Technologie, które kreują lepsze jutro

Technologie, które kreują lepsze jutro

Innowacyjność, odpowiedzialność, doświadczenie


Obecne na rynku od ponad 25 lat przedsiębiorstwo PREVAC Sp. z o.o. (Rogów, woj. śląskie) należy do światowej czołówki producentów aparatury naukowo-badawczej i przemysłowej pracującej w ściśle określonych warunkach środowiskowych oraz ultra wysokiej próżni. Jest bez wątpienia jedną z tych polskich firm, która stała się technologiczną wizytówką kraju na świecie, marką rozpoznawalną w sektorze nauki i wysokich technologii, mającą wymierny wpływ na globalny rozwój gospodarczy.

Przedsiębiorstwo po raz 11 zostało Laureatem Programu Najwyższa Jakość Quality International, zdobywając w tym roku kolejne Złote Godło QI.

Sylwia Gatnar, Dyrektor Zarządzający Pionu Naukowego PREVAC sp. z o.o. z medalem i dyplomem QI 2022, który odebrała podczas Europejskiego Forum Biznesu 22 listopada w Katowicach.


W Polsce PREVAC jest w zasadzie jedynym przedsiębiorstwem w tej branży, a na całym świecie podobnych jest zaledwie kilka. W ofercie firmy znajdują się poza wysokiej jakości aparaturą naukowo-badawczą także instrumenty badawcze, innowacyjne urządzenia elektroniczne i dedykowane oprogramowanie. Cała produkcja specjalistycznej aparatury PREVAC odbywa się w naszym kraju, a wszystkie rozwiązania są autorskimi projektami firmy.

Aparatura naukowo-badawcza projektowana i produkowana przez PREVAC, służy do powstawania nowych materiałów i pozwala na rozwój pionierskich, wysoce konkurencyjnych branż. Przy zastosowaniu rozwiązań PREVAC można przeprowadzać nowatorskie prace w zakresie zaawansowanej nanotechnologii, stąd też naturalnymi odbiorcami tych urządzeń są przede wszystkim renomowane instytucje naukowo-badawcze, uniwersytety i politechniki oraz przedsiębiorstwa wysokich technologii na całym świecie. PREVAC dociera do ponad 60 krajów, a na swoim koncie ma prawie 600 zrealizowanych projektów. Na wielu rynkach zagranicznych firma współpracuje z lokalnymi inżynierami w celu optymalizacji obsługi produktowej i serwisowej kontrahentów.

Funkcjonowanie PREVAC opiera się na trzech filarach: innowacyjności odpowiedzialności i doświadczeniu, które obejmują m.in. zaspokajanie potrzeb rynku w najnowocześniejsze, najwyższej jakości technologie, zaangażowanie społeczne, aktywne uczestnictwo w procesie wypracowywania i upowszechniania najlepszych standardów edukacyjnych, działania na rzecz ochrony środowiska, wykorzystanie odnawialnych źródeł energii, odpowiedzialność za pracowników oraz połączenie w efekcie synergii wiedzy praktycznej wieloletnich ekspertów firmy oraz kreatywności i kompetencji młodszej kadry.

W firmie PREVAC zatrudnionych jest obecnie ok. 240 osób. Są to wysoko wykwalifikowani specjaliści, zarówno w dziedzinie prac badawczych, projektowania, konstrukcji, produkcji, rozwoju, zarządzania projektami, jak i sprzedaży i obsługi kontrahentów – Od początku istnienia naszej firmy kierujemy się zasadą, że tylko najlepsi w swojej dziedzinie profesjonaliści mogą wyznaczać standardy i wytyczać nowe kierunki rozwoju. Stąd też w szczególny sposób dbamy o stały rozwój naszych kadr, a w konsekwencji wysoki poziom projektów. Prowadzimy również własne prace badawczo-rozwojowe tworząc produkty, które pomagają kreować lepsze jutro – zaznacza Sylwia Gatnar, Dyrektor Zarządzający Pionu Naukowego PREVAC sp. z o.o.

Kompleksowy zakres oferty PREVAC obejmują również usługi szkoleń, doradztwa technicznego oraz obsługa serwisowa urządzeń. – Na rozwój naszej firmy patrzymy kompleksowo. Pracujemy nad nowymi projektami dla nauki i przemysłu, gdzie największą wartość stanowią wiedza, zaangażowanie pracowników oraz ciągłe doskonalenie procesów zarządczych w organizacji. Często musimy myśleć nieszablonowo, przełamywać dotychczasowe bariery czy ograniczenia — dodaje Sylwia Gatnar.

Magdalena Tułecka

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.