EUROPEJSKIE FORUM BIZNESU 2021 - podsumowanie XIV edycji Programu LSO

EUROPEJSKIE FORUM BIZNESU 2021 - podsumowanie XIV edycji Programu LSO

Pod hasłem „Gospodarka, przedsiębiorczość, społeczeństwo w postcovidowej rzeczywistości” 30.11.2021 r. odbyło się w Katowicach Europejskie Forum Biznesu, będące także zwieńczeniem Programów Najwyższa Jakość Quality International oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności.

Europejskie Forum Biznesu jest najważniejszym z szeregu przedsięwzięć realizowanych w ramach idei Programów Najwyższa Jakość Quality International oraz Liderzy Społecznej Odpowiedzialności - Dobra Firma / Dobry Pracodawca / Eko Firma, które odbywają się w różnych obszarach, w przestrzeni medialnej, internetowej oraz podczas konferencji, będących platformą dyskusji oraz wymiany doświadczeń i poglądów. Naszą intencją jest umożliwienie jego uczestnikom poznania najnowszych trendów i rozwiązań ułatwiających codzienną gospodarczą działalność w Polsce i innych krajach Europy w różnym zakresie, m.in. w odniesieniu do standardów zarządzania, norm, certyfikacji, finansowania innowacyjnych inwestycji, obowiązujących przepisów, a także postulowanych zmian regulacji, które sprzyjać mają rozwojowi, wzrostowi, konkurencyjności i efektywności przedsiębiorstw.


Pandemia, która w Polsce i innych krajach Europy rozpętała się z początkiem ubiegłego roku przyniosła wiele zmian w zakresie komunikowania się, przemieszczania, zarządzania, a nawet języka. Oczywiście nie ma mowy jeszcze w tym momencie o rzeczywistości całkowicie po-covidowej. Jednak nauczyliśmy się jak żyć i pracować w czasie pandemii. Mądrzejsi o te doświadczenia wiemy, że pewne kwestie ulegną zmianie na zawsze, niektóre modele zachowań, systemy zarządzania wpiszą na stałe w swoje schematy, pojawią się także nowe narzędzia, dzięki którym nabędziemy nowych umiejętności. Przygotowując się do życia po covidzie, musimy być przygotowani na kolejne tego typu lub inne kryzysy. A nastąpią one na pewno. Analizując sytuację ostatnich niemal 2 lat, staramy się definiować kolejne fakty, zjawiska, które nastąpią, poddajemy pod dyskusję jak będzie dalej, w rzeczywistości całkowicie postcovidowej, nauczeni jak coraz lepiej zarządzać kryzysem, niejednokrotnie wykorzystując go, aby wygrać więcej. I o tym m.in. było nasze spotkanie podczas EFB.

Podczas tegorocznego Europejskiego Forum Biznesu odbył się cykl paneli i debat poświęconych problematyce ochrony zdrowia w dobie pandemii (współorganizator debaty – Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu) z udziałem m.in. prof. Mariana Zembali – dyr. SCCS, prof. Michała Zembali i posła Andrzeja Sośnierza; kierunków polityki energetycznej w kontekście ekologicznych postulatów (z udziałem m.in. Ewy Zielińskiej – Zastępcy Prezesa Polskiego Komitetu Normalizacyjnego); efektywności w organizacji w „postcovidowej” rzeczywistości z udziałem ekspertów w dziedzinie systemów zarządzania, restrukturyzacji firm i optymalizacji procesów w organizacjach. Była też mowa o niełatwej współpracy nauki i biznesu w Polsce z udziałem m.in. dr. inż. Zygmunta Krasińskiego z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Prezesa Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii; a także o aktualnej kondycji i znaczeniu polskiego samorządu terytorialnego z udziałem samorządowców kilku polskich gmin w Polsce. Uczestnicy debat omówili także rolę bezpiecznego transportu lądowego na przykładach konkretnych rozwiązań w zakresie drogownictwa i kolejnictwa, jak również roli sportu w lokalnej społeczności.

Podczas Europejskiego Forum Biznesu wręczone zostały medale i dyplomy QI 2021 oraz statuetki Pereł, Złotych Pereł i Diamentów QI 2021 laureatom tegorocznej edycji Programu Najwyższa Jakość Quality International oraz statuetki laureatom tytułów Lider Społecznej Odpowiedzialności 2021 – Dobra Firma / Dobry Pracodawca / Eko Firma.

 Wśród tegorocznych Laureatów Programu LSO - DOBRA FIRMA, DOBRY PRACODAWCA, EKO FIRMA znaleźli się m.in. : STU Ergo Hestia S.A., KGHM Polska Miedź S.A., ZAMET Industry Sp. z o.o., Grupa BMI – BMI Icopal Sp. z o.o. i BMI Braas Sp. z o.o., Terg S.A., Marma Polskie Folie Sp. z o.o. Sp.k., ING Tech Poland, POLOmarket Sp. z o.o., Decora S.A., Grupa Canpack, Columbus Elite S.A., Blachotrapez Sp. z o.o., MPWIK we Wrocławiu S.A., Enivio Group Sp. z o.o. Sp.k., TEXET Poland Sp. z o.o., Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A.


Serdecznie gratulujemy wszystkim Laureatom Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności: DOBRA FIRMA, DOBRY PRACODAWCA, EKO FIRMA, a Uczestnikom wydarzenia dziękujemy za udział i liczymy na Państwa obecność podczas kolejnego Europejskiego Forum Biznesu!

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.