Październikowe premiery Wydawnictwa Zysk i S-ka

Październikowe premiery Wydawnictwa Zysk i S-ka

Jesień już w kalendarzu, czas przedstawić książkowe premiery października.
Dobre wieści dla miłośników twórczości J.R.R. Tolkiena! Nadchodzi wyczekiwany trzeci tom Historii Śródziemia pt. Ballady Beleriandu!
Obraz nadchodzącego świata, w którym o żywność czy energię toczyć się będą prawdziwe bitwy przedstawia Peter Zeihan w pozycji Koniec świata to dopiero początek. Scenariusz upadku globalizacji.
Nowa książka Tim Marshalla Przyszłość geografii. Jak polityka w kosmosie zmieni nasz świat ukazuje, jakie szanse i niebezpieczeństwa kryje przestrzeń kosmiczna dla przyszłości ludzkości.
The Deal. Układ Elle Kennedy - wznowienie w nowej oprawie graficznej.
W mroczny labirynt tajemnic zabierze Wojciech Wójcik, oddając w Wasze ręce Bilet dla zabójcy.
Wszystkie pionki Putina Kacpra Płażyńskiego to raport o wszystkich uwiedzionych, uzależnionych, skorumpowanych, a także "użytecznych idiotach" rosyjskich służb i polityków.
Wszystkim, którzy uwielbiają literaturę grozy polecamy sięgnąć po przerażającą opowieść Jak sprzedać nawiedzony dom Grad'ego Hendrixa.
Po Sycylii oraz Apulii. Abruzji. Rzymie tom Umbria. Toskania Grzegorza Musiała stanowi kolejną część jego Dziennika włoskiego.
O sile miłości, która nie pozwala zatonąć opowiada Kira Zielińska w książce Wszystkie nasze poplątane ścieżki.
Elryk z Melniboné Michaela Moorcocka to mroczna opowieść fantasy, w której bohater o niezwykłych mocach próbuje ocalić przed zagładą rozpadający się świat starego imperium.
Był taki świat... Haliny Donimirskiej-Szyrmerowej ukazuje życie polskich ziemian w Prusach Wschodnich, odciętych w 1920 roku kordonem od Polski.
Ostatnią propozycją jest Wpływ Księżyca 2024. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok Witolda Czuksanowa.

Poniżej przedstawiamy pełne opisy książek.

Ballady Beleriandu [Historia Śródziemia t. 3]
J.R.R. Tolkien

Tytuł oryginału: The Lays of Beleriand
Przekład: Agnieszka Sylwanowicz, Katarzyna Staniewska
Stron: 504
Format: 155x230 mm
Wydanie: I
Oprawa: twarda z obwolutą

Historia Śródziemia to najbardziej oczekiwany przez fanów na całym świecie (w całości ukazała się tylko po angielsku, wybrane tomy natomiast opublikowano po polsku, francusku, niemiecku, szwedzku, hiszpańsku, węgiersku i rosyjsku) dwunastotomowy cykl książek wydanych przez Christophera Tolkiena na podstawie zapisków i notatek, które pozostawił jego ojciec. Polskie wydanie będzie zatem pierwszą pełną edycją zagraniczną Tolkienowskiego oryginału.

rzeci tom Historii Śródziemia zawiera wczesne mity i legendy, które w efekcie złożyły się na powstanie epickiej opowieści Tolkiena o wojnie – Silmarillionu. Niniejszy tom daje nam wyjątkową okazję do spojrzenia na tworzenie mitologii Śródziemia poprzez napisane wierszem dwie najważniejsze opowieści z tego świata – historie Túrina i Lúthien. Pierwszy z tych poematów to niepublikowana wcześniej Ballada o dzieciach Húrina, przedstawiająca w imponującej skalitragedię Túrina Turambara. Drugi to poruszająca Ballada o Leithian, główne źródło opowieści o Berenie i Lúthien w Silmarillionie, opisująca wyprawę po Silmaril i spotkanie z Morgothem w jego podziemnej fortecy. Dzięki umieszczeniu obok siebie dwóch najważniejszych opowieści z tego świata – o Túrinie, bohaterze żyjącym w cieniu rodzinnej klątwy, oraz o Lúthien, elfickiej księżniczce, której miłość do śmiertelnika została odzwierciedlona wiele wieków później w miłości Arweny i Aragorna – - Ballady Beleriandu rzucają nowe światło na twórczość Tolkiena.

