Advertisement

BP_2024

Z Corpusem skroisz meble na wymiar

Z Corpusem skroisz meble na wymiar

Branża meblarska wdraża coraz bardziej nowoczesne i kompletne rozwiązania. Jedną z takich technologii jest oprogramowanie Corpus, wyprodukowane przez chorwacką firmę TRI D Corpus, które jest wykorzystywane podczas projektowania oraz wytwarzania mebli różnego typu. Od 2014 r. jego jedynym i oficjalnym dystrybutorem w Polsce jest firma Lignumsoft Adam Wileński (Kobyłka, woj. mazowieckie), która bierze udział w tegorocznej edycji ogólnopolskiego Programu "Najwyższa Jakość Quality International".

Oprogramowanie Corpus wykorzystywane jest przez przedsiębiorców branży meblarskiej i znajduje swoje zastosowanie podczas projektowania mebli biurowych, kuchennych, sypialnianych, a nawet tych niestandardowych. Jest wykorzystywane przy tworzeniu rozwiązań przeznaczonych do wyposażania nieruchomości prywatnych, przedsiębiorstw oraz budynków użyteczności publicznej, jak urzędy, hotele czy restauracje.  Rozwiązanie cieszy się dużym uznaniem wśród konsumentów już w 50 krajach. Tylko w Polsce na co dzień z programu Corpus korzysta już blisko 1000 użytkowników.

 Najnowocześniejsza wersja jest już piątą odsłoną tego programu. Została ona rozszerzona o możliwość współpracowania z autorskim produktem wprowadzonym przez Lignumsoft – Platformą CreatiX – eCommerce i polega na połączeniu środowiska CAD/CAM ze sklepem internetowym. W praktyce pozwala ona na automatyzację publikacji produktów stworzonych w oparciu o program Corpus w tym sklepie oraz na zwrotne zaimportowanie do środowiska CAD/CAM informacji o modyfikacji mebli przez klienta.

- Corpus posiada wiele zalet. Oprócz podstawowej jego funkcji, czyli możliwości projektowania różnego rodzaju mebli, program umożliwia także m.in. obliczanie wytwarzania kosztów tych produktów, tworzenie dokumentacji technicznej oraz zapewnia wsparcie techniczne ze strony naszej firmy. Współpracuje ze wszystkimi rodzajami maszyn CNC, zapewnia optymalizację cięcia – mówi Adam Wileński, prezes Lignumsoft – Ponadto klienci mogą zgłaszać swoje sugestie ws. aktualizacji oprogramowania. Natomiast my jako firma zapewniamy całkowite oraz profesjonalne wsparcie techniczne, organizujemy też specjalistyczne szkolenia z obsługi najbardziej zaawansowanych funkcji tego programu. Lignumsoft prowadzi również Portal Klienta, gdzie dostępnych jest już ponad 400 godzin materiałów instruktażowych.

 Oprócz oprogramowania Corpus, w ofercie firmy Lignumsoft znajduje sie kilka innych, bardzo ciekawych rozwiązań zagranicznych producentów, które również cieszą się doskonałą opinią na całym świecie. Są wśród nich takie programy, jak Optimik służący do optymalizacji rozkroju i formatyzacji elementów oraz AdekoCAM przeznaczony do nestingu i produkcji frontów meblowych, czy nowoczesny silnik renderujący o nazwie SimLab Composer. Wyjątkowo nowoczesne portfolio oferty firmy Lignumsoft umacnia jej pozycję jako pioniera i jednego z liderów wśród dystrybutorów oprogramowania dla branży meblarskiej w Polsce, która swoje źródło działania posiada właśnie w branży stolarskiej.

W związku ze swoją bogatą ofertą produktów firma Lignumsoft planuje organizację na przełomie 2022 i 2023 roku specjalistycznej konferencji dla przedsiębiorców z branży meblarskiej. Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną wszystkie produkty tej stale rozwijającej się firmy z Mazowsza. Będzie też możliwość bliższego zapoznania się z programami, ich funkcjami oraz obsługą. Więcej szczegółów na temat konferencji organizatorzy przekażą w późniejszym terminie na stronie internetowej Lignumsoft.

 Zuzanna Pawełczyk

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.