Warto mieć dobrą polisę na życie

Warto mieć dobrą polisę na życie

Wielu z nas traktuje polisę na życie jako element zabezpieczenia wyłącznie na wypadek śmierci swojej lub swoich bliskich. Tymczasem nowoczesne ubezpieczenie daje znacznie szerszą ochronę, również w przypadku powszechnych chorób. Takie ubezpieczenie to przede wszystkim pomoc finansowa w okresie zwiększonych wydatków związanych ze zdrowiem.

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie … słowa tej fraszki zna chyba każdy. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę jak bardzo, gdy to zdrowie się popsuje, może być przydatne dobre ubezpieczenie na życie. Dla przykładu, przyjrzyjmy się ubezpieczeniu Warta dla Ciebie i Rodziny, które od 5 lat zdobywa najwyższe oceny w rankingu konsumentów Dobry Produkt – Wybór Konsumentów.

Proste, gotowe warianty

Warta dla Ciebie i Rodziny to gotowe warianty ubezpieczeń, odpowiadające na różne potrzeby ubezpieczeniowe. Lista zdarzeń objętych ochroną w tym ubezpieczeniu jest długa i obejmuje aż kilkadziesiąt różnych przypadków. Z polisy otrzymamy m.in. dzienne świadczenie szpitalne – czyli wypłatę za każdy dzień pobytu w szpitalu w razie choroby lub wypadku, wypłatę za przebytą operację (w tym również wykonaną za granicą), a także dodatkowe środki za każdy dzień rekonwalescencji poszpitalnej. W odróżnieniu od ofert innych firm tu wypłata świadczenia możliwa jest już od pierwszego dnia hospitalizacji.

Co ważne, poza świadczeniami finansowymi osoba ubezpieczona może też skorzystać z wielu przydatnych usług assistance.

Praktyczna pomoc w nagłej chorobie

Wyjątkowym dodatkiem, który otrzymuje każdy posiadacz polisy Warta dla Ciebie i Rodziny, jest pakiet assistance medyczny z bogatym wachlarzem usług. Wśród nich znajdują się m.in. organizacja i pokrycie kosztów wizyty lekarskiej i pielęgniarskiej, dostawy leków, organizacja i dostawa do domu sprzętu rehabilitacyjnego czy transport medyczny z domu do placówki medycznej i z powrotem.

Ubezpieczenie umożliwia również opiekę domową nad osobami niesamodzielnymi lub dzieckiem w sytuacji, gdy sami nie będziemy w stanie opiekować się bliskimi, czy organizację i pokrycie kosztów prywatnych lekcji dla dziecka, które z powodu choroby nie może chodzić do szkoły. Młode matki docenią możliwość skorzystania z wizyty położnej po porodzie czy treningu z trenerem fitness, który pomoże w szybszym powrocie do formy po ciąży, a miłośnicy wycieczek rowerowych – pomoc ubezpieczyciela po wypadku rowerowym (Warta zorganizuje i opłaci koszt np. transportu i naprawy roweru).

Polisa wariantowa, czyli taka, jakiej rzeczywiście potrzebujesz

Najlepszy produkt to taki, który jest dostosowany do potrzeb i oczekiwań klienta. A te mogą się różnić w zależności od aktualnej sytuacji życiowej. Dlatego w Warta dla Ciebie i Rodziny można wybierać spośród różnorodnych wariantów: „Dla Rodziny”, „Dla Ciebie i Dziecka”, „Dla Ciebie”, „Dla Dwojga”, czy „Dla Ciebie 55 Plus”. I warto tu nadmienić, że ubezpieczenie obejmuje również rodziny będące w związkach nieformalnych. Z kolei status dziecka przysługuje synowi lub córce aż do ukończenia przez nich 25. roku życia. Niektóre z wariantów zapewniają również wypłatę specjalnego świadczenia w sytuacji śmierci rodzica lub teściów. Można też otrzymać wypłatę w bardzo szczęśliwym dla rodziny momencie – czyli narodzin dziecka.

Osoby zainteresowane szerszą ochroną mogą rozszerzyć swój podstawowy wariant o dodatkowe pakiety, m.in.: „Renta”, „Onkologiczny”, „Kardiologiczny”, „COVID-19”, „Druga Opinia Medyczna”, czy „Aktywni”. Świadczenia z tych pakietów są wypłacane niezależnie od tych, które przysługują z wariantów bazowych, co daje rozszerzony zakres ochrony. Na przykład „Renta” to świadczenie (nawet w wysokości 1 tys. zł miesięcznie), które ubezpieczyciel będzie wypłacał wskazanej osobie np. przez 10 lat po śmierci osoby ubezpieczonej. Z kolei „Druga Opinia Medyczna” zapewnia konsultację z lekarzami ze światowej klasy klinik w przypadku poważnej choroby.

Tak wiele za tak niewiele

Zawarcie ubezpieczenia Warta dla Ciebie i Rodziny jest szybkie i proste, ponieważ ubezpieczyciel nie wymaga dostarczenia badań lekarskich – wystarczy odpowiedzieć w krótkiej ankiecie na kilka pytań dotyczących stanu zdrowia. Jest to oferta przystępna również cenowo. W najtańszym wariancie składka miesięczna wynosi tylko 38 zł. W zamian klient i jego rodzina (dzieci, rodzice, teściowie, małżonek lub partner) otrzymują sprawdzoną, przydatną ochronę.

Online lub osobiście u agenta – jak wolisz

Ubezpieczenie Warta dla Ciebie i Rodziny dostępne jest u agentów współpracujących z Wartą, których łatwo zlokalizować w niemal każdym zakątku Polski dzięki wyszukiwarce dostępnej na stronie internetowej www.warta.pl. Dla wygody ubezpieczenie można kupić także zdalnie, bez wychodzenia z domu – wystarczy skontaktować się z agentem. Podobnie łatwo składa się wnioski o wypłatę świadczenia – wystarczy wypełnić formularz na stronie www.warta.pl.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.