Tylko znajomość Historii Śródziemia pozwala wypełnić wszystkie luki w wiedzy o Śródziemiu i delektować się w pełni ogromem i bogactwem świata wykreowanego przez autora Władcy Pierścieni.

Koniec świata to dopiero początek. Scenariusz upadku globalizacji
Peter Zeihan

Tytuł oryginału: The End of the World Is Just the Beginning. Mapping the Collapse of Globalization
Przekład: Tomasz Bieroń
Stron: 612
Format: 145x215
Wydanie: I
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Obraz nadchodzącego świata, w którym o żywność czy energię toczyć się będą prawdziwe bitwy…

Rok 2019 był ostatnim bardzo pomyślnym rokiem dla światowej gospodarki. Od pokoleń wszystko staje się coraz szybsze, lepsze i tańsze. Światowe łańcuchy dostaw, zintegrowane międzynarodowe rynki energetyczne i finansowe, innowacyjne branże gospodarki – wszystko to umożliwiły przede wszystkim Stany Zjednoczone. Dzięki globalnemu systemowi handlowemu pod kierunkiem Amerykanów miliardy ludzi mają co jeść i mogą uzyskać wykształcenie. Jednak wszystko to było sztuczne i tymczasowe. Ameryka straciła właśnie zainteresowanie podtrzymywaniem tego systemu przy życiu.

W naszym oplecionym siecią wzajemnych powiązań świecie niedługo zmieni się wszystko – jak produkujemy towary, jak uprawiamy ziemię, jak pozyskujemy elektryczność, jak przewozimy kupowane dobra i jak za nie płacimy. Jakiś świat się kończy. Jakiś świat się zaczyna. Autor, posługując się geografią jako analitycznym punktem wyjścia, wyjaśnia, dlaczego narody zachowują się dzisiaj tak, a nie inaczej, i ze zdumiewającą dokładnością przewiduje, jak będą się zachowywały jutro.

Przyszłość geografii. Jak polityka w kosmosie zmieni nasz świat
Tim Marshall

Tytuł oryginału: The Future of Geography
Tłumacz: Filip Filipowski
Stron: 344
Format:140x205
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Satelity szpiegowskie krążące wokół Księżyca. Kosmiczne złoża metali warte więcej niż PKB większości krajów. Ludzie lądujący na Marsie w ciągu najbliższych dziesięciu lat. To nie science fiction. To astropolityka.

Ludzie eksplorują kosmos, a odwieczna rywalizacja i walka o władzę trwa niezmiennie. Wkrótce przestrzeń kosmiczna będzie miała taki sam wpływ na naszą historię jak góry, rzeki i morza na naszej planecie. To nie przypadek, że prym w tym wyścigu wiodą USA, Rosja i Chiny. Następne
pięćdziesiąt lat zmieni oblicze globalnej polityki.

W swojej nowej książce autor bestsellerów o geopolityce Tim Marshall opowiada o tym, jak będą wyglądać kolejne etapy wyścigu kosmicznego, jaką rolę odegrają w nim największe mocarstwa oraz jak eksploracja kosmosu wpłynie na rozwój technologii, realia ekonomiczne i prowadzenie wojen. A przede wszystkim ukazuje, jakie szanse i niebezpieczeństwa kryje przestrzeń kosmiczna dla przyszłości ludzkości.

The Deal. Układ
Elle Kennedy

Tytuł oryginału: The Deal
Przekład: Anna Mackiewicz
Stron: 464
Format: 140x205mm
Wydanie: I w tej edycji
Seria: KENNEDY
Oprawa: miękka

Niepowstrzymane uczucia, gorący romans i błyskotliwy humor w opowieści o parze, którą łączy tylko gra pozorów

Ona ma właśnie pójść na pewien układ z niegrzecznym studentem...
Hannah Wells w końcu znalazła chłopaka, który rozbudził jej namiętność. Wydaje się, że ta dziewczyna jest pewna siebie w każdym aspekcie życia... ale jeśli chodzi o seks i uwodzenie okazuje się, że ciągnie za sobą dotkliwy bagaż doświadczeń. Żeby zwrócić uwagę swojego wybranka, będzie musiała porzucić kokon bezpieczeństwa i sprawić, by to on się nią zainteresował. By osiągnąć swój cel, gotowa jest pójść na pewien układ i w zamian za udzielenie korków nieznośnemu, wkurzającemu i zadufanemu w sobie kapitanowi drużyny hokejowej, idzie na fałszywa randkę...

