W trosce o środowisko z Eco Marką Activejet

W trosce o środowisko z Eco Marką Activejet

Activejet to marka, która od 2002 roku z powodzeniem wprowadza na rynek przemyślane i praktyczne rozwiązania. W ofercie  Activejet znajdują się wysokiej jakości tusze i tonery, produkty oświetleniowe, akcesoria biurowe oraz urządzenia grzewcze i klimatyzatory.

Zrównoważony rozwój Activejet
Activejet rozwija się, rozumiejąc i wzmacniając w swojej działalności praktyki zgodne z koncepcją zrównoważonego rozwoju, która jest fundamentem przemian gospodarki Unii Europejskiej, zdefiniowanych w Europejskim Zielonym Ładzie, m.in.
    • Redukcji emisji gazów cieplarnianych i osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku
    • Transformacji energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii
    • Wdrożeniu działań prowadzących do zwiększenia efektywności energetycznej
    • Zwiększeniu znaczenia modelu gospodarki z obiegiem zamkniętym, czyli poprawę efektywności wykorzystywanych zasobów.

Unia Europejska kładzie nacisk na stosowanie zrównoważonych praktyk w całym łańcuchu wartości. Dlatego istotne jest zwracanie uwagi na poszanowanie środowiska naturalnego i przestrzeganie praw człowieka oraz pracownika zarówno we własnej działalności, jak  i aktywności partnerów biznesowych. Wspomnianym zmianom regulacyjnym towarzyszą coraz bardziej widoczne zmiany postaw konsumenckich. Coraz częściej klienci decydując o zakupie produktu, oprócz jego ceny i funkcjonalności, traktują zrównoważenie – zarówno w ujęciu środowiskowym, jak i społecznym – jako istotne kryterium decyzyjne.

Filozofia ekologiczna: jakie działania podejmuje Activejet?
W Activejet panuje przekonanie, że troska o środowisko naturalne to niezwykle istotna kwestia, o którą powinien dbać każdy człowiek. Activejet stosuje praktyki zgodne z modelem Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ), który dotyczy zarówno samych produktów, jak i usług posprzedażowych. Myślą przewodnią modelu GOZ jest wydłużanie cyklu życia produktów, a także ograniczenie zużycia zasobów oraz ich powtórne wykorzystanie, jeśli tylko zaistnieje taka możliwość. Model GOZ stanowi jeden z elementów wspomnianego Europejskiego Zielonego Ładu i zaliczany jest do aspektów, które odgrywają niezwykle istotną rolę na drodze do osiągnięcia neutralności klimatycznej w 2050 roku.
Dlatego Activejet:
    • starannie dobiera części i elementy składowe dla własnych produktów, aby skutecznie neutralizować negatywny wpływ na środowisko
    • Przestrzega normy środowiskowej ISO 14001 i jakościowej ISO 9001
    • Starannie segreguje wszelkie odpady produkcyjne i opakowania, aby następnie poddać je recyklingowi

Bio  tonery do drukarek
Activejet zdecydowała się na wprowadzenie Biotonerów do drukarek, które po raz pierwszy ukazały się na rynku w 2022 roku. Produkty te aż w 57 proc. wykonane są z materiałów biodegradowalnych, natomiast wykorzystane tworzywo sztuczne w pełni nadaje się do recyklingu. Takie rozwiązanie sprawia, że konieczność energochłonnej utylizacji staje się zbędna, co znacznie obniża ślad węglowy produktu.

Activejet, jako producent produktów zaliczanych do elektroodpadów zobligowany jest do umożliwienia użytkownikowi zwrotu zużytych produktów. Activejet dokłada wszelkich starań, aby klienci aktywnie partycypowali w tym procesie, dlatego zdecydowano się na wprowadzenie systemu, który umożliwi każdemu klientowi łatwy i całkowicie bezproblemowy zwrot zużytych tonerów i tuszów poprzez odesłanie ich w specjalnej kopercie dołączonej do przesyłki. Zwrot tonerów odbywa się we współpracy z grupą InPost, czyli pierwszą w Polsce firmą, która zobligowała się do osiągnięcia zerowych emisji gazów cieplarnianych netto w 2040 roku.

Wyróżnienia dla marki Activejet
Na przestrzeni wszystkich lat swojej działalności Activejet skutecznie zyskała zaufanie ze strony Konsumentów, a przy tym również była wielokrotnie nagradzana za podejmowane działania. Nie inaczej prezentuje się to w bieżącym roku, gdyż producent został wyróżniony trzema godłami - Super Marka 2024, Eco Marka 2024 oraz Marka 15-lecia. Oznaczenia te stanowią gwarancję niezawodności, wysokiej jakości, a także skuteczności we wszelkich wdrażanych inicjatywach, które czynią Activejet marką godną uznania.
https://www.activejet.pl/

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.