Advertisement

BP_2024

5 lat lajt mobile! Firma telekomunikacyjna otrzymała specjalne wyróżnienie Polska Dobra Marka 2020.

5 lat lajt mobile! Firma telekomunikacyjna otrzymała specjalne wyróżnienie Polska Dobra Marka 2020.


Sieć lajt mobile jest młodą marką w branży telekomunikacyjnej, ale jej dynamiczny rozwój sprawił, że została podwójnie wyróżniona przez Forum Biznesu Godłem Dobra Marka 2020 - Jakość, Zaufanie, Renoma i Godłem Polska Dobra Marka 2020!

Spotkaliśmy się z Dyrektorem Marki lajt mobile - Anną Ossowską-Osuch, aby porozmawiać o sukcesie marki i planach na kolejne lata.


Skąd wziął się pomysł na lajt mobile? Jak to się zaczęło?

Zarząd firmy wpadł na pomysł stworzenia czegoś nowego. Na starcie dostałam białą kartkę i przekaz: “to teraz narysuj to, co chcesz”. Tak też zrobiłam - stworzyłam markę lajt mobile. Dostałam możliwość dobrania zespołu, więc zaangażowałam w projekt pracowników Telestrady. Byłam pewna, że skoro marka ma iść po sukces, to trzeba było postawić na ludzi kreatywnych i z potencjałem. Do projektu zaprosiłam dwie osoby, Kamila - do koordynacji w dziale marketingu oraz Sylwię - do Biura Obsługi Klienta. W tak prosty sposób staliśmy się trzyosobowym zespołem odpowiedzialnym dosłownie za wszystko. Dziś z sentymentem wspominam nasze początki i z perspektywy czasu, widzę jaki ogrom pracy wykonaliśmy przez te 5 lat.

Czym lajt mobile wyróżnia się na tle innych operatorów sieci komórkowych?

Do tworzenia marki lajt mobile podeszłam jak do wychowania własnego dziecka, czyli starałam się opiekować nim najlepiej, jak potrafię i budować mu bezpieczną przyszłość. Marka lajt mobile to przede wszystkim cudowni ludzie. Podczas rekrutacji kierowałam się głównie intuicją, a CV było na drugim miejscu. Dobry, zgrany i kreatywny zespół, to dobre oferty i trafione promocje, a to z kolei przekłada się na stale rosnącą bazę Klientów. U nas każdy Klient jest traktowany tak indywidualnie, jak tylko się da. Chcemy, aby byli oni zadowoleni ze współpracy z nami w każdym zakresie. Nie wiem czy istnieje sieć, która byłaby tak elastyczna i otwarta w stosunku do swoich Klientów.

Co udało się osiągnąć przez te 5 lat działalności?

Można powiedzieć, że przez 5 lat zdołaliśmy założyć małą firmę wewnątrz struktur Telestrady. Wszystko zrobiliśmy po swojemu i stworzyliśmy stabilną markę ze stale rosnącą bazą klientów, a także zbudowaliśmy zespół wspaniałych ludzi. Większość dzisiejszych pracowników to osoby zatrudnione kilka lat temu, a nowe osoby to tylko efekt powiększania się bazy klientów i stale wzrastających potrzeb. Śmieję się, bo sztampowy zwrot “praca w młodym zespole z super atmosferą” jest po prostu prawdą i trzeba do nas dołączyć, aby się o tym przekonać.

Czy zdarzało się Wam popełniać błędy?

Błędy? Oczywiście, że nie raz natknęliśmy się na nie! Początki zawsze są trudne i popełnialiśmy wiele błędów, ale z każdego wyciągnęliśmy odpowiednie wnioski i teraz ich skala jest znacznie mniejsza. Nie żałuję ani jednego błędu. Każdy był nam potrzebny i każdy przyczynił się do naszego rozwoju. Może to nie jest powszechne podejście, ale uwielbiam uczyć się na błędach i optymalizować nieefektywne procesy. Mój zespół na pewno się zgodzi ze mną, że zarządzanie zmianą, która często wynika z błędów, to droga do sukcesu. Nie zamieniłabym tej drogi na żadną inną, szczególnie teraz, kiedy tak dużo się nauczyliśmy.

Jakie są cele lajt mobile w najbliższych latach?

Cel jest jeden. Dalej robić swoje i robić to tak samo dobrze, jak dotychczas, a może jeszcze lepiej. Oczywiście, moim marzeniem jest to, aby marka lajt mobile była tak znana i rozpoznawalna jak cztery największe sieci. Wiem, że do tego celu jeszcze daleko, ale jesteśmy na dobrej drodze. Nie jesteśmy firmą z wielkim kapitałem zagranicznym, jesteśmy spółką w 100% polską, ale w mojej ocenie radzimy sobie świetnie i jak tak dalej pójdzie, to osiągniemy swój cel.

Czego możemy życzyć firmie?

Tego, abyśmy mogli spokojnie robić swoje, a resztę po prostu wypracujemy sami. Może za kolejne 5 lat spotkamy się ponownie i będziemy mogli pochwalić się zrealizowanym celem? To, że dziś otrzymujemy tak ważne dla nas wyróżnienie świadczy o tym, że jesteśmy w dobrym miejscu i niesamowite jest to, że lajt mobile właśnie kończy 5 lat w takim stylu. To niezwykle motywujące i serdecznie dziękujemy za uznanie. 

 

 Rozmawiała Joanna Jakoweńko

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.