SIG z tytułem Dobry Pracodawca 2023

SIG z tytułem Dobry Pracodawca 2023

SIG multispecjalistyczny dystrybutor materiałów budowlanych obecny jest na polskim rynku już ponad 25 lat. Firma zatrudnia wysokiej klasy specjalistów a kompetentni doradcy techniczni gwarantują profesjonalną i sprawną obsługę. Firma jest nie tylko rzetelnym partnerem dla kontrahentów, ale także przyjaznym miejscem pracy, czego potwierdzeniem jest uzyskanie przez spółkę tytułu Dobry Pracodawca 2023.

SIG Sp. z o.o. jest ważną częścią SIG plc – międzynarodowego dystrybutora materiałów i systemów budowlanych, który istnieje na rynku od 1956 roku i jest notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. W Polsce firma posiada ponad 50 oddziałów oraz nowoczesną platformę e-commerce, która dostępna jest dla klientów przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. SIG działa głównie na rynku B2B. W ofercie handlowej SIG znajduje się ponad 100 tys. różnorodnych produktów. Firma od lat współpracuje z czołowymi producentami materiałów budowlanych, zapewniając kompleksową ofertę renomowanych marek w takich kategoriach jak m.in. sucha zabudowa, sufity podwieszane, chemia budowlana, dachy czy izolacje. Nowoczesna platforma e-commerce B2B - SIG.pl umożliwia wygodne zakupy przez internet i została zaprojektowana tak, aby oprócz możliwości handlowych zapewnić użytkownikom dodatkowe funkcjonalności dedykowane specjalnie branży budowlanej. Firma zapewnia swoim klientom porady wykwalifikowanych doradców, profesjonalną i szybką obsługę handlową, poszerzoną o usługi transportowe, terminowe dostawy oraz pełny asortyment renomowanych produktów. SIG gwarantuje sprawną obsługę na każdym etapie prowadzonych prac budowlanych i wykończeniowych.

W SIG strategia rozwoju realizowana jest poprzez kulturę zaangażowania, tworząc unikalne środowisko pracy. Niezmiernie ważne jest indywidualne podejście do pracownika, budowanie więzi i długoterminowej współpracy.  Konferencje, szkolenia, komunikacja, działania menadżerów oraz systemy premiowe nastawione są na budowanie zaangażowania i współpracy we wszystkich zespołach w SIG.

Jak podkreśla Marcin Szczygieł, Prezes Zarządu SIG Sp. z o.o. - Zawsze dążyliśmy do tego, aby pozyskać, utrzymać i rozwijać najlepszych pracowników na rynku. Wspólnymi siłami tworzymy nowoczesną, otwartą na zmiany i dbająca o całą kadrę organizację. Zmieniają się nasze działania, tak jak zmienia się rzeczywistość wokół nas, ale nasze podstawowe założenie pozostaje bez zmian. Pragniemy być dla wszystkich naszych pracowników pracodawcą angażującym, otwartym na nowe idee, tworzącym przyjazne i rozwojowe miejsce pracy – to wielkie wyzwanie, które staramy się codziennie realizować. Myślę, że oferujemy rozwojowe środowisko pracy, niezależnie od stanowiska.

Od roku 2016 w firmie prowadzone są regularne Badania Zaangażowania Pracowników. Wyniki są ważnym źródłem informacji dotyczącym poziomu ich satysfakcji oraz opinii na temat pracodawcy. Szczególnie wysoko ocenione są takie obszary jak komunikacja z personelem oraz bezpieczeństwo pracy.

Zawsze chcieliśmy być liderami branży, wyznaczać trendy, przyciągać i utrzymywać najlepszych pracowników na rynku. W naszej strategii znajduje się zobowiązanie do bycia pracodawcą pierwszego wyboru. Dzięki temu, podjęliśmy wiele znaczących działań  – dzięki rozwojowi technologii włączamy w prowadzone działania rozwojowe wszystkich pracowników SIG, również  fizycznych, którzy mogą korzystać z wszystkich form, które proponujemy. A jest to: rozbudowane portfolio działań rozwojowych, zawierające warsztaty, szkolenia, e-learning, team coaching, możliwość korzystania z platformy wspierającej dobrostan oraz różnorodność, dedykowana komunikacja oraz akcje edukacyjne promujące zdrowie. Od ponad roku wdrażamy e-on boarding, chcąc ułatwić wszystkim nowym pracownikom poznanie organizacji. Dzięki systematycznym i powszechnym działaniom możemy tworzyć włączającą kulturę organizacyjną, która wspiera różnorodność. To bardzo ambitne wyzwanie, a my jesteśmy na początku drogi – mówi Katarzyny Janik Dyrektor Personalny w SIG.

Firma prowadzi politykę zatrudnienia otwartą na pracowników, zapewniającą jak najlepsze warunki pracy, a także zorientowaną na ich potrzeby oraz rozwój zawodowy i osobisty.  

Dobry Pracodawca 2023 jest potwierdzeniem słuszności podejmowanych decyzji w dość niełatwych czasach. Uważam, że zostaliśmy docenieni za decyzje, jakie podejmujemy każdego dnia, aby tworzyć coraz lepiej funkcjonującą organizację i coraz lepsze środowisko zatrudnienia dla wszystkich naszych pracowników. Przez lata działalności na rynku udało nam się stworzyć stabilne i przyjazne miejsce pracy. Naszym zdaniem dobry pracodawca to pracodawca, który podejmuje transparentne i zrozumiałe dla pracowników decyzje, dba o ich bezpieczeństwo, realizując przy tym postawione cele biznesowe, wynikające ze strategii rozwoju. Tytuł jest potwierdzeniem, że zbudowaliśmy pozytywną kulturę miejsca pracy opartą na wzajemnym zaufaniu, dzięki czemu SIG jest jednym z najlepszych miejsc pracy w Polsce – podsumowuje Prezes Marcin Szczygieł.

                                                                                                                     Joanna Jakoweńko

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.