Ludzie nie chcą kolejnego lockdownu

Ludzie nie chcą kolejnego lockdownu

Dziś ma być ogłoszona decyzja o formie funkcjonowania szkół podstawowych w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce, premier zapowiedział też, że będzie rekomendował wprowadzenie strefy czerwonej w całym kraju.

Tymczasem większość uczestników najnowszego sondażu United Surveys, wykonanego na zlecenie RMF FM i "Dziennika Gazety Prawnej", bardzo stanowczo sprzeciwia się zamrożeniu aktywności społecznej i gospodarczej, jakie pamiętamy z wiosny. Rząd Brazylii chce kupić szczepionkę na Covid-19 od koncernu farmaceutycznego AstraZeneca i produkować ją w centrum badań biomedycznych w Rio de Janeiro. Natomiast w Czechach po raz pierwszy stwierdzono prawie 15 tys. nowych przypadków koronawirusa.

Hiszpania to pierwszy kraj Unii Europejskiej, który zanotował ponad milion zakażeń koronawirusem. Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore najwięcej przypadków na świecie odnotowano dotąd w USA (8 282 666), Indiach (7 651 107), Brazylii (5 273 954) i Rosji (1 438 219). Hiszpania jest szósta - wyprzedza ją jeszcze nieznacznie Argentyna (1 018 999), która milion zakażeń odnotowała we wtorek.

Innymi europejskimi krajami, które mają odnotowane ponad 400 tysięcy zakażeń są Francja (973 275), Wielka Brytania (765 507) i Włochy (449 648).
Z szacunków hiszpańskich władz medycznych wynika, że łącznie w Hiszpanii kordonem sanitarnym objętych zostanie od czwartku około 7,5 miliona mieszkańców blisko 50 gmin. Najwięcej z tych gmin znajduje się we wspólnotach autonomicznych Madrytu oraz Kastylii i Leonu.

 Po raz pierwszy od początku pandemii liczba nowych przypadków koronawirusa w ciągu doby wzrosła w Niemczech o ponad 10 tys. i wyniosła 11 287. Kolejnych 30 osób zmarło. W środę stwierdzono koronawirusa u ministra zdrowia Jensa Spahna.

 

                                                                                                                                                                                                                                                  M.S.

 

Źródło: https://www.rmf24.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.