Kontynuacja luzowania obostrzeń od jutra

Luzowanie_1.jpg

Dyskoteki zostaną otwarte, a siłownie i restauracje przyjmą więcej gości. 26 czerwca w sobotę kolejny etap luzowania obostrzeń. Lockdown i obostrzenia znikają, co wynika z poprawiającej się sytuacji epidemicznej. Liczba zachorowań maleje, a zaszczepionych przybywa - informuje serwis Radiozet.pl

Zgodnie z harmonogramem otwierania gospodarki 26 czerwca działalność wznowi jedna z najdłużej zamkniętych branż: rozrywka. Tego dnia ruszą dyskoteki i kluby nocne. To niejedyne zmiany.

Od 26 czerwca 2021, teoretycznie do końca wakacji, obowiązywać będą nowe zasady. Jeśli sytuacja epidemiczna do końca sierpnia zostanie opanowana, to niewykluczone, że wówczas rząd „przywróci normalność” i zniesie wszystkie limity – wieszczy serwis.

Najważniejszą zmianą z punktu widzenia biznesu jest długo oczekiwane otwarcie klubów nocnych i dyskotek. Ta branża przez ostatnie miesiące pozbawiona była zarobku lub działała „w podziemiu”. Od 26 czerwca działalność wznowią kluby nocne, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Obowiązywać będzie limit – maks. 150 osób, który nie dotyczy osób zaszczepionych – czytamy w informacji.

W wielu już dostępnych dla klientów miejscach wprowadzone zostaną mniej restrykcyjne limity - wymienia serwis.

Siłownie, kluby fitness, kasyna, obiekty handlowe, placówki pocztowe, biblioteki, targi, konferencje, wystawy i sale zabaw – nowy limit uczestników – 1 osoba na 10 m².

Świątynie – maksymalnie 75 proc. obłożenia.

Dyskoteki – maksymalnie 150 osób.

Imprezy i spotkania organizowane na świeżym powietrzu, w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej - bez zmian, maksymalnie 150 osób, Zgromadzenia - maksymalnie 150 osób.

Transport – 100 proc. obłożenia. Pasażerowie powinni mieć maseczki zakrywające usta i nos.

Wesołe miasteczka – maksymalnie 75 proc. obłożenia.

Kina i teatry - maksymalnie 75 proc. obłożenia.

Hotele - maksymalnie 75 proc. zajętych pokoi. Limit nie dotyczy zorganizowanych grup dzieci i młodzieży poniżej 12 roku życia.

Restauracje – maksymalnie 75 proc. obłożenia.

Widownia na obiektach sportowych – maksymalnie 50 proc. obłożenia.

Co istotne, Limity nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Przypominamy, że w urzędach, kinach i sklepach nadal obowiązuje obowiązek zakrywania nosa i ust – czytamy w podsumowaniu. (jmk)

Źródło: Radiozet.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.