Bitcoin osiąga kolejne szczyty

Bitcoin_2021.jpg

Kurs bitcoina znów pnie się w górę. Kryptowaluta ponownie była o krok od sforsowania poziomu 50 tys. dolarów. Bitcoin coraz częściej trafia do portfeli profesjonalnych inwestorów.

We wtorek kurs bitcoina przekroczył 49 950 dolarów i był najwyższy w historii - wynika z danych Coindesk. Potem nieznacznie się osunął, ale nadal znajduje się w pobliżu poziomu 50 tys. dolarów, który próbował sforsować jeszcze w weekend – poinformował serwis Bankier.pl

Wartość wszystkich bitcoinów zbliża się do biliona dolarów - obecnie wynosi ponad 906 mld dol., o blisko 70 proc. więcej niż raptem półtora miesiąca temu. Choć zwyżka wydaje się gwałtowna, to jednak nie jest tak dynamiczna jak w 2017 r., gdy kryptowaluta wspięła się z niespełna tysiąca na blisko 20 tys. dolarów – przypomniał serwis.

Tym razem wzrost kursu bitcoina wspiera nie tylko "ulica", ale i inwestorzy instytucjonalni. Najgłośniejszy był oczywiście Elon Musk i jego Tesla, która przeznaczyła na zakup bitcoinów 1,5 mld USD. Ale inni starają się nie zostać w tyle - jak podaje portal cointelegraph.com inwestorzy instytucjonalni mają w swoich portfelach już ponad 460 tys. bitcoinów, czyli ok. 3 proc. rynku – czytamy dalej.

W mediach pojawiają się doniesienia, że kolejni poważni gracze otwierają się na kryptowalutę. Wśród nich są m.in. BlackRock i BNY Mellon, a podobne plany mają Mastercard, a nawet miasto Miami – wymienia w podsumowaniu Bankier.pl (jmk)

Źródło i czytaj więcej: Bankier.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.