Ubezpieczyciel w dobie zarazy

Ubezpieczyciel w dobie zarazy

Na polskim rynku są już pierwsze pakiety ubezpieczeń grupowych na wypadek zakażenia koronawirusem. Ubezpieczeni pracownicy otrzymają pieniądze w przypadku zachorowania na COVID-19 – podał Bankier.pl

Oferta jednego z ubezpieczycieli skierowana jest do pracodawców, którzy mogą ubezpieczyć swoich pracowników na wypadek zarażenia koronawirusem – czytamy w informacji.

Świadczenie będzie można otrzymać w związku z pobytem w szpitalu spowodowanym zarażeniem wirusem SARS-CoV-2. Pieniądze otrzymają także ubezpieczeni w nim, którzy trafią na oddział intensywnej opieki medycznej. Z kolei po pobycie w szpitalu będzie można skorzystać z usług assistance – pomocy domowej, opieki nad dzieckiem, osobą starszą, zwierzętami oraz transportu medycznego i konsultacji lekarza pierwszego kontaktu – wyjaśnia portal.

Ubezpieczenie od koronawirusa obejmuje także wsparcie telefoniczne i wideokonsultacje psychologa w przypadku „zetknięcia się z negatywnymi skutkami koronawirusa”.

– Dodatkowo, postanowiliśmy maksymalnie uprościć formalności i umożliwiliśmy zawarcie tego ubezpieczenia zdalnie – zapewnił w wypowiedzi dla portalu Bankier.pl, Arkadiusz Wiśniewski, członek zarządu Generali Polska.  (jmk)

Źródło i czytaj więcej: Bankier.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.