Copernico-Health - kiedy nauka łączy się z technologią

Copernico-Health - kiedy nauka łączy się z technologią


Co przyniesie przyszłość? To pytanie, na które nikt nie zna odpowiedzi i o ile nie możemy przewidzieć, co się wydarzy, o tyle mamy na to pośrednio wpływ. Wchodząc na polski oraz amerykański rynek jako Copernico-Health mamy misję. Chcemy łączyć najnowszą wiedzę medyczną z technologią, kreując rodzicielstwo XXI wieku. Korzystamy przy tym z wiedzy z zakresu pediatrii, genetyki, nanotechnologii, IT (AI, Big Data, IoT), materiałoznawstwa, inżynierii technicznej oraz wzornictwa przemysłowego.

Jesteśmy młodym startupem, ale skupiamy wokół siebie osoby, które łączy ogromna pasja do kreowania i wdrażania innowacyjnych produktów i rozwiązań oraz chęć do zmiany rzeczywistości na lepsze. W naszym zespole znajdziecie zarówno lekarzy specjalistów, osoby od lat zajmujące się marketingiem, zarządzaniem projektami, growth hackingiem, a także copywritingiem.

Wierzymy w to, co robimy i działamy, żeby tego dokonać. Jako pierwsza firma na świecie mamy zamiar dostarczyć kompleksowe wsparcie prawidłowego rozwoju dziecka i dorosłego człowieka (w kontekście zdrowia) przy wsparciu sztucznej inteligencji, zbudowanej dzięki Big Data i na bazie predyspozycji określonych w DNA. Właśnie dlatego pod parasolem Copernico-Health powstała marka Lullaby, która, mamy nadzieję, zrewolucjonizuje podejście do rodzicielstwa.

Obserwując rynek i analizując trudności i potrzeby rodziców, postanowiliśmy rozprawić się ze stereotypami i zmniejszyć ich poczucie niepewności w takich kwestiach jak opieka i wychowanie dziecka. Zależy nam na poprawie komfortu psychicznego rodziców, w często nowej i trudnej dla nich sytuacji, jaką jest posiadanie dziecka. Rodzice na całym świecie pragną, aby ich pociechy były zdrowe oraz prawidłowo się rozwijały. U podstaw tego leży również ich przekonanie, że dzieci świadczą o nich samych. W obecnych czasach rośnie świadomość wpływu, jaki na dalsze życie i przyszłość mają pierwsze lata życia człowieka. To wszystko stało się motorem rozwoju całej branży dziecięcej. Jako Lullaby oferujemy doświadczenie życia w erze “cyfrowego rodzicielstwa” opartego na dowodach naukowych. Niezwykle istotne jest dla nas połączenie medycyny i możliwości, jakie oferuje z wszechobecną cyfryzacją. Takie rozwiązanie pozwoli nam maksymalnie wykorzystać potencjał rynku i dostarczyć spersonalizowane produkty, które najlepiej posłużą swoim odbiorcom, ponieważ ich stworzenie będzie wynikało z potrzeby.

Wraz z zespołem lekarzy z Instytutu Matki i Dziecka w Łodzi, firmą Sekisui z Japonii (działającej w obszarze medycznym w zakresie diagnostyki i farmacji) firmą ARPACK Polska (producent wysokiej jakości wyrobów z piocelanu – niezwykle odpornego, ale jednocześnie biodegradowalnego tworzywa używanego, między innymi, w bolidach Formuły 1), zaprojektowaliśmy i rozpoczęliśmy sprzedaż gondoli do wózka dziecięcego. Lullaby AIR, która waży jedynie 480 gramów. W naszym przekonaniu wytyczy ona nowy standard jakości, w stosunku do dotychczas stosowanych i obecnych na rynku gondol o wadze około 4 kilogramów. Do tej pory opracowaliśmy dwa kształty gondol i projektujemy trzeci. Jesteśmy również w trakcie uzyskiwania patentu na nasz produkt i nad jego dalszym rozwojem. Już od początku tworzymy rozwiązania IT z myślą o przyszłym rozwoju sztucznej inteligencji w oparciu o Big Data i genetykę. Naszym celem jest odciążenie, ale i wsparcie rodziców w opiece nad dzieckiem poprzez dostarczenie im cyfrowych rozwiązań ułatwiających nie tylko opiekę, ale również monitorowanie stanu zdrowia fizycznego dziecka. Gondola Lullaby AIR będzie interaktywna i prosta w obsłudze, a dodatkowo będzie źródłem wiedzy eksperckiej dla opiekunów (pracujemy nad rozwojem firmowego bloga oraz aplikacji mobilnej).

Dlaczego wybraliśmy konkretnie te obszary?

