Dla CMC Poland liczy się wnętrze

Dla CMC Poland liczy się wnętrze

W Polsce CMC jest liderem w produkcji wyrobów długich przeznaczonych dla budownictwa oraz jednym z największych dostawców prętów okrągłych i płaskowników w Europie. Jest też jednym z liderów we wprowadzaniu innowacyjnych produktów, które są wynikiem prac wykwalifikowanej kadry technicznej. W CMC Poland pracownicy mają różne pasje, ale łączy ich wnętrze: siła, rzetelność i niezawodność. Potrzeba rozwoju i ciągłego realizowania nowych wyzwań.

Firma ma istotne znaczenie na lokalnym rynku pracy, jest największym pracodawcą w Zawierciu i powiecie zawierciańskim, zatrudniając łącznie ponad 2.800 osób, z tego ponad 2.200 w Zawierciu. Od 2019 r. zwiększono zatrudnienie o ponad 600 osób i szacuje się, że w kolejnych latach mając na uwadze planowane projekty rozwojowe oraz przewidywane odejścia na emerytury, zatrudnienie zwiększy się o kolejne kilkaset osób. Jednocześnie notowany jest niski wskaźnik rezygnacji dobrowolnych, które w ostatnich latach wynoszą od 1 proc. do 1,7 proc.

„Work-life balance” pracowników jest w spółce kluczową sprawą. W ramach tzw. wczasów rodzinnych z dofinansowaniem z ZFŚS, kadra ma możliwość wypoczynku w dowolnym okresie roku w ok. 20 miejscach w Polsce, m.in. we własnym ośrodku wypoczynkowym nad Bałtykiem w Rowach, na Mazurach, w górach, w tym w hotelu Gołębiewski i Stok w Wiśle. Ponadto firma oferuje karty Multisport, karty przedpłacone dla dzieci na Dzień Dziecka i Mikołajki, zapomogi, pożyczki oraz karty przedpłacone dla pracowników na wydarzenia kulturalne i rekreacyjne. Z okazji Dnia Hutnika organizowane są pikniki dla pracowników i ich rodzin.

CMC stwarza pracownikom możliwość rozwoju osobistego i zawodowego, poprzez szkolenia, dofinansowanie studiów, studiów podyplomowych, promuje awanse wewnętrzne (tylko w wyjątkowych sytuacjach pozyskuje z rynku kadrę kierowniczą). Wdrażanych jest wiele inicjatyw dotyczących poprawy bezpiecznych warunków pracy, angażujących pracowników i kadrę kierowniczą.

Budujemy zespoły oparte na zaufaniu, gdzie pracownicy mogą rozwijać się, w środowisku, w którym bezpieczeństwo jest priorytetem. Zapewniamy naszym pracownikom dostęp do nowoczesnej technologii stosowanej w przemyśle metalurgicznym, szerokie możliwości podnoszenia kompetencji zawodowych poprzez realizację różnych projektów rozwojowych, system wewnętrznych awansów, uczestnictwo w kursach, szkoleniach, studiach - mówi Jerzy Kozicz, prezes zarządu CMC Poland.

Firma angażuje się w realizację kształcenia dualnego w szkołach technicznych. Od czterech lat aktywnie prowadzi lokalną kampanię „Zawód na propsie, Technikum daje więcej”, zachęcając młodych ludzi do wyboru kształcenia technicznego. Obecnie współpracuje z trzema lokalnymi technikami, a w klasach patronackich w roku szkolnym 22/23 kształci się łącznie ok. 270 uczniów, z czego ok. 190 odbywa zajęcia praktyczne na terenie huty.

Absolwenci kierunków patronackich: technik mechanik, technik przemysłu metalurgicznego, technik mechatronik, technik elektroenergetyk transportu szynowego i technik transportu kolejowego oraz technik eksploatacji portów i terminali, po ukończeniu technikum mogą podjąć pracę w CMC lub kontynuować edukację na studiach. Łącznie już 49 absolwentów klas patronackich z lat 2019 -2022 z sukcesem pracuje w CMC Poland. W roku szkolnym 22/23 utworzony został nowy kierunek kształcenia dualnego: technik elektryk, który cieszy się dużą popularnością.

Od 2017 realizowana jest również współpraca z Politechniką Śląską, w ramach której odbywają się staże przemysłowe dla studentów kształcących się na kierunku Mechanika i budowa maszyn na Wydziale Mechanicznym Technologicznym w trybie dualnym. Razem z Politechniką Częstochowską CMC podnosi kompetencje pracowników, kierując ich na studia zaoczne o kierunku Metalurgia. W 2022 roku 13 pracowników uzyskało tytuł inżyniera, a kolejnych 14 rozpoczęło swoją ścieżkę edukacyjną na kierunku Metalurgia.

