczana jest podmiotom, które posiadają ugruntowaną pozycję na naszym rynku. Markom charakteryzującym się  nieustającym zaufaniem klientów, niesłabnącą renomą oraz ponadprzeciętną jakością. Co ważne, było to pierwsze takie wyróżnienie przyznane w kategorii maszyn do szycia. W tym roku produkty Janome ponownie zostały nagrodzone Godłem Super Marki, co dowodzi, iż brand ten na stałe zagościł w polskich domach i zapracował na miano niekwestionowanego lidera w swojej branży.

Firma Janome produkuje swoje urządzenia od ponad 100 lat, dba również o właściwą ich dystrybucję oraz dostępność.  Maszyny z jej logo dostępne są w ponad stu krajach na całym świecie, a sprzedano ich już ponad 75 milionów.

Ponad 100 lat tradycji szycia

Marka Janome istnieje od  1921 roku i powstała w Japonii, od początku jej twórcy stawiali na wysoką jakość oraz nowoczesne technologie, dzięki którym sukcesywnie ulepszano kolejne modele maszyn. Właśnie dlatego jej produkty stały się synonimem innowacyjności, wysokiej klasy i niezwykłej trwałości.

W naszym kraju urządzenia Janome pojawiły się w latach 90. XX wieku i od tej pory zaczęły podbijać serca polskich miłośników szycia. Od 2006 roku ich dystrybucją zajmuje się poznańska firma ETI, która mocno zadbała o promocję i odpowiednią dostępność maszyn. To również dzięki staraniom jej zarządu i pracowników marka Janome stała się tak popularna w Polsce. Zaowocowało to przyznaniem jej ponownie prestiżowego tytułu i godła: - Nagroda Super Marki 2023 to dla nas zaszczyt i dowód, że produkty Janome są coraz mocniej obecne w świadomości konsumentów w naszym kraju. A początki nie były łatwe, ponieważ przez bardzo długi okres czasu w Polsce w branży maszyn do szycia królowały marki Łucznik i Singer. Obecnie Janome skutecznie z nimi konkuruje  - podkreśla Maciej Waligórski, członek zarządu spółki ETI sp. z o.o. sp.k.

Trwałe i niezawodne

Eti_JANOME Fot 2
Produkty Janome cechuje solidne wykonanie oraz sprawność, co potwierdzają ich użytkownicy, którzy często polecają je innym pasjonatom szycia. O wysokiej klasie tych urządzeń świadczy również fakt, że większość z nich posiada 5-letnią gwarancję, a w przypadku awarii, producent zapewnia sprawny serwis i szybką fachową pomoc. Niewątpliwymi zaletami marki są również możliwość dokupienia do maszyn potrzebnych akcesoriów oraz duża dostępność części zamiennych.
 
Dodatkowo, osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z szyciem lub te które chcą poszerzyć wiedzę w tym zakresie, mogą zapoznać się z bardzo pomocnymi informacjami dotyczącymi maszyn Janome i ich użytkowania. Znaleźć je można m.in. na stronie polskiego dystrybutora oraz na platformie YouTube. Prezentują one funkcje poszczególnych urządzeń, dzięki czemu można poznać modele maszyn i wybrać ten, który najlepiej spełni oczekiwania. Filmy i artykuły przedstawiają również wartościowe porady, które wprowadzą w tajniki szycia w domowym zaciszu.

Warto dodać, że Janome jest jedynym producentem maszyn hobbystycznych, który dostarcza również urządzenia wzmocnione. Co to oznacza? Otóż produkty z serii HEAVY DUTY wyposażone są w metalowy, zewnętrzny korpus, taki  jaki mają  tzw „stare” maszyny do szycia. Dzięki temu posiadają ponadprzeciętną wydajność i trwałość . W ich przypadku można liczyć na aż 6 lat gwarancji w systemie door to door.

Innowacyjne rozwiązania w Twoim domu

Eti JANOME fot 3
Twórcy Janome od początku istnienia firmy wsłuchują się w potrzeby klientów i tworzą produkty dostosowane do ich oczekiwań, często nawet je wyprzedzając. Wielokrotnie dowiedli, że doskonale wiedzą, jakich urządzeń rynek potrzebuje.  Przykładowo już w 1979 roku firma wyprodukowała pierwszą na świecie maszynę sterowaną komputerowo, a w 1990 pionierski model umożliwiający wyszywanie profesjonalnych haftów, tj. Janome – Memory Craft 8000. W tym przypadku, po raz pierwszy na świecie można było wprowadzić do maszyny wzór przy pomocy karty pamięci, a następnie wyszyć go na materiale. Warto dodać, że funkcje i ustawienia były wyświetlane na nowoczesnym ekranie.

W ubiegłym roku firma zaprezentowała kolejny przełomowy sprzęt - maszynę do szycia i haftowania - JANOME CONTINENTAL M17.  Urządzenie, które  zupełnie odmieniło branżę hobbystycznych maszyn do szycia! Gwarantuje wysoką  jakość ściegów oraz posiada największe pole haftu (28 x 45 cm). Zostało również wyposażone w stopkę z laserowym czujnikiem ruchu materiału (ASR). Maszyna ta została nagrodzona tytułem IF Design 2023.

Również 2023 rok jest dla Janome wyjątkowy, 31 w sierpnia w jej fabryce powstała maszyna o  numerze 75 000 000. To absolutny rekord, żadna z marek produkujących hobbystyczne maszyny do szycia nie może pochwalić się tak ogromną ilością wytworzonych urządzeń!

Można śmiało stwierdzić, że dzięki swoim staraniom o najwyższą jakość produktów oraz stałemu dążeniu do wprowadzania przełomowych rozwiązań marka Janome z roku na rok zyskuje coraz większą renomę i popularność nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. A ponowne jej wyróżnienie prestiżowym tytułem Super Marki jest jak najbardziej zasłużone.

Więcej o Janome: https://janome.pl/

Oprac. MB

 

 

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.