Advertisement

BP_2024

Amerykański bestseller roku. Oryginalna, dowcipna i głęboko poruszająca powieść, która będzie na językach wszystkich

Amerykański bestseller roku. Oryginalna, dowcipna i głęboko poruszająca powieść, która będzie na językach wszystkich

TORREY PETERS

„TRANS I PÓŁ, BEJBI”
Wydawnictwo W.A.B.
Przełożyła Aga Zano.

Oryginalna, dowcipna i głęboko poruszająca powieść o miłości, stracie i płci, która będzie na językach wszystkich.

Nazwana krokiem naprzód w historii rozwoju powieści oraz jedną z najlepszych książek roku przez ponad dwadzieścia zagranicznych magazynów,w tym „The New York Times Book Review”, „Entertainment Weekly”, „NPR”, „Time”, „Vogue”,„Esquire”, „Vulture”. Laureatka PEN/Hemingway Award, finalistka National Book Critics Circle Award i Gotham Book Prize, nominowana do Women's Prize for Fiction. Amerykański bestseller 2021 roku. „Trans i pół, bejbi” jest portretem trzech kobiet, trans i cis, zmagających się z pytaniami o naturę macierzyństwa i rodziny. Torrey Peters w swoim prowokacyjnym debiucie genialnie i bez strachu porusza się po najbardziej niebezpiecznych tematach tabu dotyczących płci, seksu i związków, oferując nam ekscytująco oryginalną, dowcipną i głęboko poruszającą powieść.

Torrey Peters stwierdziła kiedyś, że „rynek wydawniczy nie sprzyja kobietom trans”. Pierwsze opowiadania opublikowała sama, oferując je za darmo na swojej stronie internetowej. Dzięki "Detransition, baby" wydanej przez Penguin Random House pokazała, że kobiety transpłciowe mogą z powodzeniem publikować beletrystykę w głównym nurcie. "Trans i pół, bejbi" to błyskotliwy debiut o trzech kobietach - transpłciowych i cispłciowych - których życie splata się po nieoczekiwanej ciąży i zmusza je do konfrontacji z najgłębszymi pragnieniami związanymi z płcią, macierzyństwem i seksem. To powieść o stracie, miłości i szukaniu własnej tożsamości.
 
Torrey Peters – amerykańska pisarka, autorka noweli Infect Your Friendsand Loved Ones i The Masker, które rozdaje za darmo na swojej stronie (www.torreypeters.com). Skończyła studia magisterskie z zakresu sztuk pięknych na University of Iowa, a następnie z komparatystyki w Dartmouth College. Dorastała w Chicago, a obecnie mieszka na Brooklynie. Ujawniła się jako osoba transpłciowa w wieku 26 lat. Jej debiutancka powieść „Detransition, baby” została doceniona zarówno przez krytyków, jak i media i czytelników.
 
Książka jest dostępna na empik.com>>>
   
Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
ul. Domaniewska 48
02-672 Warszawa 
tel. 22 828 98 08

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.