"Każda historia miłosna jest historią o duchach. Życie Davida Fostera Wallace'a"

"Każda historia miłosna jest historią o duchach. Życie Davida Fostera Wallace'a"


Niezwykła biografia Davida Fostera Wallace’a, ukazująca nierozerwalny, unikatowy związek życia pisarza z jego twórczością.

Każda historia miłosna jest historią o duchach. Życie Davida Fostera Wallace'a

D. T. Maxx
Przełożyła Jolanta Kozak

Głos pokolenia X i ikona popkultury. Zaliczany do grona najwybitniejszych pisarzy postmodernistycznych schyłku XX wieku, przez wielu nazywany Kurtem Cobainem literatury. Autor docenionych na całym świecie powieści, m.in. „Krótkich wywiadów z paskudnymi ludźmi”, „Bladego króla” i „Niewyczerpanego żartu”, finalista Nagrody Pulitzera. David Foster Wallace potrafił opowiadać o samozatracającym  się świecie jak nikt inny. Trzynaście lat po śmierci kultowego amerykańskiego pisarza, jego biografia w maju tego roku trafi do księgarń.

Odkąd zmarł przedwcześnie śmiercią samobójczą w 2008 roku, w wieku zaledwie czterdziestu sześciu lat, David Foster Wallace stał się kimś więcej niż przedstawicielem swojego literackiego pokolenia –został symbolem szczerości i uczciwości w nieautentycznych czasach, postacią, której sława i wpływ rozprzestrzeniają się z każdym kolejnym dniem.W tej biografii, od której trudno się oderwać, D.T. Max odtwarza pełną udręki, lecz często triumfalną batalię Wallace’a o sukces literacki, naznaczoną zmaganiami z depresją i uzależnieniem – walkę, której arcydzielnym wynikiem jest powieść Niewyczerpany żart.

Biografia tego niezwykłego autora została napisana we współpracy z rodziną i przyjaciółmi Wallace’a na podstawie setek stron niepublikowanych listów, rękopisów i dzienników. Ukazuje w rewelacyjny, poruszający i hipnotyzujący sposób unikatowy związek życia Wallace’a z jego twórczością.

Polecamy!

Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o.
ul. Domaniewska 48
02-672 Warszawa 
tel. 22 828 98 08

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.