Polski atom z udziałem „SEFAKO”

Polski atom z udziałem „SEFAKO”

Fabryka Kotłów „SEFAKO” S.A. produkuje kotły dla spalarni odpadów, energetyki przemysłowej i zawodowej. Specjalizuje się w kotłach o średniej mocy od 1 do 250 MW płomienicowo-płomieniówkowych i wodnorurowych w tym palnikowych olejowo-gazowych.

Kotły opalane biomasą oraz do termicznego przekształcania odpadów oparte o własne rozwiązania technologiczne i konstrukcyjne wykonywane są w biurach projektowych i warsztatach SEFAKO. W ofercie znajdują się również projekty w formule EPC „pod klucz”. Swoim partnerom firma oferuje opracowanie dokumentacji technicznej, montaż kotłów, nadzór nad montażem oraz rozruch.

Kotły i elementy kotłowe wyprodukowane w Sędziszowie pracują m.in. w takich krajach, jak: Wielka Brytania, Francja, Oman, Arabia Saudyjska, Trynidad i Tobago, Indonezja czy Grenlandia. W roku 2023 części kotłowe z Sędziszowa wyjechały m.in. do Tanzanii.

Ostatnio Fabryka zawarła porozumienie z EDF i Westinghouse Electric Company o współpracy przy realizacji Polskiego Projektu Atomowego, a z Narodowym Centrum Badań Jądrowych podpisała list intencyjny w zakresie działalności badawczo-rozwojowej nad projektem HTGR – opracowania opisu techniczno-badawczego wysokotemperaturowego reaktora jądrowego chłodzonego gazem.

Firma, jako jeden z większych pracodawców w woj. świętokrzyskim zatrudnia ok. 1 tys. osób. Realizuje Strategię Społecznej Odpowiedzialności Biznesu poprzez wsparcie inicjatyw środowiskowych i samorządowych. Promuje działania ekologiczne, odpowiedzialnie oddziałując na środowisko i korzystając z jego zasobów.

 

Fabryka Kotłów „SEFAKO” S.A.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.