On bez wahania przyjmuje niemoralną propozycję...
Garrett Graham od zawsze marzył o zawodowej karierze hokejowej, ale gdy średnia jego ocen gwałtownie spada, wszystko na co tak ciężko pracował do tej pory, staje pod znakiem zapytania. Decyduje się pomóc pewnej brunetce z ciętym językiem wzbudzić zazdrość w innym chłopaku, bo w zamian za to może zabezpieczyć swoją pozycję w drużynie. Ale jeden nieoczekiwany pocałunek rozpala żar dwojga ciał i Garrett szybko uświadamia sobie, że udawanie nie wchodzi w grę. Musi teraz przekonać Hannah, że mężczyzna jej marzeń wygląda dokładnie tak jak on...

JEDNA Z NAJCHĘTNIEJ CZYTANYCH POWIEŚCI PRZEZ UŻYTKOWNICZKI NAJWIĘKSZEGO PORTALU LITERACKIEGO GOODREADS

Bilet dla zabójcy
Wojciech Wójcik

Stron: 640
Format: 140 x 205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

W mrocznym labiryncie tajemnic

W podziemiach Dworca Centralnego policjanci znajdują zwłoki mężczyzny z rozbitą czaszką. To nie pierwsze tego typu zabójstwo – w podobny sposób w ciągu ostatnich miesięcy zginęły trzy inne osoby. Zamordowanych łączy tylko jedno. Wszyscy regularnie podróżowali tym samym
pociągiem relacji Działdowo-Warszawa.

Do zespołu śledczego dołącza Olga Bojko z komisariatu kolejowego policji. Wkrótce odkrywa szereg podobieństw między sposobem działania sprawcy ochrzczonego przez media mianem Trepanatora oraz innego seryjnego zabójcy z terenów kolejowych, ujętego ćwierć wieku temu.
Człowiek ten przebywa obecnie w „ośrodku dla bestii” i teraz ma dla policji zaskakującą wiadomość. Tylko… czy można mu uwierzyć?

Nowym członkiem załogi feralnego pociągu zostaje Kacper Słubicki, który w rodzinnym Działdowie dorobił się opinii wyrzutka Praca na kolei ma sprawić, że stanie na nogi, ale wkrótce
wszystko się komplikuje. A Trepanator jest bliżej, niż mogłoby się wydawać…

Wszystkie pionki Putina. Rosyjski lobbing
Kacper Płażyński

Format: 145x205
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Jedni robią to za pieniądze, inni dla kariery, wielu – z zacietrzewienia i głupoty. Rosja Władimira Putina kładzie się do łóżka z przedstawicielami elit politycznych, wyrafinowanymi intelektualistami i biznesem równie chętnie, jak z przerażoną zmianami klimatycznymi młodzieżą
i zwykłymi bandziorami spod znaku komunizmu czy nazizmu.

Kacper Płażyński patrzy na rosyjskie wpływy na Zachodzie z nowej perspektywy. Zamiast rozglądać się po ekstremistycznych obrzeżach, skupia wzrok na centrum, nie oszczędzając ludzi uznawanych do niedawna za nietykalnych. Skrupulatna, odkrywająca wiele nieznanych szerzej u nas powiązań i mechanizmów analiza służy także odpowiedzi na pytanie, jak prowadzić polską politykę, by była ona jednocześnie skuteczna i etyczna. Taka, za jaką opowiadali się Lech Kaczyński i Maciej Płażyński; zupełnie inna zaś, niż ta uprawiana przez Angelę Merkel czy Donalda Tuska.

"Wszyscy ludzie Putina" to znakomity raport o wszystkich uwiedzionych, uzależnionych, skorumpowanych, a także "użytecznych idiotach" rosyjskich służb i polityków.

Jak sprzedać nawiedzony dom
Grady Hendrix

Tytuł oryginału: How to Sell a Haunted House
Przekład: Tomasz Bieroń
Stron: 400
Format: 145x215 mm
Wydanie: I
Oprawa: twarda

Porywająca i równocześnie przerażająca opowieść o nawiedzonym domu i rodzinnej traumie

Kiedy Louise dowiaduje się, że jej rodzice zmarli, boi się wracać do domu. Nie chce zostawiać córki z byłym mężem i lecieć do Charleston. Nie chce mieć do czynienia z domem rodzinnym, wypchanym po brzegi pozostałościami po karierze naukowej ojca i życiowej obsesji matki na punkcie lalek. Nie chce uczyć się żyć bez dwóch osób, które najlepiej znała i najbardziej kochała. Przede wszystkim zaś nie chce mieć do czynienia ze swoim bratem Markiem, który nigdy nie opuścił ich rodzinnego miasta, jest bezrobotny i ma siostrze za złe jej życiowy sukces. Niestety, będzie potrzebowała jego pomocy, aby przygotować dom do sprzedaży, ponieważ wprowadzenie go na rynek będzie wymagało czegoś więcej niż tylko pomalowania ścian i usunięcia wspomnień z całego życia.

