„Przyszłość jest bliżej, niż nam się wydaje” - fenomenalna książka futurologa Petera H. Diamandisa i Stevena Kotlera

Przyszłość jest bliżej

 

Peter H. Diamandis, Steven Kotler

Przyszłość jest bliżej, niż nam się wydaje

Jak konwergencja technologii radykalnie zmieni biznes, przemysł i nasze życie

474 strony, oprawa miękka ze skrzydełkami,
cena 64,90 zł, wyd. Poltext

Premiera 26.02.2021 r.Diamandis i Kotler w swojej najnowszej książce Przyszłość jest bliżej, niż nam się wydaje pokazują, jak kolejne fale przyspieszających technologii będą oddziaływać zarówno na nasze życie prywatne i zawodowe, jak i na całe społeczeństwo. Od zakupów począwszy, przez reklamę, rozrywkę, edukację, służbę zdrowia, aż po metody wychowywania dzieci czy sposoby rządzenia państwami. Każdy z tych obszarów zostanie całkowicie przeobrażony. Przed przedsiębiorcami, innowatorami, przywódcami oraz przed wszystkimi, którzy nie boją się zmian i ryzyka, otworzą się nieprawdopodobne możliwości, ale lepiej przeczytać tę książkę przygotować się na falę tsunami nadchodzących zmian.

 
Tempo, w jakim rozwija się technologia, jest znacznie szybsze, niż ktokolwiek mógł się spodziewać. Co więcej, wybuch pandemii COVID-19 przyspieszył bieg zdarzeń. W ciągu tej dekady będziemy świadkami większych wstrząsów i wytworzymy większe bogactwo niż przez ostatnie 100 lat. Uprzednio niezależne fale przyspieszających wykładniczo technologii zaczynają wchodzić w konwergencję z innymi falami przyspieszających wykładniczo technologii. Co będzie, kiedy sztuczna inteligencja, robotyka, rzeczywistość wirtualna, biologia cyfrowa i wszechobecność sensorów zderzą się z drukiem 3D, łańcuchem bloków (ang. blockchain) i globalnymi sieciami o wysokiej przepustowości? Diamandis i Kotler prześledzili, jak te zmiany będą oddziaływać na nasze życie prywatne, zawodowe, na gospodarkę czy całe społeczeństwo, i stworzyli napisaną bardzo przystępnym językiem książkę Przyszłość jest bliżej, niż nam się wydaje – mapę naszej najbliższej przyszłości.

Najwyższy czas zapiąć pasy, bo czeka nas szalona jazda

Diamandis, futurolog, przedsiębiorca branży kosmicznej, który stał się pionierem innowacji, oraz Kotler, autor książek, dwukrotnie nominowany do Nagrody Pulitzera i jednocześnie ekspert w dziedzinie maksymalizowania osiągnięć, poddali wnikliwej analizie teorię i praktykę konwergencji technologii oraz to, w jaki sposób przebuduje ona wszystkie obszary naszego życia – transport, sprzedaż detaliczną, reklamę, edukację, rozrywkę, jedzenie i finanse – i poprowadzi ludzkość w nieznane, całkowicie przeobrażając świat, który dotychczas znaliśmy. Dzięki tym siłom oraz ich błyskawicznemu i rewolucyjnemu oddziaływaniu zmienią się metody wychowywania dzieci, sposoby rządzenia państwami czy działania służące ochronie naszej planety.

Akceleracja technologii w ciągu najbliższych 100 lat może wywołać skutki znacznie poważniejsze niż tylko dysrupcja branż i instytucji – może ona również doprowadzić do przełomu w procesie kształtowania się inteligencji biologicznej na Ziemi. W jego wyniku powstanie nowy gatunek, rozwijający się w tempie wykładniczym, pojawią się zarówno masowe migracje, jak i metainteligencja. To kolejna przyczyna, dla której przyszłość jest bliżej, niż nam się wydaje.

Witajcie w erze niezwykłości!

