Koronawirus w Polsce. Od soboty nowe obostrzenia.

Koronawirus w Polsce. Od soboty nowe obostrzenia.

Zamknięcie przedszkoli i żłobków, salonów fryzjerskich, kosmetycznych, części sklepów wielkopowierzchniowych, a także nowe ograniczenia w pozostałych sklepach i kościołach – to kolejne obostrzenia ogłoszone przez rząd w związku z epidemią koronawirusa.

 

- Polska znajduje się w najtrudniejszym momencie od 13 miesięcy. Zbliżamy się do granic wydolności służby zdrowia. Jesteśmy o krok od granicy, w której nie będziemy mogli leczyć naszych obywateli – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

 

Nowe restrykcje będą obowiązywać od soboty 27 marca do 9 kwietnia. Nie ma zakazu przemieszczania się. Rząd zaleca jedynie spędzenie świąt z domownikami. Zaostrzony zostanie limit klientów w sklepach o powierzchni powyżej 100 metrów kwadratowych czy na poczcie. Dotąd była to jedna osoba na 15 metrów kwadratowych.

 

Obostrzenia obejmą również salony fryzjerskie i kosmetyczne, przedszkola i żłobki oraz kościoły.

 

Od 27 marca do 9 kwietnia w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych, na targowiskach i na poczcie obowiązywał będzie limit: 1 klient na 20 metrów kwadratowych.

 

W mniejszych sklepach będzie to jeden klient na 15 metrów kwadratowych. Rząd zdecydował również o zamknięciu na dwa tygodnie od najbliższej soboty wielkopowierzchniowych sklepów meblowych i budowlanych. Chodzi o placówki o powierzchni powyżej 2 tys. metrów kwadratowych. Tak jak obecnie natomiast zamknięte pozostaną centra i galerie handlowe, za wyjątkiem znajdujących się w nich sklepów spożywczych, aptek, drogerii, salonów prasowych i księgarni.

 

 

M.S.

 

Źródło: onet.pl

Zdjęcie: bankier.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.