Masterpress: doskonalimy produkty, procesy i pracowników

Masterpress: doskonalimy produkty, procesy i pracowników

Masterpress to wyjątkowa polska firma z ponad 25-letnią historią i niepodważalnym zaangażowaniem w zrównoważony rozwój organizacji i ludzi, którzy ją współtworzą. Od momentu powstania w 1996 roku, osiągnęła imponujące wyniki i stała się jednym z wiodących dostawców etykiet w Europie. Tym samym dorównała innowacyjnością i możliwościom produkcyjnym największych globalnych graczy rynku poligraficznego. Masterpress oferuje swoim klientom szeroką gamę produktów, począwszy od etykiet termokurczliwych typu shrink sleeve, poprzez etykiety samoprzylepne, zawieszki i saszetki do herbat, aż po torby papierowe.

Firma może również pochwalić się własnym działem budowy maszyn odpowiedzialnym za konstruowanie, produkcję i sprzedaż aplikatorów oraz tuneli do etykiet typu shrink sleeve. W tym wypadku kompleksowe wsparcie klientów obejmuje również techniczny serwis przy ich montażu i ustawianiu parametrów, a w razie potrzeby także w czasie późniejszego użytkowania.
Dzięki usłudze sleevowania klienci Masterpress mogą zlecić nie tylko druk etykiet termokurczliwych, ale także ich aplikację wraz z dostawą udekorowanych już pojemników lub butelek pod wskazany adres. Firma zapewnia doradztwo projektowe, technologiczne i techniczne. Dzięki pasji do funkcjonalnych i nowatorskich rozwiązań zespół Masterpress dba o unikalne potrzeby każdej marki i czuje odpowiedzialność za to, aby ich produkty wyróżniały się na półce.

W Masterpress dążymy do tego, aby być producentem, na którym można polegać, który nieustannie się doskonali i który aktywnie odpowiada na indywidualne potrzeby poszczególnych klientów. Stawiamy na bliskie relacje i indywidualne podejście. Naszym nadrzędnym celem jest nieustanne doskonalenie naszych produktów, procesów i ludzi oraz kreowanie dodatkowych wartości. Stawiamy na empatię i robimy wszystko by sprostać różnorodnym wyzwaniom produkcyjnym. Wspólnie szukamy najlepszych możliwych rozwiązań. Wierzę, że indywidualne podejście do każdego wyzwania, budowanie bliskich relacji z pracownikami i partnerami oraz nieustanna chęć doskonalenia jest podejściem, które wyróżnia nas na rynku i przyczynia się do naszego sukcesu” – mówi Jeroen de Haan, dyrektor generalny Masterpress.

Warto zauważyć, że firma jest zarządzana zgodnie z filozofią Lean Manufacturingu, której celem jest dostarczanie klientowi produktów najwyższej jakości, przy jednoczesnym minimalizowaniu marnotrawstwa i eliminowaniu niepotrzebnych operacji produkcyjnych. Nieustanna optymalizacja procesów i zwiększanie efektywności, umożliwia oferowanie produktów i usług najwyższej jakości przy zachowaniu konkurencyjnych cen, ograniczeniu produkcji odpadów i jak najbardziej efektywnym wykorzystaniu surowców. To nieustannie doskonalone i rozwijane podejście skraca czasy produkcji, pozwala na szybszą reakcję na potrzeby rynku oraz przyczynia się do terminowych realizacjach zamówień. Dzięki temu zyskuje zarówno Masterpress, jak i jego klienci oraz partnerzy.

W relacjach międzyludzkich wewnątrz firmy, jak i na zewnątrz, bardzo ważną rolę odgrywają wartości, którymi kieruje się firma. Szacunek, uczciwość i odpowiedzialność to podstawowe zasady funkcjonowania Spółki, zarówno w stosunkach między pracownikami, jak i we współpracy z kontrahentami firmy. Kreując i oferując tego typu wzorce, zdobyliśmy zaufanie wielu międzynarodowych korporacji, które powierzyły nam obsługę swoich najbardziej znanych globalnych marek. Ciągle się uczymy, stawiamy na innowacje i ludzi. Inwestujemy nie tylko w technologię, ale i w nasz zespół, aby razem oferować najlepsze i zrównoważone rozwiązania oraz wsparcie – mówi Waldemar Zdrodowski, współzałożyciel i prezes Masterpress.

Najwyższe standardy i zrównoważony rozwój
Nieustanne dążenie Masterpress do utrzymania najwyższych standardów produkcji i etyki stanowi integralny element tożsamości przedsiębiorstwa. Firma dostarcza produkty i usługi, które spełniają surowe normy.

Potwierdzają to liczne certyfikaty:
    • Certyfikat FSSC 22000 oraz rygorystyczne przestrzeganie Dobrych Praktyk Produkcyjnych i Higienicznych (GMP/GHP) gwarantują bezpieczeństwo żywności, z którymi mają styczność opakowania i etykiety produkowane przez firmę Masterpress.
    • Firma jest aktywnym członkiem Supplier Ethical Data Exchange (Sedex). Świadczy to o dbałości o etyczne i odpowiedzialne działania w całym łańcuchu produkcyjnym.
    • Masterpress posiada również brązowy certyfikat przyznawany przez EcoVadis za wprowadzanie odpowiednich praktyk zrównoważonego rozwoju firmy.
    • Certyfikat FSC (C1651180) potwierdza, że drewno, używane przez Masterpress do produkcji opakowań, pochodzi z legalnych źródeł i jest rezultatem odpowiedzialnej gospodarki leśnej. Zakresem certyfikatu objęte zostały: zakup niezadrukowanych papierowych etykiet samoprzylepnych, certyfikowanych w kategorii FSC® Mix lub FSC® Recycled oraz sprzedaż zadrukowanych etykiet.

