Skuteczny transport nie istnieje bez dobrych relacji. Hansped z nagrodą Dobry Pracodawca 2023!

Skuteczny transport nie istnieje bez dobrych relacji. Hansped z nagrodą Dobry Pracodawca 2023!

Katowicki Hansped już ponad 25 lat zajmuje się transportem drogowym rzeczy na terenie całego kraju i Europy. To zaufany partner hut, producentów stali, zakładów produkcyjnych oraz firm usługowo-handlowych. Ale każde przedsiębiorstwo to przede wszystkim ludzie - jak zawsze zaznacza Anna Hanusiak-Tatarska, właścicielka firmy. Ich doświadczenie, profesjonalizm i zaangażowanie jest najistotniejszym elementem prowadzenia działalności. Z tego założenia wychodzi również katowicka spółka, której działania na rzecz pracowników przyczyniły się do otrzymania prestiżowego wyróżnienia Dobry Pracodawca 2023.

Z nami wszędzie
Pracownicy Hanspedu wierzą, że skuteczny transport nie istnieje bez dobrych relacji.  Praktyczna wiedza, skuteczność oparta na zaufaniu oraz dobra atmosfera w zespole jest tym, co szczególnie wyróżnia katowicką firmę. Jest to niezwykle istotne w kontekście prowadzonej działalności, jakim jest transport drogowy rzeczy oraz spedycja krajowa i międzynarodowa. Trzeba przyznać, że spółka w swoim portfolio ma bardzo szeroką ofertę:  realizuje przewozy całopojazdowe, ponadgabarytowe, drobnicowe oraz wymagające specjalistycznych naczep. Dysponuje taborem typu standard, mego, coilmulda, czy platformy. Organizuje dostawę kontenerów, maszyn rolniczych, budowlanych oraz innych pojazdów mechanicznych. Warto również zaznaczyć iż Hansped jest liderem wśród dostawców usług transportowych obsługujących największego na świecie producenta stali - ArcelorMittal. Katowicka spółka realizuje 14 tys. zleceń rocznie, współpracując z ponad 3 tys. przewoźników, obsługując przy tym ponad 100 stałych klientów,  pokonując rok w rok trasę ponad 6 mln km, dojeżdżając do ponad 30 europejskich krajów.

 

Jak podkreśla Anna Hanusiak-Tatarska, założycielka i właścicielka Hansped Transport i Spedycja S.K.A. -  Dzięki znajomości obowiązujących procedur jesteśmy w stanie zoptymalizować cały proces, zapewniając ciągłość i elastyczność transportu przy obniżeniu kosztów z nim związanych. Zapewniamy klientowi oszczędność czasu oraz bezcenny tzw. święty spokój. Dbamy o rzetelność informacji oraz wiarygodność w działaniu we wszystkich obszarach realizacji procesu transportu.  Utrzymywanie współpracy z wieloma stałymi klientami to dowód naszej rzetelności i najlepsza rekomendacja dla kolejnych zleceniodawców. Właśnie dzięki zdobytemu doświadczeniu oraz lojalności w stosunku do Partnerów biznesowych, wspólnie, jako zgrany zespół potrafimy osiągać sukcesy, podążając za naszą myślą przewodnią „Z nami wszędzie".                      


Dobry pracodawca
Od początku działalności w firmie systematycznie dwa razy w roku badana jest satysfakcja pracowników. Wdrażane są również działania podwyższające ich poziom zadowolenia z pracy. Cyklicznie  analizowane są  także  czynniki  motywujące i demotywujące pracowników oraz klimat i atmosfera w pracy zespołowej. Dodatkowo też, podczas działań monitorujących potrzeby kadry, firma diagnozuje ogniska potencjalnych konfliktów, proponując jednocześnie rozwiązanie, np. wprowadzenie elementów mediacji z udziałem specjalisty. W trudnym dla wszystkich okresie pandemicznym pracownicy również mogli liczyć na wsparcie ze strony swego pracodawcy. O ile szkoły podczas przerwy wynikającej z epidemii mogły zdalnie kontynuować swoją działalność, to żłobki i przedszkola nie miały już takich możliwości. Dlatego też z inicjatywy Anny Hanusiak-Tatarskiej, w tym trudnym czasie, powstało w siedzibie firmy tymczasowe przedszkole dla dzieci pracowników. Do tego celu została przystosowana sala konferencyjna, zatrudniono wykwalifikowaną przedszkolankę, i w ten sposób powstał na terenie spółki kolejny „zespół” - małych Hanspedziaków.

