Advertisement

BP_2024

10 dowodów na to, że na rynku kryptowalut znowu rządzą byki

10 dowodów na to, że na rynku kryptowalut znowu rządzą byki

Cena bitcoina (BTC) w tym roku wzrosła o ponad 150%, a ponad połowę tego ruchu obserwowaliśmy na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy. Jest to jasny dowód na to, że na rynek kryptowalut wraca hossa, a inicjatywę ponownie przejmują byki, czyli kupujący. Binance Research w swoim najnowszym raporcie podaje aż dziesięć dowodów potwierdzających, że długa i mroźna kryptowalutowa zima dobiegła końca.


Inwestorzy w końcówce roku znowu pokochali kryptowaluty

Chociaż bitcoinowi cały czas jest daleko do historycznych maksimów w okolicach 70 tys. dolarów, to obecna cena ponad 40 tys. dolarów znacznie odbiega od tej, którą obserwowaliśmy jeszcze jedenaście miesięcy temu. Na początku 2023 roku bitcoin znajdował się na wieloletnich dołkach, spadając do zaledwie 15 tys. dolarów. Obecnie jednak rozpoczyna się okres nowych wzrostów.

Co istotniejsze, dowodów na to jest sporo, a o tych najważniejszych można przeczytać w kilkudziesięciostronicowym raporcie Binance Research. Czego dowiadujemy się z raportu?

Przede wszystkim, łączna wartość rynku cyfrowych aktywów wzrosła od początku 2023 roku o 110%. Do ekosystemu napłynęło niemal 900 miliardów dolarów świeżego kapitału, a największe cyfrowe aktywa takie jak bitcoin, ether, cardano, czy solana, co najmniej podwajają swoje wartości.

Bitcoin przoduje wśród kryptowalut i innych aktywów jako instrument zapewniający najwyższe stopy zwrotu, a w sieciach realizowanych jest coraz więcej transakcji. Chęć kupowania kryptowalut widać również po rosnących opłatach za przelewy, które są dwukrotnie wyższe niż jeszcze w październiku. Jest to naturalna reakcja rynku na szybko rosnący popyt.

Co więcej, inwestorzy ponownie są zainteresowani stabilnymi monetami, tak zwanymi stablecoinami. Podaż pięciu największych z nich znalazła się na plusie pierwszy raz od początku 2022 roku.

Negatywne trendy przełamuje również branża tokenów niewymiennych NFT, która po ośmiu miesiącach spadków zanotowała w listopadzie 200% wzrostu.

Rynek ponownie zainteresował się także zdecentralizowanymi finansami (DeFi), których wartość skoczyła o 25% od początku roku i o 14% w samym listopadzie, do okolic $50 miliardów.

W momencie, gdy w przyszłym roku czeka nas prawdopodobnie zatwierdzenie pierwszego funduszu ETF śledzącego ceny bitcoina z rynku kasowego oraz kolejny halving sieci BTC, nastroje inwestorów z każdym tygodniem stają się coraz bardziej pozytywne.

 

Dodając do tego rychły początek cięć stóp procentowych przez banki centralne i idący za nim spadek atrakcyjności lokat oraz kont oszczędnościowych, BTC w 2024 roku ponownie zyska na znaczeniu.

Nie dziwi więc fakt, że pierwsze oznaki hossy kryptowalutowej są coraz wyraźniejsze, stwierdzają w swoim raporcie analitycy Binance Research. Pełen raport jest dostępny tutaj.

Binance to wiodący w skali globalnej ekosystem blockchain, a w pakiecie produktów ma m.in. największą na świecie pod względem obrotów giełdę kryptowalut. Platforma Binance, z której korzystają miliony użytkowników, oferuje możliwość handlu kryptowalutami, edukacji, a także dostęp do branżowych danych i badań. Binance prowadzi także rozbudowaną działalność charytatywną, a także inwestuje w rozwiązania zdecentralizowane i infrastrukturalne. Więcej informacji o Binance można znaleźć na stronie: https://www.binance.com.

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.