Każdego pracownika traktujemy indywidualnie

NT_Industry_Andrzej_Kieszek

O tym, co wpływa na stabilność zatrudnienia, o wsparciu i motywacji pracowników oraz o otwartej polityce informacyjnej wobec załogi opowiedział Andrzej Kieszek, Wiceprezes NT Group. Firmy, która została nagrodzona prestiżowym tytułem Lidera Społecznej Odpowiedzialności – Dobry Pracodawca 2022.


Z jakimi obecnie wyzwaniami i problemami mierzą się Państwo w odniesieniu do polityki pracowniczej?

Spotykamy się z dynamicznie zmieniającymi się relacjami pomiędzy dostępnością wysoko wykwalifikowanych pracowników produkcji (spawacze, monterzy, programiści CNC), a wzrastającym zapotrzebowaniem w regionie.
Braki kadrowe w tym obszarze wpływają znacząco na zmianę zdolności produkcyjnych zakładu i czas reakcji w przypadku konieczności nagłego jej zwiększenia.

A  jakie ponadstandardowe świadczenia może otrzymać osoba zatrudniona w NT Industry?

Każdego pracownika traktujemy indywidualnie w zależności od roli i zadań jakie pełni w firmie. Tak na przykład tworzymy grupowe i indywidualne kursy językowe dla kluczowych osób. Bez względu na rodzaj wykonywanej pracy, mamy uruchomione programy ogólnozakładowe, np. w okresie zwiększonych zachorowań skracamy czas pracy danej zmiany, w celu zapewniania dystansu sanitarnego, utrzymując poziom wynagrodzenia dla czasu nominalnego, współfinansujemy szczepienia ochronne.
Staramy się również zapewniać przyjazne warunki socjalne w zakładzie, np. w sezonie udostępniamy zarówno pracownikom produkcyjnym jak i administracyjnym teren zakładowego ogrodu wraz z grillem dla spotkań poza godzinami pracy.


Podkreślają Państwo, że priorytetem w NT Industry jest nieustanny rozwój  pracowników. W jaki sposób ich Państwo motywują?

Realizujemy otwartą politykę informacyjną wobec załogi. Informujemy o stanie portfela zamówień, prowadzimy system bonusowy promujący rozwijających się pracowników z największymi kwalifikacjami i dyscypliną pracy, otwarcie deklarując stabilność zatrudnienia dla takich członków zespołu. Dajemy realną możliwość rozwoju poprzez rekrutacje wewnętrzne na najbardziej deficytowe stanowiska.

Nasze działania w tym obszarze poparte są konkretnymi rozwiązaniami szkoleniowymi podnoszącymi kwalifikacje, jak również finansowymi zwiększającymi atrakcyjność NT Industry jako lokalnego pracodawcy.

Proszę powiedzieć jak w NT Industry definiują Państwo pojęcie odpowiedzialnego pracodawcy oraz zasadę work-life balance?

Naszym celem jest stworzenie warunków, w których pracownicy otrzymują atrakcyjne wynagrodzenie w ramach nominalnego czasu pracy bez konieczności liczenia na nadgodziny, dodatkowe zlecenia, itp. Dbamy o to by plan urlopów i postojów był ustalany przed początkiem roku kalendarzowego, aby umożliwić wszystkim zaplanowanie wakacji z wyprzedzeniem. Organizujemy wydarzenia skierowane do naszych pracowników i ich rodzin – jedną z nich jest impreza Mikołajkowa, którą organizujemy cyklicznie z jednym wyjątkiem, gdy lockdown nie pozwolił nam jej przygotować.

Państwa Firma została wyróżniona tytułem LSO - Dobry Pracodawca 2022, co oznacza dla Państwa  ta nagroda?

Cieszymy się, że nasze wysiłki wkładane w tworzenie miejsca pracy przyjaznego wszystkim członkom naszej załogi bez względu na funkcje i obowiązki zostały dostrzeżone.
Z jednej strony jest to dla nas nagroda za dotychczasowe działanie, z drugiej – powód do intensyfikacji tych działań, dodatkowe wyzwanie które z chęcią podejmujemy. Uczestnicząc w gali wręczenia nagród widzimy jak wysoko zawieszona jest poprzeczka dla firm aspirujących do miana Dobrego Pracodawcy. Cenimy sobie ten kierunek uważając, że o firmie świadczą ludzie którzy pracują w niej przez lata z zaangażowaniem oraz czerpią z pracy inspirację i radość.

rozmawiała Małgorzata Bachórz

 

 

 

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.