Niektóre domy nie chcą bowiem zostać sprzedane – ten również ma inne plany…

Dziennik Włoski. Umbria i Toskania
Grzegorz Musiał

Format: 125x195 mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Po „Sycylii” oraz „Apulii. Abruzji. Rzymie” tom „Umbria. Toskania” Grzegorza Musiała stanowi kolejną część jego „Dziennika włoskiego”, będącego opisem wędrówek po Włoszech odbywanych w latach 2002-2007. Autor zmieniał nie tylko odwiedzane przez siebie regiony, ale też towarzyszy swych przygód.

Tym razem wędrówka wiedzie przez samo serce Italii, pełne najwspanialszych krajobrazów i największych dzieł geniuszu ludzkiego: Orvieto i Asyż, Florencję i Sansepolcro, Pizę i Sienę. Autorowi towarzyszy jego nieodłączny kompan Livio - połączenie Pantalona z Arlekinem z komedii dell’arte a zarazem smakosz sztuki i kuchni włoskiej, oraz ekscentryczna Polka z Paryża - filmowiec znający wszelkie grzeszne zakamarki Paryża, ale i gorliwa katoliczka. Ta ekscentryczna trójka wędruje z hostelu do hostelu i od katedry do katedry, stając w zachwycie przed freskami Giotta i „Primaverą” Botticellego, przed „Wygnaniem z Raju” Masaccia i „Zwiastowaniem” Signorellego ale zarazem prowadząc spór, często dowcipny i przewrotny, o dawnym i dzisiejszym świecie, o upadku cywilizacji i jednak tęsknocie ludzi za wzniosłością. I ta podwójność narracji – pełnej wielkich pamiątek przeszłości ale i wartkiej codzienności, uduchowienia, ale też żartu i kpiny, jest szczególnym walorem tej książki, przekraczającej ścisłe ramy dziennika podróży i stającej się powiastką filozoficzną na wzór Diderota.

Wszystkie nasze poplątane ścieżki
Kira Zielińska

Format: 140 x 205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

O sile miłości, która nie pozwala zatonąć

Siedemnaście lat to wydawałoby się świetny czas dla każdego młodego chłopaka. Ale Reda nie jest jak każdy młody chłopak. Dużo pracuje i czuje się już dorosły – na ojca alkoholika nie może liczyć. Warsztat samochodowy i przyjaciele są dla niego całym światem. Jedyne, o czym marzy, to wyrwać się z tego miasta. I niespodziewanie nadarza się ku temu okazja.

To miał być jeden z najpiękniejszych dni, a staje się najgorszym. Janek zostaje sam z trójką małych dzieci. Początkowo odtrąca wszelką pomoc, jednak po jakimś czasie dostrzega, że nie jest w stanie dłużej tak funkcjonować. I że musi się zmierzyć z tym, co już od paru lat od siebie odsuwał.
Życie potrafi zaskoczyć: w jednej chwili rzuca w otchłań, a w drugiej daje szansę na wypłynięcie. Tylko jak zacząć od nowa? I młody chłopak, i dorosły mężczyzna będą musieli odpowiedzieć sobie na niełatwe pytania.

Elryk z Melniboné
Michael Moorcock

Tytuł oryginału: Elric of Melniboné
Przekład: Danuta Górska
Stron: ok. 700
Format: 150x230
Wydanie: I w tej edycji
Oprawa: twarda

Mroczna opowieść fantasy, w której bohater o niezwykłych mocach próbuje ocalić przed zagładą rozpadający się świat starego imperium

Oto niezwykłe przygody Elryka, ostatniego cesarza imperium Melniboné, oraz jego rozumnego wampirycznego miecza, Zwiastuna Burz, który potrafi wysysać dusze i siłę pokonanych przeciwników. Potęga Melnibonian, starożytnej rasy władającej światem przez dziesięć tysięcy lat, chyli się ku upadkowi,
atakowana przez sąsiadujące ze Smoczą Wyspą ludzkie królestwa. Zasiadający na Rubinowym Tronie Elryk to wyjątkowy bohater - choć o słabym ciele i uzależniony od narkotyków podtrzymujących jego siły witalne, to jednak dzięki odziedziczonym po przodkach mocom jest potężnym czarnoksiężnikiem potrafiącym przyzywać demony, władającym żywiołami i do tego korzysta z ciągłej pomocy Władców Chaosu.

