Wydarzenie skrojone dla MŚP. W Katowicach trwa 13. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorców

Wydarzenie skrojone dla MŚP. W Katowicach trwa 13. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorców

Na zdjęciu: W jednym z wystąpień podczas inauguracji EKMSP uczestniczyli Rafał Sonik, przedsiębiorca, pierwszy polski zwycięzca Rajdu Dakar i filantrop oraz Jasiek Mela, podróżnik, społecznik, mówca motywacyjny, najmłodszy w historii (jako 15-latek), zdobywca dwóch biegunów w jednym roku, pierwsza osoba z niepełnosprawnością, która tego dokonała.

 

Europejski Kongres MŚP to największe wydarzenie stworzone z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach w Europie. Od 13 lat gromadzi co roku tysiące uczestników z całego świata, aby dać im wiedzę, kontakty i przestrzeń do rozwoju. W tym roku spotkanie odbywa się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach pod hasłem „Ready for Change?”. ForumBiznesu.pl jest partnerem medialnym wydarzenia.

W świecie nieustających zmian gospodarczych, społecznych i technologicznych przedsiębiorcy muszą być gotowi na adaptację i innowacje. Tegoroczny EKMSP skupia się na kwestiach kluczowych dla biznesu, łącząc wiedzę ekspertów z różnych dziedzin.

Podczas wydarzenia odbywają się również międzynarodowe spotkania B2B oraz targi pracy, które pozwalają na szybkie znalezienie pracownika, partnera biznesowego, handlowego, czy technicznego. Rekordziści mają nawet kilkanaście spotkań dziennie – pozwala to na wymienienie się doświadczeniami, widzą i dobrymi praktykami. Organizatorzy znają już niejedną historię sukcesu, który zrodził się podczas tej inicjatywy.

Kongres stawia na wiedzę, inspiracje i networking, tworząc przestrzeń do rozwoju biznesowego w erze nieustannych zmian i innowacji. Podczas dwudniowej imprezy przedsiębiorcy uczestniczą w kilkudziesięciu panelach dyskusyjnych, warsztatach, debatach i wystąpieniach śladami kilku ścieżek tematycznych, które nadają ton i kierunek rozmów.

Inauguracja 13. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Na zdjęciu Jerzy Buzek, europoseł, były premier RP i były przewodniczący Parlamentu Europejskiego 

Ready for Change?
W ramach tej ścieżki omówione są strategie zarządzania firmą w niestabilnych warunkach gospodarczych, wyzwania związane z transformacją energetyczną oraz globalną rywalizacją o zasoby w kontekście supermocarstw. Nie zabrakło wątku deglobalizacji oraz kwestii bezpieczeństwa. Polityka i ekonomia także znajdują się w centrum uwagi. Rozważany jest wpływ unijnego pakietu klimatycznego - Fit for 55 na rozwój gospodarczy Europy, Polski i Województwa Śląskiego oraz jego potencjału jako „Land of Opportunity”.

Firma to ludzie
Pod tym hasłem eksperci analizują rozwój i nowe trendy w edukacji, umiejętności przyszłości oraz modele edukacyjne na świecie w kontekście polskiej rzeczywistości. Poddana debacie została także aktywizacja zawodowa osób z niepełnosprawnościami oraz
rola wizjonerów w organizacjach.

13. Europejskiemu Kongresowi Małych i Średnich Przedsiębiorstw towarzyszą targi wystawiennicze oraz targi pracy Biznes Expo i Work for All

Start-upy i innowacje
W obszarze start-upów i innowacji są omawiane tematy takie, jak: budowanie kultury innowacyjnej, zarządzanie wiedzą w przedsiębiorstwach, wykorzystanie technologii motoryzujących rozwój w tej dekadzie oraz przyszłość kryptowalut.

Prawo i podatki
Eksperci analizują kluczowe zmiany prawne na 2024 rok, postępowania pozasądowe, system e-faktur, raportowanie ESG oraz minimalizowanie ryzyka w prowadzeniu działalności gospodarczej.

Finanse i inwestycje
Ścieżka finansów i inwestycji koncentruje się na szansach i wyzwaniach perspektywy finansowej UE, inwestowaniu w nieruchomości, finansowaniu innowacyjnych rozwiązań oraz fenomenie Green Financing.

Marketing i sprzedaż
W obszarze marketingu i sprzedaży eksperci badają zarządzanie produktem na turbulentnym rynku, budowanie wizerunku w social mediach, e-commerce jako szansę dla MŚP oraz wpływ AI na kampanie marketingowe.

Smart City dla biznesu
Tematy zawarte w tym pionie poruszają kwestie odpowiedniości koncepcji dla różnych miast, udziału biznesu w budowaniu smart-city, technologii wspierających inteligentne miasta oraz narzędzi wsparcia przedsiębiorców przez lokalne władze.

Global Business Meeting
Ostatnia ścieżka koncentruje się na aspektach międzynarodowych, takich jak spotkania B2B z gośćmi zagranicznymi, współpracy międzynarodowej w kontekście geopolityki oraz znaczeniu takich partnerstw dla MŚP.


Organizatorem #EKMSP jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach

Źródło: www.ekmsp.eu
Fot. ForumBiznesu.pl

 

 

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.