 • genetyka to niezwykle prężnie rozwijająca się w ostatnich latach dziedzina. Wzrasta społeczna świadomość, a medycyna wykorzystuje ją w celach nie tylko informacyjnych, ale i diagnostycznych. Badania genetyczne dają wiedzę i możliwość szybkiego działania w dłuższej perspektywie czasu, nierzadko ratując zdrowie i życie. Również dorośli często poszukują informacji o swoich genach, chorobach genetycznych, dziedziczeniu czy skłonności do rozwoju pewnych grup i rodzajów chorób,
 • sztuczna inteligencja to na równi z genetyką najbardziej eksploatowany naukowo i medycznie obszar. Jest coraz powszechniej wykorzystywana w analizie, diagnostyce oraz monitorowaniu stanu zdrowia, dzięki czemu staje się częściej wybieranym przez lekarzy rozwiązaniem. Według raportu Deloitte „Future of Health” z 2020 roku 77% lekarzy w Polsce korzysta z co najmniej jednego rozwiązania z zakresu cyfrowych technologii medycznych lub aplikacji monitorujących stan zdrowia, a 82% ogółu społeczeństwa pragnie mieć stały dostęp do swoich wyników badań oraz historii medycznej,
 • Big Data-jednym z największych zastosowań Big Data w świecie opieki zdrowotnej jest tworzenie i wykorzystywanie urządzeń elektronicznych. Zamiast polegać na kartce papieru w teczce, ograniczonej do jednego gabinetu, bezpieczny dostęp do dokumentacji pacjenta może teraz uzyskać każdy lekarz prowadzący w systemie. Może to pomóc w utrzymaniu pełnego dostępu do alergii, historii, wyników testów i innych niezbędnych informacji. Dzięki nim opieka zespołowa jest prostsza niż kiedykolwiek wcześniej. Innym sposobem wykorzystania Big Data jest przewidywanie, czego pacjenci mogą potrzebować, zanim będą tego potrzebować. Copernico-Health będzie wykorzystywać model bezpieczeństwa oraz infrastrukturę na skalę światową, która zapewni zgodność z najwyższymi standardami jak: ISO/IEC 27001, ISO/IEC 27017 oraz ISO/IEC 27018.


Na pierwszym miejscu stawiamy osobę, która skorzysta z naszych produktów i usług i jej dobro. To o niej myślimy, projektując nasze rozwiązania. Dzięki temu mamy pewność, że będą one szyte na miarę i pozwolą każdemu na wprowadzenie nawet drobnych zmian do swojego życia. Czy to w kwestii bycia rodzicem i korzystania z nowych technologii, czy chociażby samej świadomości tego, jakie istnieją obecnie możliwości i jak my, na co dzień, możemy dzięki nim kreować naszą rzeczywistość.

Co wyróżnia Lullaby na rynku?

 • waga-480 gramów (zgodnie z wiedzą medyczną, kobieta po porodzie nie powinna dźwigać więcej niż 0,5 kilograma),
 • materiał (piocelan) – jest to hybryda łącząca zalety polistyrenu i poliolefiny, dzięki czemu gondola jest lekka. Materiał jest solidny, o dużej wytrzymałości (nie kruszy się i nie łamie), doskonale wygłusza dźwięki otoczenia, zapobiega delikatnym wstrząsom, nie uczula oraz podlega recyklingowi,
 • mocowanie wózka – jesteśmy w trakcie patentowania mocowania, które wyróżnia stabilność połączenia i amortyzacja, co jest niezwykle ważne w kontekście komfortu i bezpieczeństwa dziecka w trakcie spaceru. Przeciwdziała to przemieszczaniu się dziecka w gondoli, a nawet jego wysunięciu,
 • dobre warunki termiczne – gondola, ze względu na swoją budowę oraz zastosowany materiał utrzymuje stabilną temperaturę; nie przegrzewa się latem ani nie wychładza zimą.
 • kształt-dzięki swojej ergonomicznej budowie gondola nie wpływa negatywnie na fizyczny rozwój dziecka. Aktualnie dostępne są dwa kształty; pracujemy nad trzecim modelem.
 • recykling – nasza gondola podlega recyklingowi w całości, co czyni ją rozwiązaniem innowacyjnym, a jednocześnie ekologicznym; z myślą o obecnym i przyszłych pokoleniach.

Jakie problemy pozwoli rodzicom rozwiązać Lullaby?

 • brak możliwości monitorowania prawidłowego rozwoju dziecka,
 • brak zbilansowanej, codziennej diety wzbogacającej rozwój fizyczny i psychiczny (planujemy opracować i dostarczać spersonalizowaną dietę dla dzieci i mamy karmiącej. Jej skład opierać się będzie na wiedzy pochodzącej z DNA),
 • zbyt ciężki wózek,
 • utrzymanie odpowiednich warunków podczas transportu dziecka w gondoli,
 • rozwój szkodliwych drobnoustrojów w otoczeniu dziecka (osiągniemy to dzięki zastosowaniu nanopowłoki).

Można to podsumować jednym słowem: innowacyjność. Tworząc Lullaby, przyświecała nam wizja poprawy szeroko rozumianego komfortu, ale i dostarczenie poczucia bezpieczeństwa dla rodziców, w kontekście ich opieki nad dziećmi. W codziennym życiu pojawić się może wiele trudności. Wiedząc jednak jak je pokonać, a jednocześnie czerpiąc wiedzę z najbardziej rzetelnych źródeł (nasi lekarze to specjaliści), dostarczamy najwyższą jakość usług i pewność, że Copernico-Health to dobry wybór.

Kolejne produkty rozwiążą problemy związane z dostępem do rzetelnej opinii lekarskiej bez potrzeby udawania się do placówki służby zdrowia. Poprzeczkę postawiliśmy sobie wysoko, ale to jakość i rzetelność są głównymi filarami naszej komunikacji.

Jako Copernico-Health w dłuższej perspektywie stawiamy na dywersyfikację. Poza produktami kierowanymi do dzieci i ich rodziców pod marką Lullaby, poprzez połączenie nauki i technologii, interesuje nas rozwiązywanie problemów w obszarach, takich jak:

 • rehabilitacja,
 • diagnostyka i leczenie ran,
 • praktyczne zastosowanie genetyki u osób dorosłych,
 • ginekologia,
 • edukacja, w tym nauka zdalna, przyszłych lekarzy z wykorzystaniem technologii (również VR).

Dzięki pasji i kreatywności, którą dzielimy w zespole, działamy, by każdego dnia przybliżyć się do czasu, kiedy nasze rozwiązania będą służyć ludziom, ale i dostarczą im niezbędną wiedzę i świadomość, które pomogą im podejmować decyzje korzystne dla zdrowia ich i ich najbliższych.


Kontakt:

http://copernico.group
email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
kom: + (48) 666594106

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.