Hanspedziaki1.jpg

Hanspedziaki2.jpg

Firma skupia również uwagę na poprawie kondycji zespołu po COVID-19 i wprowadziła systematyczne szkolenia oraz spotkania z psychologiem dotyczących sytuacji po pandemii. Organizuje również szkolenia polegające na budowaniu odporności psychicznej oraz efektywności osobistej. Jak zauważa Anna Hanusiak-Tatarska - Każde pokolenie mówi innym językiem, dlatego ważne jest dbanie o zespół, o ich dobre samopoczucie, należy umieć ich słuchać i dzielić się informacjami, motywować ich wydajność. Nasze doświadczenie i profesjonalizm przekłada się na powodzenie na rynku.  Osiągnięcia, które są naszym udziałem zrodziły się z chęci walki i wilczego głodu w odnoszeniu sukcesów. Cel, do którego dąży firma jako zespół jest jasno i przejrzyście określony. Co roku organizowane są również szkolenia branżowe dla pracowników.  Główną korzyścią systematycznych szkoleń jest podnoszenie kwalifikacji pracowników oraz poszerzanie fachowej wiedzy, co  owocuje  większą  efektywnością  i doskonaleniem  usług  transportowych, a także wpływa na pozytywny wizerunek firmy. Dla pracowników wprowadzony został również program Multisport, który umożliwia korzystanie z aktywności sportowych.

Hansped społecznie
W  siedzibie spółki nie trudno znaleźć dyplomy i podziękowania od krajowych i zagranicznych instytucji, placówek oświatowych i medycznych, ogrodu zoologicznego i ośrodka dla osób bezdomnych.
Spółka włączyła się również w akcję na rzecz pomocy ofiarom wojny w Ukrainie,  biorąc udział w zbiórce funduszy dla tego kraju, prowadzoną przez Fundację Siepomaga „Ukraino, nie zostawimy Cię w potrzebie!”. Wsparła też w tym celu Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej oraz Zakon Maltański. Pomagała też finansowo przy festynie „Dzień Dziecka i Dzień Sąsiada”, zorganizowanego w Katowicach przez spółdzielnię mieszkaniową „Silesia” i Miejski Dom Kultury „Południe”. Hansped udzielił również wsparcia  Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. Prof. Zbigniewa Religi na szczytny cel - polskie sztuczne serce da dzieci. Wspomógł darowizną finansową i rzeczową Związek Kombatantów RP i byłych Więźniów Politycznych, a także wziął udział w kampanii BohaterON i wysłał kartkę mającą na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestniczki Powstania Warszawskiego Pani Wandy Traczyk-Stawskiej. Jak podkreśla Anna Hanusiak-Tatarska - W działaniach biznesowych kierujemy się rzetelnością i uczciwością w obszarze terminowości płatności i wszelkich zobowiązań względem kontrahentów i klientów, a także dbamy o maksymalne zabezpieczenie powierzonych nam ładunków. Od lat jesteśmy zaangażowani w CSR, czyli ideę biznesu społecznie odpowiedzialnego i zgodnie z tą polityką aktywnie propagujemy działania społeczne, proekologiczne oraz marketingowe w mediach społecznościowych. Na ten rok oprócz celów biznesowych chcemy jeszcze bardziej zaangażować się w działalność społeczną i w ramach akcji „Hansped Bliżej Was!” wspierać ważne inicjatywy oraz osoby w potrzebie. Ruszyliśmy w tym roku również z "Pociągiem marzeń" - wspierając  wakacyjne wyjazdy dla potrzebujących dzieci. Firma co rok wspiera różne projekty organizowane przez Gazetę Katowicką,  m.in. takie jak „Świąteczna Paczka”, „Nowy Plecak na Nowy Rok Szkolny” oraz „Wielkanoc – Świąteczna Paczka”. W czasie pandemii spółka objęła opieką śląskie szpitale, zaopatrując ich w środki ochrony osobistej np. maseczki, środki do dezynfekcji czy rękawiczki. Obdarowane zostały również przytułki dla osób bezdomnych oraz hospicja w potrzebne komplety pościeli, ręczniki, koce i poduszki.

