Advertisement

BP_2024

Wierzymy, że doświadczenie i elastyczność to klucz do sukcesu

Folimpex

O nieograniczonych możliwościach wykorzystania spienionego polietylenu rozmawiamy z Katarzyną Wujek, Członkiem Zarządu Folimpex Sp. z o.o. Sp.k.
Materiały termoizolacyjne tej firmy zostały właśnie nagrodzone tytułami Dobra Marka 2023 oraz Polska Dobra Marka 2023.


Folimpex to spółka rodzinna, która funkcjonuje na naszym rynku już od ponad 30 lat. Proszę powiedzieć jakie były jej początki.

Tak, jesteśmy firmą rodzinną i co ważne opartą w 100 proc. na polskim kapitale. Folimpex powstał w 1992 roku i początkowo zajmowaliśmy się produkcją materiałów termoizolacyjnych dla branży budowlanej. Od tego czasu znacznie poszerzyliśmy portfolio produktowe i dostosowaliśmy ofertę do wielu innych sektorów rynku. Jesteśmy jednym z nielicznych producentów, który w swoim asortymencie posiada zarówno surowiec pierwotny, jak i gotowe z niego wyroby.
Warto dodać, że marka Folimpex jest dostępna nie tylko w Polsce, ale również w ponad 20 europejskich krajach.

Państwa firma specjalizuje się w wytwarzaniu produktów ze spienionego polietylenu. W jakich branżach można je stosować?

Jesteśmy jednym z nielicznych wytwórców, który w swojej ofercie posiada zarówno materiały ze spienionego polietylenu w postaci otulin, wykorzystywanych jako izolacje techniczne, mat i taśm dylatacyjnych, stosowanych w budownictwie, jak również opakowań zabezpieczających oraz izolacji akustycznych. Pracujemy dla branży automotive, dostarczamy elementy wygłuszające czy przekładki zabezpieczające. Produkujemy również dla bardziej niszowych sektorów gospodarki, tj. turystyka czy rekreacja. Nasze wyroby wykorzystywane są na placach zabaw, basenach czy w namiotach.

Które z wymienionych branż są dla Państwa najbardziej rozwojowe?

W ostatnim czasie ze względu na wzrost cen energii i gazu oraz potrzebę zmniejszenia ich zużycia, bardzo pożądane stały się produkty izolacyjne. Zarówno klienci indywidualni jak i instytucjonalni poszukują rozwiązań, które zapewnią im wymierne korzyści w dobrej cenie. Aby sprostać tym oczekiwaniom rozwijamy nowy produkt, który uzupełni naszą ofertę w tym obszarze i zapewni jeszcze lepsze parametry izolacyjne. Wyrób ten będzie mógł być stosowany zarówno w starym, jak i nowym budownictwie. Będzie można ocieplić nim w zasadzie każdy element konstrukcyjny budynku.

Intensywnie skupiamy się również na produkcji profili opakowaniowych i niestandardowych zabezpieczeń. Wymaga to zaangażowania z naszej strony, ale widzimy w tym sektorze dużą szansę, ponieważ wszystkie potrzebne materiały produkujemy sami. Jesteśmy wytwórcą oraz zajmujemy się częścią projektową. Dzięki temu dostarczamy nie tylko surowiec, ale również indywidualnie opracowaną koncepcję jego wykorzystania. Stworzyliśmy dział konstruktorski, który zajmuje się przygotowywaniem opakowań zgodnie z oczekiwaniami klienta. Mamy również własną narzędziownię. Dzięki temu staliśmy się niezależni, wykonujemy wszystkie prace i udoskonalenia we własnym zakresie. Daje nam to znaczną przewagę względem konkurencji.

Cały czas jesteśmy otwarci na nowe projekty. Spieniony polietylen i każde jego wykorzystanie nie ma przed nami tajemnic, a każde nowe i ciekawe zlecenie służy naszemu dalszemu rozwojowi.

Folimpex Dobra Marka 2023

Jak Pani sądzi, jakie cechy wyróżniają Państwa na rynku?

Jako firma, która bazuje na tradycji rodzinnej, niezwykle cenimy relacje międzyludzkie zarówno w odniesieniu do pracowników, jak i naszych kontrahentów.

Naszym wyróżnikiem jest fakt, że jesteśmy bardzo zgranym zespołem, szybko ustalamy strategię i reagujemy na potrzeby rynku i naszych klientów.  
Nie boimy się wyzwań i wierzymy, że doświadczenie i elastyczność to klucz do sukcesu. Cechuje nas również innowacyjne podejście, mamy wieloletnie doświadczenie w wielu branżach, nawet tych bardzo niszowych. Właśnie dlatego jesteśmy w stanie niezwłocznie przygotować zindywidualizowany, bardzo dobry jakościowo i niezawodny produkt.
Nasi klienci cenią nasze zaangażowanie oraz możliwość ustalenia wszelkich parametrów opracowywanego rozwiązania.  

Jakie plany na najbliższy czas ma firma Folimpex?

Czeka nas dużo wyzwań, ale jako zespół lubimy podejmować się nowych zadań. Stawiamy czoła obecnym realiom rynkowym, pracujemy nad kolejnymi, innowacyjnymi rozwiązaniami, poszerzamy kompetencje. Planujemy wprowadzenie produktów marki Folimpex do kolejnych europejskich krajów.  Rozpoczęliśmy również działania na rynku e-commerce, ponieważ chcemy dostarczać nasze rozwiązania również za pomocą sklepu internetowego.

Rozmawiała Małgorzata Bachórz

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.