"Każda historia miłosna jest historią o duchach. Życie Davida Fostera Wallace'a"

"Każda historia miłosna jest historią o duchach. Życie Davida Fostera Wallace'a"


Niezwykła biografia Davida Fostera Wallace’a, ukazująca nierozerwalny, unikatowy związek życia pisarza z jego twórczością.

Każda historia miłosna jest historią o duchach. Życie Davida Fostera Wallace'a

D. T. Maxx
Przełożyła Jolanta Kozak

Głos pokolenia X i ikona popkultury. Zaliczany do grona najwybitniejszych pisarzy postmodernistycznych schyłku XX wieku, przez wielu nazywany Kurtem Cobainem literatury. Autor docenionych na całym świecie powieści, m.in. „Krótkich wywiadów z paskudnymi ludźmi”, „Bladego króla” i „Niewyczerpanego żartu”, finalista Nagrody Pulitzera. David Foster Wallace potrafił opowiadać o samozatracającym  się świecie jak nikt inny. Trzynaście lat po śmierci kultowego amerykańskiego pisarza, jego biografia w maju tego roku trafi do księgarń.

Odkąd zmarł przedwcześnie śmiercią samobójczą w 2008 roku, w wieku zaledwie czterdziestu sześciu lat, David Foster Wallace stał się kimś więcej niż przedstawicielem swojego literackiego pokolenia –został symbolem szczerości i uczciwości w nieautentycznych czasach, postacią, której sława i wpływ rozprzestrzeniają się z każdym kolejnym dniem.W tej biografii, od której trudno się oderwać, D.T. Max odtwarza pełną udręki, lecz często triumfalną batalię Wallace’a o sukces literacki, naznaczoną zmaganiami z depresją i uzależnieniem – walkę, której arcydzielnym wynikiem jest powieść Niewyczerpany żart.

Biografia tego niezwykłego autora została napisana we współpracy z rodziną i przyjaciółmi Wallace’a na podstawie setek stron niepublikowanych listów, rękopisów i dzienników. Ukazuje w rewelacyjny, poruszający i hipnotyzujący sposób unikatowy związek życia Wallace’a z jego twórczością.

Polecamy!

Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
ul. Domaniewska 48
02-672 Warszawa 
tel. 22 828 98 08

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.