Wielka Brytania wprowadziła zmiany przepisów dla podróżnych

Wielka Brytania wprowadziła zmiany przepisów dla podróżnych

Po 1 października 2021 r. będzie możliwy wyjazd z Wielkiej Brytanii do Polski na podstawie dowodu osobistego, o ile linie lotnicze lub inny przewoźnik akceptują taki rodzaj dokumentu tożsamości jako dokument podróży – informuje serwis Businessinsider.com.pl

Od 1 października większość osób wjeżdżających do Wielkiej Brytanii będzie musiała okazać ważny paszport. Wjazd na dowód osobisty dotyczyć będzie już tylko nielicznych.

Choć wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej dokonało się już wiele miesięcy temu, to wciąż możemy jeszcze dostrzec pozostałości dawnego "związku". Jednym z jest możliwość przekraczania granic na podstawie dowodów osobistych. I ten przywilej się jednak kończy – czytamy w informacji.

Jak przypomina ambasada RP w Londynie, na którą powołał się  serwis Forsal.pl,  od 1 października wjazd do Wielkiej Brytanii możliwy będzie tylko na podstawie ważnego paszportu. Nowe prawo ma jednak kilka wyjątków. Przede wszystkim mowa o podróżnych mających status osoby osiedlonej lub tymczasowo osiedlonej w Wielkiej Brytanii, które uzyskały go na podstawie dowodu osobistego. One będą mogły podróżować na podstawie dowodu przynajmniej do 2025 r. – napisano dalej

Jak wskazuje portal - "Po 1 października 2021 r. będzie możliwy wyjazd z Wielkiej Brytanii do Polski na podstawie dowodu osobistego, o ile linie lotnicze lub inny przewoźnik akceptują taki rodzaj dokumentu tożsamości jako dokument podróży" – możemy przeczytać na stronie polskiej ambasady. (jmk)

Foto: Bankier.pl

Źródło: Businessinsider.com.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.