5 lat lajt mobile! Firma telekomunikacyjna otrzymała specjalne wyróżnienie Polska Dobra Marka 2020.

5 lat lajt mobile! Firma telekomunikacyjna otrzymała specjalne wyróżnienie Polska Dobra Marka 2020.


Sieć lajt mobile jest młodą marką w branży telekomunikacyjnej, ale jej dynamiczny rozwój sprawił, że została podwójnie wyróżniona przez Forum Biznesu Godłem Dobra Marka 2020 - Jakość, Zaufanie, Renoma i Godłem Polska Dobra Marka 2020!

Spotkaliśmy się z Dyrektorem Marki lajt mobile - Anną Ossowską-Osuch, aby porozmawiać o sukcesie marki i planach na kolejne lata.


Skąd wziął się pomysł na lajt mobile? Jak to się zaczęło?

Zarząd firmy wpadł na pomysł stworzenia czegoś nowego. Na starcie dostałam białą kartkę i przekaz: “to teraz narysuj to, co chcesz”. Tak też zrobiłam - stworzyłam markę lajt mobile. Dostałam możliwość dobrania zespołu, więc zaangażowałam w projekt pracowników Telestrady. Byłam pewna, że skoro marka ma iść po sukces, to trzeba było postawić na ludzi kreatywnych i z potencjałem. Do projektu zaprosiłam dwie osoby, Kamila - do koordynacji w dziale marketingu oraz Sylwię - do Biura Obsługi Klienta. W tak prosty sposób staliśmy się trzyosobowym zespołem odpowiedzialnym dosłownie za wszystko. Dziś z sentymentem wspominam nasze początki i z perspektywy czasu, widzę jaki ogrom pracy wykonaliśmy przez te 5 lat.

Czym lajt mobile wyróżnia się na tle innych operatorów sieci komórkowych?

Do tworzenia marki lajt mobile podeszłam jak do wychowania własnego dziecka, czyli starałam się opiekować nim najlepiej, jak potrafię i budować mu bezpieczną przyszłość. Marka lajt mobile to przede wszystkim cudowni ludzie. Podczas rekrutacji kierowałam się głównie intuicją, a CV było na drugim miejscu. Dobry, zgrany i kreatywny zespół, to dobre oferty i trafione promocje, a to z kolei przekłada się na stale rosnącą bazę Klientów. U nas każdy Klient jest traktowany tak indywidualnie, jak tylko się da. Chcemy, aby byli oni zadowoleni ze współpracy z nami w każdym zakresie. Nie wiem czy istnieje sieć, która byłaby tak elastyczna i otwarta w stosunku do swoich Klientów.

Co udało się osiągnąć przez te 5 lat działalności?

Można powiedzieć, że przez 5 lat zdołaliśmy założyć małą firmę wewnątrz struktur Telestrady. Wszystko zrobiliśmy po swojemu i stworzyliśmy stabilną markę ze stale rosnącą bazą klientów, a także zbudowaliśmy zespół wspaniałych ludzi. Większość dzisiejszych pracowników to osoby zatrudnione kilka lat temu, a nowe osoby to tylko efekt powiększania się bazy klientów i stale wzrastających potrzeb. Śmieję się, bo sztampowy zwrot “praca w młodym zespole z super atmosferą” jest po prostu prawdą i trzeba do nas dołączyć, aby się o tym przekonać.

Czy zdarzało się Wam popełniać błędy?

Błędy? Oczywiście, że nie raz natknęliśmy się na nie! Początki zawsze są trudne i popełnialiśmy wiele błędów, ale z każdego wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski i teraz ich skala jest znacznie mniejsza. Nie żałuję ani jednego błędu. Każdy był nam potrzebny i każdy przyczynił się do naszego rozwoju. Może to nie jest powszechne podejście, ale uwielbiam uczyć się na błędach i optymalizować nieefektywne procesy. Mój zespół na pewno się zgodzi ze mną, że zarządzanie zmianą, która często wynika z błędów, to droga do sukcesu. Nie zamieniłabym tej drogi na żadną inną, szczególnie teraz, kiedy tak dużo się nauczyliśmy.

Jakie są cele lajt mobile w najbliższych latach?

Cel jest jeden. Dalej robić swoje i robić to tak samo dobrze, jak dotychczas, a może jeszcze lepiej. Oczywiście, moim marzeniem jest to, aby marka lajt mobile była tak znana i rozpoznawalna jak cztery największe sieci. Wiem, że do tego celu jeszcze daleko, ale jesteśmy na dobrej drodze. Nie jesteśmy firmą z wielkim kapitałem zagranicznym, jesteśmy spółką w 100% polską, ale w mojej ocenie radzimy sobie świetnie i jak tak dalej pójdzie, to osiągniemy swój cel.

Czego możemy życzyć firmie?

Tego, abyśmy mogli spokojnie robić swoje, a resztę po prostu wypracujemy sami. Może za kolejne 5 lat spotkamy się ponownie i będziemy mogli pochwalić się zrealizowanym celem? To, że dziś otrzymujemy tak ważne dla nas wyróżnienie świadczy o tym, że jesteśmy w dobrym miejscu i niesamowite jest to, że lajt mobile właśnie kończy 5 lat w takim stylu. To niezwykle motywujące i serdecznie dziękujemy za uznanie. 

 

 Rozmawiała Joanna Jakoweńko

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.