Advertisement

BP_2024

"Oddział zakaźny" to książka jakiej o pandemii jeszcze nie było

"Oddział zakaźny" to książka jakiej o pandemii jeszcze nie było

ODDZIAŁ ZAKAŹNY, Agnieszka Sztyler-Turovsky
PREMIERA 28 PAŹDZIERNIKA

"Oddział zakaźny" Agnieszki Sztyler-Turovsky to książka jakiej o pandemii nie było. Bez lukru, bez cenzury, bez kompromisów. Z pierwszej linii frontu w walce z COVID-19.

Agnieszka Sztyler-Turovsky, finalistka konkursu „Grand Press” dla twórców reportaży, porozmawiała z lekarzami, pielęgniarkami i ratownikami medycznymi, którzy zdecydowali podzielić się doświadczeniami zza zamkniętych drzwi oddziałów i gabinetów. Ich historie ściskają za gardło, szokują, skłaniają do refleksji. Książka "Oddział zakaźny" to poruszające świadectwo, które pozwala poczuć grozę nie tylko choroby, ale i pracy naznaczonej chaosem i poczuciem zagrożenia.

Jedni nazywają ich bohaterami, inni wypraszają ze sklepów. Autorka przedstawia szczere i bardzo osobiste relacje pracowników służby zdrowia, zmuszonych się odnaleźć i wykonywać swoją pracę w przerażającej i pełnej sprzeczności rzeczywistości pandemicznej. Taka odpowiedzialność nie ciążyła na nich nigdy dotąd.

Szczere komentarze dotyczące decyzji ministra zdrowia, ludzkie dramaty, ale też momenty wzruszeń i nieoczekiwany – czasem czarny – humor. Ta książka przekracza drzwi oddziału zakaźnego, gdzie dostęp mają jedynie lekarze i ciężko chorzy pacjenci.

Książka to nie koniec tej historii.
Powstał blog - platforma do wymiany doświadczeń dla wszystkich – medyków, pacjentów, ich rodzin i znajomych. Pojawiać się tam będą fragmenty książki oraz nowe rozmowy Agnieszki Sztyler-Turovsky

ZAPRASZAMY NA BLOG