Przyjazny pracodawca

Przyjazny pracodawca

Grupa Aliplast jest jednym z największych projektantów,  producentów i dystrybutorów systemów aluminiowych w naszym kraju. Za swoje zaangażowanie i dbałość o pracowników otrzymała właśnie tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności – Dobry Pracodawca 2022.

- Zatrudniamy ponad 900 osób i zależy nam na ich pozytywnej opinii o firmie i na tym, aby odbierali nas jako przedsiębiorstwo godne zaufania, z którym warto się związać na dłużej. Dlatego bardzo cieszy nas przyznane wyróżnienie Dobrego Pracodawcy 2022, to prestiżowa nagroda, która potwierdza, że wyznaczony przez nas kierunek działania jest właściwy. - zaznacza Jan Kidaj, Prezes Zarządu Aliplast Sp. z o.o.  

Od początku spółka koncentruje się na inwestycjach, rozwoju oraz kreowaniu bezpiecznego i przyjaznego miejsca pracy. - Skupiamy się  na tworzeniu koleżeńskiej, bezstresowej atmosfery. Duży nacisk kładziemy na integrację i rozmowę, stosujemy politykę bez barier, umożliwiamy pracownikom szybki i bezpośredni kontakt z przełożonymi – podkreśla J. Kidaj.

Osoby zatrudnione w Aliplast mogą liczyć na motywacyjny system wynagrodzeń, roczne premie, dodatkowe szkolenia i kursy, stworzone zostały również przejrzyste kryteria awansu.

Politykę firmy wyróżnia realizacja wspólnych projektów i spotkań integracyjnych. -  Organizujemy sporo aktywności dla pracowników i ich rodzin. Są to wydarzenia sportowe, okolicznościowe (np. świętowanie Dnia Dziecka) oraz te związane z budowaniem świadomości ekologicznej. Współpracujemy z  pobliskim Areoklubem, stworzyliśmy m.in. drużynę piłkarską (Aliplast Football Team), grupę wędkarską oraz Running Team - mówi Jan Kidaj, i dodaje: - Spotkania te cieszą się dużym zainteresowaniem i pozwalają naszym pracownikom rozwijać swoje pasje oraz lepiej się poznać.

W tym roku, w ramach działań CSR, firma powołała Fundację Grupy Aliplast, której zadaniem będzie m.in. podejmowanie działań z zakresu dobroczynności i edukacji na rzecz społeczności lokalnych oraz organizowanie pomocy na terenie Ukrainy.


Małgorzata Bachórz

 

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.