Białowłosy i szkarłatnoooki Elryk z Melniboné samotnie kroczy wśród światów multiwersum, budząc strach wśród wrogów i przyjaciół, rywalizując ze swym podłym kuzynem Yrkoonem o panowanie nad baśniową krainą.

W TOMIE: ELRYK Z MELNIBONÉ, PERŁOWA FORTECA, ŻEGLARZ NA MORZACH PRZEZNACZENIA, KLĄTWA BIAŁEGO WILKA

Był taki świat… Mój wiek XX
Halina Donimirska-Szyrmerowa

Stron: 430
Format: 155 x 230 mm
Wydanie: 1 w tej edycji
Oprawa: twarda

Był taki świat... ukazuje życie polskich ziemian w Prusach Wschodnich, odciętych w 1920 roku kordonem od Polski. Świat dworów i dworków będących ostoją polskości, zasłużonych dla kraju rodów, działających w tyglu zawiłych relacji polsko-niemieckich. Taka była kraina dzieciństwa Haliny Donimirskiej-Szyrmerowej, która przywołuje w swoich wspomnieniach obrazy tamtych czasów i miejsc.

Dalsza część opowieści to lata okupacji hitlerowskiej, kiedy polskie ziemiaństwo poddano planowanemu zniszczeniu, to pełne nadziei dni walki w Powstaniu Warszawskim, sowieckie „wyzwolenie” i wreszcie powojenne czasy powrotu do „małej ojczyzny”. Historia bowiem zatoczyła koło i po wojnie autorka wróciła do byłych Prus Wschodnich – na Warmię, by z ocalałymi ziomkami zacząć wszystko od nowa. I choć wkrótce nastała szara epoka PRL-u, jej życie płynęło zgodnie z rodzinnymi tradycjami. Wraz z innymi zaangażowała się w odbudowę Pomorza, Warmii i Mazur, o których wolność i polskość walczyli przodkowie.

Autorka, odtwarzając swój rodzinny świat, ukazuje zarazem szerszą perspektywę. W mnogości okresów XX stulecia i różnorodności regionów, w których spędziła swoje życie, tkwi źródło bogactwa jej przeżyć, obserwacji i wspomnień.

Wpływ Księżyca 2024. Poradnik ogrodniczy z kalendarzem na cały rok
Witold Czuksanow

Stron: 160
Format:145x205
Wydanie: 1
Oprawa: miękka

Wpływ Księżyca to kolejny tom poradnika dla wszystkich amatorów ogrodnictwa, którzy w zmaganiach z naturą chcą wykorzystać nie tylko własne doświadczenia i pracę, lecz również kosmiczne moce. Od wieków wiadomo, że wielkie znaczenie w doborze terminów siewu, sadzenia, pielęgnacji ogrodu czy wykonywania cięć ma między innymi towarzyszący nam satelita. I że są tacy ogrodnicy, którzy w ogrodzie nie kiwną palcem, zanim nie sprawdzą, co według położenia Księżyca najlepiej się uda. W niniejszym poradniku zalecane prace są opisane dzień po dniu w dwunastu miesięcznych rozdziałach. Wystarczy bieżące korzystanie i… sukces będzie zależał jedynie od pracowitości ogrodnika i jego determinacji. Polecamy tu również dobre amatorskie odmiany warzyw, ziół oraz roślin owocujących, podajemy przepisy na naturalne ziołowe preparaty wspomagające rośliny i mikstury do nawożenia. Prezentujemy nowinki kwiatowe do sadzenia na tarasach i balkonach, a jeśli ktoś ma wątpliwości, czy na 12. piętrze wielkomiejskiego punktowca można zbierać i pałaszować własne truskawki, to niech zajrzy na odpowiednią stronę tej książki. Tam krok po kroku opisane jest, jak założyć taką balkonową uprawę.

Polecamy!
Zysk i S-ka Wydawnictwo
ul. Wielka 10
61-774 Poznań

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.