Polski dług publiczny powyżej 60 proc. PKB

Polski dług publiczny powyżej 60 proc. PKB

Jak możemy przeczytać w opublikowanej przez Ministerstwo Finansów Białej Księdze finansów publicznych, przez ostatnie lata podatki znacznie wzrosły, racjonalność wydatkowania środków spadła, a dług publiczny według metodologii Unii Europejskiej znalazł się na ścieżce do przekroczenia progu 60 proc. PKB – podał serwis Forsal.pl

W poniedziałek Ministerstwo Finansów opublikowało na swoich stronach raport „Stan Polskich Finansów Publicznych 2016-2023. Biała Księga”. Resort wyjaśnił, że raport został przygotowany „w celu pokazania prawdziwego stanu państwowej kasy na koniec 2023 roku i wywołania dyskusji na temat poprawy zarządzania finansami publicznymi” – czytamy w treści.

„Niestety, przez ostatnie lata podatki znacznie wzrosły, racjonalność wydatkowania środków spadła, a dług publiczny według metodologii Unii Europejskiej znalazł się na ścieżce do przekroczenia progu 60 proc. Produktu Krajowego Brutto (PKB). Taki stan finansów państwa, naszego wspólnego dobra, wymaga szerokiej debaty publicznej i dokonania wyborów w zakresie sposobów dalszego dysponowania środkami publicznymi” – napisano na stronach MF.   (jmk)

Foto: PKB24.pl //
Źródło: Forsal.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.