Koronawirus u Donalda Trumpa w szczycie kampani prezydenckiej. Czy pogrzebie jego reelekcję?

Koronawirus u Donalda Trumpa w szczycie kampani prezydenckiej. Czy pogrzebie jego reelekcję?

Prezydent USA Donald Trump i jego żona Melania są zakażeni koronawirusem.

Lekarz Białego Domu przekazał, że oboje czują się dobrze. Pierwsza para Stanów Zjednoczonych miała w ostatnich dniach kontakt z czołową prezydencką doradczynią, która zachorowała na COVID-19. Jak ta sytuacja wpłynie na trwającą w USA kampanię przed wyborami prezydenckimi, które mają się odbyć za miesiąc?

 

 Jak wynika z informacji płynących z Białego Domu, zarówno prezydent, jak i jego żona czują się dobrze. Sean Conley, osobisty lekarz prezydenta poinformował, że para planuje pozostać w domu na czas rekonwalescencji. Wraził też nadzieję, że prezydent będzie kontynuował wykonywanie swoich obowiązków bez żadnych zakłóceń.


Wcześniej test na Covid-19 dał pozytywny rezultat u doradczyni Trumpa Hope Hicks. Przebywała ona na pokładzie samolotu Air Force One, gdy prezydent zmierzał na wtorkową debatę do Cleveland w Ohio oraz na środowy wiec w Minnesocie.
 
Na piątek Trump w swoim programie miał zaplanowane kilkanaście spotkań. Wśród nich był wiec wyborczy na Florydzie. Za 32 dni odbędą się w USA wybory prezydenckie, w których Trump ubiega się o reelekcję. Na obecną chwilę ciężko określić czy obecna sytuacja wpłynie znacząco na ostateczny przebieg kampanii prezydenckiej.


Warto zaznaczyć że Stany Zjednoczone są krajem najbardziej dotkniętym epidemią koronawirusa. Z danych Johns Hopkins Univeristy wynika, że SARS-CoV-2 zakaziło się tam już prawie 7,3 mln osób. Zmarło prawie 208 tys. Osób.

 

                                                                                                                                                   M.S                                                                                                                                                                                                                                                    


Źródło: https://www.rmf24.pl

Zdjęcie: polskieradio.com

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.