Zimowe premiery książkowe Wydawnictwa Zysk i S-ka

Zimowe premiery książkowe Wydawnictwa Zysk i S-ka

Pora przedstawić garść nowości, które Wydawnictwo Zysk i S-ka przygotowało na luty!

Będzie coś dla miłośników pewnego klanu od Julii Quinn, Suzanne Enoch, Karen Hawkins oraz Mii Ryan! Kronika towarzyska lady Whistledown jest skrzącą się humorem antologią romantycznych opowieści prosto od nieuchwytnej autorki kroniki towarzyskiej z bestsellerowego cyklu o rodzinie Bridgertonów.

Emocje. Jak uczucia kształtują nasze myślenie Leonarda Mlodinowa to głębokie spojrzenie na rolę uczuć w życiu codziennym, które podważa potoczny pogląd, że rozum i emocje są przeciwieństwami.

Pamiętniki
Giacomo Casanovy przedstawiają niesamowitą historię życia jednego z najsłynniejszych awanturników wszech czasów.

Dla lubujących się w powieściach obyczajowych nowa książka Dominiki Rosik pt. Czulsza niż dotyk. Ona pragnie czuć, on ich nienawidzi. Gra wzajemnego przyciągania i odpychania Marietty i Maksa trwa... Każdy z bohaterów ma jednak bolesne tajemnice.

Heroldowie Valdemaru
Mercedes Lackey zabierają czytelnika w pełną przygód opowieść o obdarzonej niezwykłymi zdolnościami młodej dziewczynie wplątanej w sieć intryg.

Zlituj się nad czytelnikiem. Zasady twórczego pisania
Kurta Vonneguta oraz Suzanne McConnell ujawniają tajniki sztuki pisarskiej jednego z największych pisarzy XX wieku.

Natomiast LUDZIE i ludzie Adama Kochanowskiego to zabawne i celne spostrzeżenia autora zmuszające do refleksji na temat natury człowieka. 

Kronika towarzyska lady Whistledown
Julia Quinn, Suzanne Enoch, Karen Hawkins, Mia Ryan

Tytuł oryginału: The Further Observations of Lady Whistledown
Przekład: Katarzyna Krawczyk
Stron: 496
Format: 140x205 mm
Seria: Bridgertonowie
Oprawa: miękka

Lady Whistledown zdradza wszystkie sekrety!

Skrząca się humorem antologia romantycznych opowieści prosto od lady Whistledown, nieuchwytnej autorki kroniki towarzyskiej z bestsellerowego cyklu o rodzinie Bridgertonów.

W towarzystwie huczy od plotek, kiedy najbardziej obiecującą debiutantkę sezonu porzuca jej zalotnik. Wkrótce jednak jej serce podbija pewny siebie brat oszusta – a wszystko to w błyskotliwej, uroczej i wzruszającej opowieści samej Julii Quinn.

Kiedy lady Whistledown opisuje w swojej „Kronice” skandaliczne wyczyny jego pięknej narzeczonej, zatroskany przyszły pan młody śpieszy do Londynu, by wreszcie i na zawsze zdobyć serce damy – to z kolei uroczy i romantyczny klejnocik autorstwa Suzanne Enoch.

Karen Hawkins podbija czytelnika ponadczasową opowieścią o przystojnym hulace, którego wieloletnia przyjaźń - oraz serce - zostają wystawione na próbę, gdy jego urocza przyjaciółka zaczyna interesować się kimś innym.
We wciągającej i rozkosznej opowieści Mii Ryan młoda kobieta zostaje wyrzucona z domu przez nieznośnego, lecz uroczego markiza, który zamierza posiąść nie tylko dom… ale także jego byłą mieszkankę.

