Przewody elektryczne najwyższej jakości

Przewody elektryczne  najwyższej jakości

Zakład produkcji przewodów elektrycznych MG WIRES powstał w 2009 r., od tego czasu firma prężnie się rozwija i wdraża nowoczesne technologie, podnosząc jakość oferowanych wyrobów. Starania spółki zostały nagrodzone w XV edycji Programu Najwyższa Jakość QI, wytwarzane przez nią przewody do instalacji fotowoltaicznych H1Z2Z2-K otrzymały prestiżowe Złote Godło QI 2021.

Zbudowanie funkcjonalnej i bezpiecznej instalacji wymaga odpowiedniego przygotowania, m.in. zaopatrzenia się w najwyższej jakości osprzęt elektroinstalacyjny oraz dostosowanie parametrów sieci do jej przeznaczenia, ponieważ poszczególne produkty mogą różnić się od siebie specyfikacją oraz konstrukcją.

W ofercie MG WIRES znajduje się ogromny wybór kabli, drutów oraz przewodów elektrycznych w izolacjach bezhalogenowych (jedno- i wielożyłowych) oraz ciepłoodpornych w izolacjach fluoroorganicznych (takich jak PVDF, ETFE, FEP, MFA i PFA), które mogą pracować w temperaturach od -250oC do +260oC.

Produkcja odbywa się zgodnie z wdrożonym Systemem Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2015, dzięki czemu proces jest znacznie stabilniejszy i podlega kontrolowanym reżimom wytwarzania. Dodatkowo, przewody wyrabiane są w oparciu o normy DIN, VDE, UL oraz wg specyfikacji przekazanej przez klienta. Firma wytwarza przewody od podstaw na terenie swojego zakładu kontrolując jakość produktów na każdym etapie produkcji. Pełną automatyzację pracy zapewnia wykorzystywanie innowacyjnych rozwiązań oraz oprogramowania. Nagrodzone Złotym Godłem QI 2021 przewody do instalacji fotowoltaicznych H1Z2Z2-K, wykonywane są w oparciu o normę EN 50618 oraz IEC 6283. To produkty jednożyłowe z żyłą wielodrutową ocynowaną miękką (wg VDE 0295 kl. 5 i IEC 60228 kl.5), w izolacji i powłoce z sieciowanego tworzywa bezhalogenowego. Ważną ich cechą jest to, że są odporne na promieniowanie UV oraz są bardzo trwałe. Świetnie sprawdzą się w wymagających warunkach atmosferycznych. Przewody te mają również szerokie zastosowanie, mogą być używane wewnątrz budynków, na dachach, jak również w rozbudowanych elektrowniach naziemnych. Nowoczesny sprzęt oraz oprogramowanie używanie przez spółkę pozwala również na przyjmowanie i realizowanie zleceń o niestandardowych parametrach i artykułów unikatowych, które wcześniej nie były w Polsce wytwarzane lub produkowano je na małą skalę. Dodatkowo  firma MG WIRES, jako jedna z nielicznych w kraju, w 2020 roku uzyskała certyfikat klasy palności Dca na wszystkie przewody do instalacji fotowoltaicznych. Świadectwo to potwierdza wysokie bezpieczeństwo przeciwpożarowe budynków na których kable zostały zainstalowane.


Produkt  dostępny jest w trzech opcjach kolorystycznych – czarnej, niebieskiej i czerwonej oraz w wersji z ekranem z drutów miedzianych cynowanych (CuSn) oraz uzbrojeniem z drutów stalowych (FeZn). Powyższe warianty mogą również zostać wyposażone w specjalną powłokę zawierającą dodatek odstraszający gryzonie.

W swojej ofercie MG WIRES posiada kilka rodzajów przewodów fotowoltaicznych, które różnią się od siebie specyfikacją oraz właściwościami. Produkty te są kompatybilne ze wszystkimi instalacjami dostępnymi na rynku, mogą zostać zamontowane zarówno w nowej,  jak również istniejącej instalacji.Spółka dysponuje świetnie wyposażonym parkiem maszynowym oraz zautomatyzowanymi urządzeniami, a w swoich produktach wykorzystuje najwyższej jakości materiały, co pozwala na wytwarzanie najnowszej generacji przewodów do paneli solarnych. Dodatkowo MG WIRES posiada nowoczesną proekologiczną pocynownię drutów miedzianych, które wykorzystywane są w procesie produkcji m.in. przewodów fotowoltaicznych. Może również realizować bardzo duże zamówienia z jednoczesnym zachowaniem powtarzalności,  niezawodności i bezpieczeństwa swoich wyrobów.

Firma stale się rozwija i dostosowuje do potrzeb współczesnego rynku modyfikując ofertę i wprowadzając do niej kolejne propozycje. Wśród jej odbiorców znajdują się przedstawiciele m.in. branż: oświetleniowej,  fotowoltaicznej, AGD, automotive czy też producenci czujników.  Przedsiębiorstwo  świadczy również usługi skręcania, izolowania, ekranowania oraz cynowania drutów miedzianych z materiału powierzonego.  

Wszystkich zainteresowanych ofertą MG WIRES Sp. z o.o. Sp.K. zapraszamy na stronę internetową producenta: https://www.mgwires.pl/
 

oprac. Małgorzata Bachórz

 


MG WIRES Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Cieszyńska 6
43-520 Chybie
tel.: +48 33 474 08 00
https://www.mgwires.pl/


 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.