Pomagamy.jpgFirma na medal!
Hanesped to także wielokrotny laureat prestiżowych nagród takich jak: Gazele Biznesu (2017, 2019, 2020, 2021, 2022), Gepardy Biznesu (2017, 2018, 2019, 2020, 2021, 2022), Brylant Polskiej Gospodarki (2020, 2021, 2022), Ambasador Polskiej Gospodarki 2019 w kategorii Najwyższa Jakość,  Ambasador Polskiej Gospodarki w kategorii Marka Europejska (2020, 2021),  Ambasador Polskiej Gospodarki 2022 w kategorii Firma Globalna, Ambasador Polskiej Gospodarki 2023 w kategorii Partner Firm Zagranicznych, Medal Europejski (2019, 2020, 2021, 2022, 2023), Orły Transportu (2019, 2020, 2021), Firma Dobrze Widziana (2020, 2021, 2022), Śląski Medal Solidarności Społecznej 2020, Śląski Medal Solidarności Społecznej „Przyjaciel Ukrainy”, Lider Polskiego Biznesu 2020, Diament do statuetki Cezary Śląskiego Biznesu, Symbol Transportu i Logistyki 2019,  Symbol 2020 w kategorii Odpowiedzialny Pracodawca,  Symbol 2021 w kategorii Kobieta Sukcesu,  Symbol 2022 w kategorii Partner w Biznesie. Kolejne nagrody to Champion Biznesu 2022 oraz European Economic Award 2023. Firma została ostatnio również nominowana do nagrody w plebiscycie "Supermeni Jakości", organizowanym przez TUV NORD Polska oraz została laureatem rankingu Diamentów miesięcznika Forbes 2023. Firma jest też zaangażowana w życie regionu. Anna Hanusiak-Tatarska została uhonorowana złotą Odznaką Honorową Zasłużony dla Województwa Śląskiego oraz nagrodą Menadżer 25-lecia, którą ufundowała katowicka loża Business Centre Club.


Dla dobra środowiska naturalnego
Niezmiernie ważnym aspektem w branży transportowej jest dobór dostawców usług tej branży, którzy dysponują taborem spełniającym najwyższe normy ograniczenia emisji spalin, zgodnie z pakietem "Fit for 55". Celem tego unijnego projektu  jest zmniejszenie w UE do 2030 roku emisji gazów cieplarnianych o 55 proc. względem 1990 roku oraz osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Hansped jako nowoczesna i odpowiedzialna organizacja nie jest obojętna na ochronę środowiska. W siedzibie firmy zastosowane jest nowoczesne i wysoce energooszczędne źródło światła (typu LED).  Firma optymalizuje zużycie prądu oraz wody. Uwzględniając aspekt środowiskowy firma co roku dołącza do akcji sadzenia drzew w  województwie śląskim. Mają już ich na swoim koncie 220 sztuk. Dodatkowo firma wspomaga finansowo i rzeczowo takie instytucje jak: Miejskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Katowicach, wspierając akcję „Zwierzęta też chcą Święta!” czy Leśne Pogotowie w Mikołowie, gdzie pomogła w sfinansowaniu woliery. Hansped nie zapomina również o  Śląskim  Ogrodzie Zoologicznym  w  Chorzowie, w którym kontynuuje opiekę nad lemurką o imieniu Jaga, a w tym roku opieką z ramienia firmy została również otoczona panda ruda o imieniu Ping. Prywatnie wspomagane są także akcje Greenpeace.

 

Joanna Jakoweńko

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.