Emocje. Jak uczucia kształtują nasze myślenie
Leonard Mlodinow

Tytuł oryginału: Emotional: How Feelings Shape Our Thinking
Przekład: Tomasz Lanczewski
Stron: 308
Format: 145x215 mm
Wydanie: I
Oprawa: miękka

Poruszająco głębokie spojrzenie na rolę uczuć w życiu codziennym, które podważa potoczny pogląd, że rozum i emocje są przeciwieństwami

Każdego dnia podejmujemy setki decyzji, począwszy od tego, co zjeść na śniadanie, a kończąc na sposobach inwestowania naszych pieniędzy, i żadna z tych decyzji nie byłaby możliwa bez udziału emocji. Od dawna mówi się, że myślenie i odczuwanie to oddzielne i przeciwstawne siły naszej osobowości. Jednak według autora niezwykłe postępy w psychologii i neurobiologii dowiodły, że emocje są tak samo ważne dla naszego powodzenia jak myślenie.

Jak lepiej komunikować się z innymi? Jak zrozumieć naszą frustrację, strach i niepokój? Co zrobić, aby uczynić nasze życie szczęśliwszym? Odpowiedzi na te pytania możemy znaleźć dzięki zrozumieniu swoich emocji. Podróżując między laboratoriami naukowców prowadzących pionierskie badania a realnymi, niekiedy dramatycznymi sytuacjami, Leonard Mlodinow pokazuje, jak emocje mogą służyć nam pomocą, dlaczego czasami ranią i jaka płynie dla nas nauka w obu tych przypadkach. Dokonując głębokiego wglądu w naszą ewolucję i biologię, autor daje nam narzędzia do lepszego zrozumienia naszych emocji i pełnego wykorzystania płynących z nich korzyści.

Pamiętniki
Giacomo Casanova

Tytuł oryginału: Mémoires
Tłumacz: Tadeusz Evert
Stron: 520
Format:140x205 mm
Oprawa: twarda

Niesamowita historia życia jednego z najsłynniejszych awanturników wszech czasów

Casanova zdobył tyle kobiet, że jego nazwisko stało się w wielu językach synonimem uwodziciela. Jego pełne wzlotów i upadków życie obfitowało w przygody, podróże i miłosne podboje. Zwiedził prawie całą Europę i mieszkał w wielu osiemnastowiecznych stolicach, gdzie poznał najsłynniejszych ludzi tamtej epoki – Woltera, Fryderyka Wielkiego czy carycę Katarzynę. Bogacił się i bankrutował. Siedział w więzieniu, aresztowany pod zarzutem uprawiania czarów, a później był przyjmowany na dworach możnych tego świata, między innymi przez Stanisława Augusta Poniatowskiego. Jednak i w Polsce nie obeszło się bez skandalu – Casanova pojedynkował się z powodu kobiety z magnatem Franciszkiem Ksawerym Branickim.

Pamiętniki są fenomenalnym obrazem epoki – obyczajów, niepohamowanych namiętności, szalonych miłości i zaciekłych nienawiści.Casanova z wielkim literackim talentem przedstawia nam barwną galerię postaci, od królów i filozofów do najgorszych szumowin, i odmalowuje żywy portret tamtych dalekich czasów – z brzękiem szabel, hukiem pistoletowych wystrzałów, tętentem kopyt, napadami bandytów i stukiem sztonów na karcianych stolikach.

Czulsza niż dotyk
Dominika Rosik

Stron: 384
Format: 140 x 205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: miękka ze skrzydełkami

Ona pragnie czuć, on nienawidzi czuć.

Gorące lato, Mazury. Do małego domu nad jeziorem przyjeżdża Marieta, młoda rzeźbiarka. Wypełnia zalecenie ekscentrycznego terapeuty, żeby w odosobnieniu spędzić sto jeden dni. Dziewczyna stara się zapomnieć o przeszłości i o swojej największej miłości – sztuce. Jej spokój już pierwszego dnia przerywa pojawienie się labradora i jego aroganckiego właściciela – jak się okazuje – lokatora sąsiedniego domu.

Maks, podobnie jak Marieta, szuka ukojenia. I nie jest zainteresowany zawieraniem nowych znajomości, zwłaszcza z samotnymi kobietami. A jednak, dziwnym zbiegiem okoliczności, tych dwoje co rusz wpada na siebie.
Gra wzajemnego przyciągania i odpychania trwa, wokół roznosi się zapach surfinii, czas odmierzają zachody słońca i piękne fotografie. Każdy z bohaterów ma jednak bolesne tajemnice. Kiedy przeszłość powraca, nic nie jest już takie proste.

