Christine Lagarde wysyła Glapińskiego do TSUE

Christine Lagarde wysyła Glapińskiego do TSUE

Prezes Europejskiego Banku Centralnego Christine Lagarde odpowiedziała na pismo, jakie wystosował do niej prezes NBP Adam Glapiński, w następstwie planów postawienia go przed Trybunałem Stanu – podał serwis Businessinsider.com.pl

Adam Glapiński postanowił nie czekać, aż sejmowa koalicja spełni swoje zapowiedzi i postawi go przed Trybunałem Stanu. W obronie swojej kadencji i dotychczasowej polityki NBP zaalarmował o planach polityków najważniejsze światowe instytucje finansowe, w tym Europejski Bank Centralny - czytamy.

List Adama Glapińskiego do władz EBC był datowany na 15 listopada. Odpowiedzi doczekał się 1 grudnia. Kierująca instytucją Christine Lagarde przytacza w swoim piśmie argumenty prezesa NBP i przyznaje, że uchwałę Sejmu o postawieniu go przed Trybunałem Stanu Adam Glapiński mógłby skierować do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i poprosić o ocenę jej zgodności z prawem – napisano w informacji.

Swoje pismo Lagarde kończy prośbą o informowanie jej na temat dalszego rozwoju sprawy – czytamy dalej.

EBC to bank centralny krajów należących do strefy euro. Polska nie jest członkiem EBC, jednak z chwilą uzyskania członkostwa w UE NBP stał się częścią Europejskiego Systemu Banków Centralnych. Prezes NBP uczestniczy w pracach Rady Ogólnej EBC, będącej obok Rady Prezesów i zarządu, jednym z trzech organów decyzyjnych EBC – podsumował Businessinsider.com.pl (jmk)

Foto: Businessinsider.com.pl // ECB/Xinhua News/East News/ecb.europa.eu / East News
Źródło: Businessinsider.com.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.