„Kim Dzong Un. Historia dyktatora”

„Kim Dzong Un. Historia dyktatora”
 
 
 
Pobierz obrazki
 
 
  Pobierz obrazki  
Jung H. Pak
„Kim Dzong Un.
Historia dyktatora


Tłumaczenie: Aga Zano i Agnieszka Walulik


Wydawnictwo W.A.B.


Jung H. Pak, była analityczka CIA i znawczyni problematyki polityki międzynarodowej, z reporterską dociekliwością opisuje nieznane fakty z życia przywódcy Korei Północnej.


Wnikliwa analiza (być może) najbardziej niebezpiecznej dystopii na świecie.
Kirkus Reviews
 
 
Kim jest tajemniczy dyktator, który tak bardzo lubi znikać?
Jakie sekrety skrywa jeden z najbardziej brutalnych reżimów świata?
Gdzie znajduje się słynna broń atomowa i kiedy może zostać użyta?
Do czego doprowadziły odbywające się za zamkniętymi drzwiami spotkania Kim Dzong Una z prezydentem USA, Donaldem Trumpem?
A przede wszystkim: czy Kim Dzong Un na pewno wciąż żyje?
„Kim Dzong Un. Historia dyktatora” to wstrząsająca historia, ukazująca najbardziej tajemniczą dyktaturę na świecie.
 
 
O książce:

Przełomowa relacja o rozwoju dyktatury Kim Dzong Una w Korei Północnej – od jego ambicji nuklearnych po szczyty z prezydentem Donaldem J. Trumpem – autorstwa byłego analityczki CIA, uważanej za jedną z głównych amerykańskich ekspertów w zakresie Korei Północnej w Stanach i poza nimi. Ważna książka.
James Clapper, były Dyrektor Wywiadu Narodowego U.S.


Jedna z najlepszych analityków w Korei Północnej, dr Jung H. Pak, dostarczyła bogaty i wnikliwy materiał opisujący wzrost potęgi Kim Dzong Una, historię rodziny Kim i działania reżimu Pjongjang od czasu jego powstania. Dr Pak wnikliwie i zwięźle opisuje szeroki wachlarz zagadnień kluczowych dla Korei Północnej, wnosi istotny wkład w zbiorowe zrozumienie jednego z najbardziej niebezpiecznych i złożonych problemów na świecie. Lektura obowiązkowa zarówno dla ekspertów, jak i zwykłych obserwatorów.
Mark Lippert, były ambasador USA w Korei Południowej i powiernik, The Asia Foundation


Jung H. Pak pracowała na wysokim stanowisku w CIA i biurze dyrektora wywiadu krajowego. Jest przewodniczącą Fundacji SK-Korea w Korea Studies w Brookings Institution Center for East Asia Policy Studies, gdzie koncentruje się na wyzwaniach bezpieczeństwa narodowego, przed którymi stoją Stany Zjednoczone oraz kraje Azji Wschodniej. Publikowała m.in. w „The Atlantic”, „USA Today” i „The Hill”. Często udziela wywiadów jako ekspertka ds. Korei Północnej w telewizji, dokumentach i podcastach. Pak otrzymała tytuł doktora historii USA na Uniwersytecie Columbia, studiowała w Korei Południowej jako stypendystka Fulbrighta. Mieszka w Waszyngtonie.
 
 
 
 
 
Książka jest już dostępna w przedsprzedaży na empik.com
 
 
 
 
Grupa Wydawnicza Foksal sp. z o.o, ul. Domaniewska 48 02-672 Warszawa,  tel. 22 828 98 08
 
 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.