Heroldowie Valdemaru
Mercedes Lackey

Tytuł oryginału: Arrows of the Queen, Arrow’s Flight,
Arrow’s Fall.
Przekład: Leszek Ryś
Stron: 872
Format: 140x205 mm
Oprawa: miękka

Pełna przygód fascynująca opowieść o obdarzonej niezwykłymi zdolnościami młodej dziewczynie wplątanej w sieć intryg

Królestwu zagraża wielkie niebezpieczeństwo. Uciekinierka z domu, Talia, zostaje odnaleziona przez magiczną, podobną do konia istotę. Jest nią Rolan - towarzysz o niewyobrażalnych możliwościach. Wybrał Talię z grona wielu, by została uczniem w Kolegium Heroldów i wstąpiła do elitarnej gwardii królowej Selenay. Podczas gdy Talia doskonali swe umiejętności, wokół niej zawiązuje się sieć intryg, dojrzewa uknuty spisek...

Gdy Talia zostaje pasowana na Osobistego Herolda Królowej, spełnia w ten sposób jednoze swoich najśmielszych marzeń, ale jednocześnie na jej barki włożone zostały poważne obowiązki. Talia doskonale wie, że nie wolno jej igrać swoimi nadzwyczajnymi umiejętnościami i darami, bo mogłoby to ją i Valdemar drogo kosztować. Okazuje się, że Królowa i następczyni tronu, Elspeth, osaczone są siecią dyplomatycznych knowań, które mają doprowadzić do ich zguby…

Zlituj się nad czytelnikiem. Zasady twórczego pisania
Kurt Vonnegut, Suzanne McConnell

Tytuł oryginału: Pity the Reader: On Writing With Style
Tłumacz: Tomasz Bieroń
Stron: 512
Format: 140x205 mm
Wydanie: 1
Oprawa: twarda z obwolutą

Tajniki sztuki pisarskiej jednego z największych pisarzy XX wieku

Suzanne McConnell, była uczennica Kurta Vonneguta, ukazuje nowe oblicze mistrza literatury amerykańskiej – jako nauczyciela pisania. Vonnegut nieraz w swoich powieściach, esejach i wypowiedziach poruszał zagadnienia związane z pisarskich rzemiosłem, jednak nigdy wcześniej nie ukazała się książka w całości poświęcona jego naukom. McConnell zręcznie przeprowadza czytelnika przez labirynt wskazówek pisarza, przywołując doświadczenia z życia Vonneguta, opowiadając anegdoty o nim i pokazując, w jaki sposób wszyscy możemy skorzystać z jego mądrości.

Powieści Vonneguta przetrwały próbę czasu i nadal wpływają na nowe pokolenia odbiorców i twórców, urzekając każdego niezrównaną ironią, ciętym językiem oraz trafnymi i nadal aktualnymi diagnozami dolegliwości współczesnego społeczeństwa. Książka McConnell to nowe spojrzenie na twórczość autora, którego rady przydadzą się czytelnikom, pisarzom, nauczycielom i wszystkim innym.

LUDZIE i ludzie
Adam Kochanowski

Stron: 168
Format:220x240 mm
Wydanie: 1
Oprawa: twarda

„Zdarza się, że od czasu do czasu można spotkać człowieka dobrego”

LUDZIE i ludzie to niezwykła książka. Literat i dziennikarz Adam Kochanowski zawarł w niej swoje przemyślenia o ludziach – ich wadach i zaletach, sile i słabościach, pięknie i okropieństwie.

Zabawne i celne spostrzeżenia autora zmuszają do refleksji na temat natury człowieka i, mimo nie raz gorzkiego wydźwięku, dodają otuchy i przynoszą nadzieję. Natomiast rysunkowo malarskie metafory Lecha Frąckowiaka dodatkowo oddziałują na wyobraźnię i uzupełniają przemyślenia autora o nowe znaczenia.


Miłej lektury!

Zysk i S-ka Wydawnictwo
ul. Wielka 10
61-774 Poznań

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.