Przed nami ogólnopolska konferencja „Miasta i Deweloperzy”. Eksperci, menedżerowie i deweloperzy porozmawiają o rynku nieruchomości

Przed nami ogólnopolska konferencja „Miasta i Deweloperzy”. Eksperci, menedżerowie i deweloperzy porozmawiają o rynku nieruchomości

Już 18 kwietnia br. odbędzie się konferencja mieszkaniowa – „Miasta i Deweloperzy” – dedykowana zarządom, menedżerom i właścicielom firm deweloperskich. Stanie się ona polem dyskusji na najbardziej palące tematy związane z rynkiem nieruchomości. Nie zabraknie wątku dotyczącego cen mieszkań, programu „Kredyt na start” czy planowania przestrzennego. Wydarzenie organizuje portal RynekPierwotny.pl we współpracy z Urzędem Miasta Łódź.  

Portal RynekPierwotny.pl już po raz trzeci organizuje konferencję mieszkaniową w stolicy województwa łódzkiego. Poprzednie dwie edycje zostały przyjęte z ogromnym entuzjazmem, a łącznie wzięło w nich udział blisko pół tysiąca osób. Konferencje organizowane w 2022 i 2023 roku były wydarzeniami regionalnymi. Natomiast skala i znaczenie tegorocznego spotkania zdecydowanie przekraczają lokalne ramy, czyniąc je punktem centralnym dla całego sektora nieruchomości w Polsce. Będzie to jedno z największych i najważniejszych tego typu wydarzeń w kraju w 2024 roku.

Wymiana opinii i doświadczeń

Dynamika zmian na rynku mieszkaniowym skłania do bieżącego reagowania na zachodzące trendy, wydarzenia czy nowelizacje przepisów. Dostrzegając potrzebę dialogu, a nawet konieczność wymiany opinii, wiedzy i doświadczeń organizatorzy konferencji zaplanowali aż cztery panele dyskusyjne.

W ramach pierwszego panelu zaprezentowany zostanie najnowszy raport przygotowany przez Marka Wielgo, eksperta portalu RynekPierwotny.pl, posiadającego ponad 30-letnie doświadczenie w branży. Ekspert opowie o aktualnej sytuacji na siedmiu największych rynkach mieszkaniowych. To kluczowy punkt programu. Omawiane dane pochodzić będą z pierwszej, ogólnopolskiej platformy do monitoringu i samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego dla profesjonalistów BIG DATA RynekPierwotny.pl.

Drugi panel dotyczyć będzie zagadnień związanych z rozwojem miast w kontekście nowych terenów miastotwórczych. Podsumowane zostanie również 5-lecie funkcjonowania tzw. specustawy mieszkaniowej „lex deweloper”. W dyskusji wezmą udział prezydenci i wiceprezydenci polskich miast, a także prezes jednej z firm deweloperskich oraz wrocławskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich (PZFD).

Trzeci panel będzie poświęcony planowaniu przestrzennemu w kontekście nowych regulacji prawnych. Dyskusja obejmie m.in. zmiany w warunkach technicznych, do jakich muszą dostosować się deweloperzy. Na koniec odbędzie się panel ekspercki związany m.in. z nowym programem wsparcia „Kredyt na start”, a także działaniami pro podażowymi mającymi na celu ustabilizowanie relacji popytu do podaży mieszkań. Organizatorzy liczą, że zaproszenie przyjmą przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju i Technologii.

Co ważne, podczas każdego z paneli, głos w dyskusji zabiorą eksperci z branży nieruchomości, deweloperzy, architekci czy samorządowcy. Możliwa będzie konfrontacja różnych punktów widzenia, odmiennych potrzeb i pomysłów na rozwój rynku mieszkaniowego.

Na słuchaczy czekać będzie także prelekcja I Wiceprezydenta Urzędu Miasta Łodzi Adama Pustelnika, a także wykład inauguracyjny dotyczący wpływu nowych technologii na biznes, społeczeństwo, edukację i rynek pracy. Poprowadzi go Jowita Michalska, założycielka i CEO Digital University, Singularity Group Warsaw Chapter Ambassador. Wykład zakończy się dyskusją o znaczeniu innowacyjności i technologii w świecie i ich wpływie na motorykę zachodzących zmian.

Start już niebawem

Konferencja odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku w Hotelu Andel’s, mieszczącym się przy ul. Ogrodowej 17 w Łodzi. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 8.30 od rejestracji uczestników i porannej kawy. Natomiast oficjalna część nastąpi o godzinie 9.00.

Współorganizatorem i  partnerem strategicznym wydarzenia jest Miasto Łódź. Partnerem merytorycznym została firma OKAM Capital. Partnerem finansowym jest spółka mFinanse. Partnerem technologicznym z kolei został Kompas Inwestycji. Wiodącym patronem medialnym jest portal Wyborcza.biz. Partnerem wydarzenia jest również PZFD Łódź.

Patronami medialnymi konferencji są: Investor Real Estate Expert, Real Estate Magazine, FXMAG, Strefa Nieruchomości, Property Insider, Business Magazine, Comparic, ForumBiznesu.pl, Focus on Business, Eurobuild Central & Eastern Europe, TUŁÓDŹ.PL, Łódź.pl, TVP 3 Łódź, NowaWarszawa.pl.

Szczegółowe informacje na temat konferencji są dostępne pod adresem https://konferencje.rynekpierwotny.pl/

ForumBiznesu.pl objęło patronatem medialnym to wydarzenie.

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.