Strategiczny uczestnik rynku mieszkaniowego w Polsce

Strategiczny uczestnik  rynku mieszkaniowego w Polsce

Murapol to jeden z najbardziej doświadczonych i największych deweloperów mieszkaniowych w Polsce pod względem liczby sprzedanych mieszkań. Od początku swojej działalności w 2001 r. cala Grupa Kapitałowa Murapol zrealizowała 78 wieloetapowych inwestycji. Powstało 380 budynków z blisko 25-tysiącami lokali dla ok. 74 tys. osób.

Murapol od początku swojej działalności jest obecny w 18 miastach w Polsce. Wyróżnikiem Grupy jest najbardziej zdywersyfikowana wśród deweloperów mapa inwestycji. Na koniec 2022 r. oferował mieszkania w 13 miastach, zarówno na największych rynkach w Polsce, jak również w miastach poza dużymi aglomeracjami.

Od I kwartału 2020 r. wiodącym inwestorem Murapolu jest AEREF V PL Investment S.à r.l. – spółka należąca do funduszy zarządzanych przez Ares Management Corporation, globalnego menedżera w obszarze inwestycji alternatywnych, specjalizującego się w finansowaniu dłużnym, private equity i nieruchomościach, któremu doradza Griffin Capital Partners.

 

W 2021 r. Grupa Murapol uruchomiła nową linię biznesową, polegającą na budowie lokali z przeznaczeniem na rzecz instytucjonalnego wynajmu (PRS).
Zintegrowany model, zakłada koncentrację wewnątrz organizacji wszystkich kompetencji niezbędnych do realizacji projektów nieruchomościowych – od pozyskiwania gruntów, przez projektowanie architektoniczne i inżynieryjne, budżetowanie inwestycji, zakupy materiałów budowlanych i generalne wykonawstwo, po działania marketingowe i sprzedażowe.

Murapol, wdrażając strategię zrównoważonego rozwoju, włącza do swojej działalności inicjatywy związane z ochroną środowiska, kwestiami społecznymi oraz zagadnieniami ładu korporacyjnego (ESG). Grupa stara się optymalizować zużycie surowców, wykorzystuje nowe technologie i wdraża energooszczędne rozwiązania. Firma angażuje się także w różne formy działalności społecznej, charytatywnej czy sportowej, wspierając zarówno sport profesjonalny, jak i projekty propagujące aktywność fizyczną wśród dzieci i młodzieży. Murapol został także wielokrotnie doceniony przez środowisko branżowe za swoją działalność deweloperską.

Autor: Joanna Chrustek

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.