W książce znajdziemy też informacje o najbardziej nowatorskich badaczach i firmach powstałych na bazie wyników ich badań. Bo nie ulega wątpliwości, że wszystkie znaczące branże na naszej planecie zostaną wkrótce całkowicie przekształcone, a szanse, które się przed nami otworzą, będą jedyne w swoim rodzaju. Przed przedsiębiorcami, innowatorami, przywódcami oraz przed wszystkimi, którzy nie boją się zmian i ryzyka, otworzą się nieprawdopodobne możliwości. Warto przeczytać tę książkę, by nie tylko utrzymać się na fali wywołanej przez tsunami nadchodzących zmian, ale również wykorzystać biznesowo okazje, które niesie konwergencja technologii. Niezależnie od pełnionej funkcji – dyrektora generalnego, który próbuje przeprowadzić swoją firmę przez wciąż przyspieszające zmiany technologiczne, czy przedsiębiorcy z siedzibą w garażu, który te same zmiany próbuje obrócić na swoją korzyść – każdy znajdzie w książce Diamandisa i Kotlera coś dla siebie.
 
***

 
Diamandis świetnie pokazuje przeobrażenie i – jak je nazywa – odrodzenie kolejnych obszarów gospodarki, od zakupów począwszy, przez reklamę, rozrywkę, edukację, po służbę zdrowia. Każdy z tych obszarów zostanie całkowicie przeobrażony. Już dziś dostrzegamy to gołym okiem. Rozwój technologii – od internetu począwszy, przez smartfony i App Store – buduje platformy. One zaś logują morza danych i przetwarzają je algorytmami uczenia maszynowego, które zwiększa ich inteligencję i skuteczność biznesową. Inteligencja wynikająca z danych i poparta kapitałem powoduje niewyobrażalny wzrost ich skali i osiąganie dominującej pozycji w każdym z wymienionych obszarów.
Rafał Styczeń, prezes zarządu Ailleron SA

Wyobraź sobie spotkanie na drugim końcu globu, na którym jesteś w parę sekund. Nie, to nie dzięki rakietom SpaceX. Po prostu wypożyczasz zdalnie avatara i podłączasz się do niego w domu. Czujesz uścisk dłoni gospodarza, zapach kwiatów na jego stole. Daleka przyszłość? Po przeczytaniu książki Kotlera i Diamandisa zaskakująco się zbliży.
Michał Wojciechowski, wicedyrektor ds. projektów rozwojowych Bm mBanku

W ciągu najbliższej dekady akceleracja i konwergencja technologii wykładniczych całkowicie odmieni naszą gospodarkę i społeczeństwo. Przyszłość jest bliżej, niż nam się wydaje to pierwsza książka, która rysuje tak szczegółową mapę tego nowego świata. Świetny przewodnik dla liderów, przedsiębiorców, dyrektorów i prezesów oraz wszystkich chcących zrozumieć ogrom zmian, które są tuż przed nami.
Ray Kurzweil, autor bestsellerów z listy „New York Timesa” Nadchodzi osobliwość oraz Jak stworzyć umysł

***

PETER H. DIAMANDIS – bestsellerowy autor z listy „New York Timesa” i założyciel ponad 15 firm technologicznych. Dyrektor generalny XPRIZE i prezes zarządu Singularity University, instytucji z siedzibą w Dolinie Krzemowej, wspieranej przez Google’a, 3D Systems i NASA. Jeden z prezesów spółki Planetary Resources i współzałożyciel spółki Human Longevity.
Diamandis studiował w Massachusetts Institute of Technology, gdzie uzyskał magisterium w zakresie genetyki molekularnej i inżynierii kosmicznej, oraz w Harvard Medical School, gdzie uzyskał doktorat w dziedzinie medycyny. W 2014 roku został uznany przez magazyn „Fortune” za jednego z „50 wiodących światowych liderów”.

STEVEN KOTLER – bestsellerowy autor z listy „New York Timesa”, dziennikarz, laureat wielu nagród oraz założyciel i dyrektor zarządzający Centrum Badania nad Przepływem, gdzie skupia się na prowadzeniu badań i metodach osiągania szczytowej wydajności, czyli psychologicznych narzędziach, których my, ludzie, potrzebujemy, by dobrze prosperować w świecie coraz większych zmian. Uważany za jednego z czołowych ekspertów na świecie w dziedzinie maksymalizowania osiągnięć.
Autor kilkunastu książek. Jego twórczość była dwukrotnie nominowana do Nagrody Pulitzera, została przetłumaczona na ponad 40 języków, była publikowana w ponad 100 artykułach, między innymi w „New York Times Magazine”, „Atlantic Monthly”, „Wired”, „Forbes” i „Time”.


Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.