 

Oferujemy pracownikom konkurencyjne wynagrodzenie, znacznie powyżej średniego wynagrodzenia w gospodarce. Minimalne wynagrodzenie podstawowe w CMC Poland od września 2022 r. wynosi 5.500 PLN brutto. Średnie wynagrodzenie całkowite za poprzedni rok obrotowy wynosiło 8.900 zł brutto. Pracownicy otrzymują dodatki za pracę w systemie zmianowym i IV brygadowym. Wypłacamy premie kwartalne w wysokości do 24 proc. kwartalnego wynagrodzenia, nagrody i inne benefity. Od 2016 r. pracownicy i ich rodziny, mogą korzystać z szerokiego pakietu prywatnej opieki medycznej w Medicover, również w przyzakładowej placówce medycznej Medicover otwartej w Zawierciu w 2020r. – mówi Barbara Kaleta, członek zarządu CMC Poland, dyrektor personalny.

Firma sponsoruje stypendia dla uczniów i studentów kształcących się w systemie dualnym na terenie firmy. W przypadku uczniów klas patronackich w technikach, po spełnieniu określonych kryteriów uczniowie mają możliwość otrzymać miesięczne stypendium w kwocie od 200 zł w klasie pierwszej do 600 zł w klasie piątej. Uczniom i studentom zapewniane jest zaangażowanie i wsparcie specjalistycznej kadry technicznej, w tym instruktorów praktycznej nauki zawodu. Stwarzana jest możliwość poznania procesu produkcji stali i walcowania, co pomaga młodym ludziom w zdobyciu dobrego zawodu. Pokazuje to, że praca w przemyśle może być atrakcyjna, może dać szansę na podjęcie dobrze płatnej pracy po zakończeniu nauki i stwarzać możliwości rozwoju zawodowego.

CMC Poland angażuje się w liczne akcje i inicjatywy ważne dla mieszkańców Zawiercia i okolic oraz uwzględniające pasje pracowników. Firma wspiera lokalne drużyny sportowe, jest sponsorem tytularnym klubu siatkówki męskiej: Aluron CMC Warta Zawiercie (PlusLiga) oraz klubu piłki ręcznej: KS Viret CMC Zawiercie (I liga). Wspiera lokalne instytucje i organizacje m.in.: Szpital Powiatowy w Zawierciu, Państwową Straż Pożarną, Orkiestrę Dętą CMC, Stowarzyszenie „Amazonki", Fundację „Pomoc Rodzinie”, lokalne szkoły, WOŚP. W ostatnim czasie w związku z wybuchem wojny w Ukrainie spółka wsparła Polską Akcję Humanitarną (PAH) oraz przeznaczyła 6 pokojów dla uchodźców w firmowym hostelu pracowniczym, zapewniając im wyżywienie, odzież, artykuły szkolne, pomoc medyczną.

Corocznie od kilkunastu lat w sobotę przed Wigilią Świąt Bożego Narodzenia CMC Poland organizuje na terenie Zawiercia akcję „Mikołaje CMC”, podczas której pracownicy CMC Poland w strojach Mikołajów rozdają zawierciańskim dzieciom maskotki i słodycze.

"Zbudowaliśmy przeszłość, aby teraz dbać o przyszłość. Przyszłość zaczyna się dzisiaj."

CMC Poland Sp. z o.o. od 2003 r. jest częścią Commercial Metals Company (CMC) notowanej na giełdzie papierów wartościowych w Nowym Jorku. Firma łącznie na świecie zatrudnia ok. 12 000 pracowników. Huta w Zawierciu, będąca częścią CMC Poland działa od 1897 r. Produkuje wyroby gorącowalcowane długie w oparciu o wsad pochodzący z własnej stalowni elektrycznej, w której do produkcji wykorzystywany jest złom stalowy. To
jeden z największych producentów wyrobów stalowych w Polsce, sprzedający swoje wyroby na rynek krajowy i zagraniczny. Lider we wprowadzaniu innowacyjnych produktów. Wydatki CMC Poland na inwestycje od 2003 r. wyniosły ponad 2 mld PLN. Ostatnia inwestycja, nowa walcownia za ponad 200 mln PLN została oddana do użytku w maju 2021r.
Zakłady w Polsce rozmieszczone są w miejscowościach:
• Zawiercie - główna siedziba firmy, huta stali i Strzępiarka,
• Koszalin, Gdańsk, Olsztyn, Raczki, Bydgoszcz, Konin, Świdnica, Herby, Katowice, Chrzanów, Zębiec, Lublin – zakłady złomowe,
• Zawiercie, Żyrardów, Rzeszów - zakłady przetwórstwa stali,
• Dąbrowa Górnicza, Zawiercie - zakłady produkujące siatki zbrojeniowe,
• Katowice – Finansowe Centrum Usług Wspólnych oraz Biuro Projektów Konstrukcji Żelbetowych.

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.