Dobry pracodawca
W Masterpress pracownicy stanowią niekwestionowaną i najważniejszą wartość. Od początku istnienia firma kładzie ogromny nacisk na rozwijanie ich potencjału, integrowanie firmowej społeczności i wzajemne wsparcie. Obecnie na rzecz Masterpress pracuje ok. 380 osób.

Dla nas, firma to nie tylko miejsce pracy, to przestrzeń do osobistego i zawodowego rozwoju oraz nieustannego doskonalenia. Rozumiemy, że sukces i zadowolenie każdego pracownika przekładają się na sukces firmy. Inwestujemy w szkolenia, zapewniamy wsparcie zawodowe i staramy się tworzyć atmosferę, która sprzyja kreatywności. Silne więzi oraz otwarta komunikacja między wszystkimi pracownikami tworzą lepszy zespół. Staramy się budować firmę, która świetnie działa pod względem merytorycznym, organizacyjnym i komunikacyjnym. Wierzymy, że dzięki temu podejściu mamy szansę zatrudniać najlepszych – podkreśla Waldemar Zdrodowski.

Stosowane przez Masterpress procedury, praktyki i nowoczesne standardy w procesach rekrutacji pracowników na stanowiska wszystkich szczebli pozwoliły uzyskać firmie członkostwo w Koalicji na rzecz Przyjaznej Rekrutacji. Dodatkowo każdy nowy pracownik przechodzi proces wdrożenia i na początkowym etapie zatrudnienia ma przydzielonego trenera, który pomaga odnaleźć się w nowej pracy i udziela wsparcia.

W Masterpress naszym priorytetem jest zapewnienie, aby wszyscy pracownicy czuli się nie tylko dobrze, ale także mieli możliwość ciągłego rozwoju i nauki. Wierzymy, że warto jest uczyć się przez całe życie. Nieustannie dążymy do tworzenia przyjaznego miejsca pracy, czerpiąc inspirację z najlepszych praktyk rynkowych, zatrudniając najlepszych i oferując dofinansowania do szkoleń czy studiów – podkreśla Bogusław Wojtach, wiceprezes zarządu. Przykładem inicjatywy wspierającej innowacyjność i kreatywność pracowników jest Fabryka Pomysłów, która wynagradza nowe, ciekawe pomysły. Każda zgłoszona idea jest rozpatrywana, testowana i wynagradzana, jeżeli faktycznie może przyczynić się do usprawnienia działania procesów w firmie.  Dążymy do tego by być miejscem pracy, w którym każdy pracownik może osiągnąć swój pełny potencjał – podsumowuje Wojtach.

Dodatkowo Masterpress oferuje swoim pracownikom różnorodne korzyści, takie jak program emerytalny, wydarzenia integracyjne, regularną aktualizację wysokości wynagrodzeń bazującą na trendach i praktykach rynkowych oraz możliwość udziału w działaniach charytatywnych. Tytuł Dobrego Pracodawcy 2023 przyznany przez Kapitułę Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności pokazuje, że troska o pracowników idzie w parze z dbałością o społeczną odpowiedzialność.

Wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami
W ramach firmy, w różnych obszarach jej działalności, zatrudnionych jest obecnie około 30 osób z niepełnosprawnościami. Zapewniane jest im odpowiednie wsparcie, by mogły rozwijać swoje umiejętności i osiągać sukcesy zawodowe. Dzięki swojemu zaangażowaniu w zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami, firma została uhonorowaną statuetką w regionalnej edycji konkursu „Lodołamacze 2023” za zajęcie pierwszego miejsca w kategorii Pracodawca Odpowiedzialny Społecznie – Zrównoważony Rozwój Biznesu (CSR/ESG). Konkurs wyróżnia przedsiębiorstwa za kampanie społeczne, marketing zaangażowany społecznie, programy etyczne dla pracowników oraz budowanie otwartości i różnorodności w miejscu pracy. Kapituła wyróżniła Masterpress za wyjątkowe zaangażowanie się w rozwiązywanie problemów osób z niepełnosprawnościami w różnych aspektach życia społecznego i zawodowego.

Jesteśmy bardzo dumni z wyróżnień, które potwierdzają, że nasze starania, aby tworzyć przyjazne, otwarte i różnorodne miejsce pracy sprzyjające rozwojowi pracowników, są zauważane i doceniane. Pracownicy, od samego początku istnienia firmy, są naszą największą wartością i kapitałem. Bez nich nie byłoby naszego sukcesu. Chcemy, żeby czuli się dobrze w miejscu, które współtworzą. Mam nadzieję, że każdy pracownik wie, że może się z nami rozwijać, otwarcie z nami rozmawiać i spełniać swoje zawodowe ambicje – podkreśla Zdrodowski.

                                                                                                                 Oprac. J.J.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.