Port Gdynia dzieli się dobrem

Port Gdynia dzieli się dobrem

Port Gdynia dzieli się dobrem

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. od lat angażuje się w różne działania charytatywne i sponsorskie w ramach akcji #DzielmySięDobrem. Przykładów takich działań jest bardzo wiele.

Tradycją stała się już akcja świątecznych upominków dla dzieci w trójmiejskich szpitalach, realizowana z fundacją „Przemek Dzieciom”.

Pracownicy Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. stale wspierają również lokalne placówki, w tym gdyńskie Hospicjum dla Dzieci „Bursztynowa Przystań”. Ta pomoc realizowana jest zarówno poprzez liczne zbiórki, jak i przekazywanie niezbędnego sprzętu. – Gdy inni dostrzegają naszą pracę i nas wspierają, nawet poprzez przekazywanie tych narzędzi do sprawowania opieki nad chorym lub przekazanie 1 proc. podatku, czujemy, że nasza praca ma sens. Dzięki temu możemy podejmować inicjatywy, takie jak budowa „Bursztynowej Przystani” w przeszłości – mówi ks. Grzegorz Miloch, dyrektor Hospicjum im. św. Wawrzyńca w Gdyni, i dodaje: – Pamiętajmy o pielęgnowaniu wrażliwości na drugiego człowieka, gdyż pomoc jest niezbędna przez cały rok.

Zarząd Morskiego Portu Gdynia S.A. zaangażował się również w pomoc naszym wschodnim sąsiadom. W ramach akcji #NaPomocUkrainie spółka wspólnie z Terminalami i Polskim Czerwonym Krzyżem (PCK) uruchomiła zbiórkę darów rzeczowych na terenie Portu Gdynia. Zakupiony został niezbędny sprzęt AGD dla placówek dających schronienie rodzinom z Ukrainy. Na bieżąco przygotowywano paczki żywnościowe dla przebywających na terminalu promowym Stena Line rodzin z dziećmi. Ponadto 2 kwietnia br., w sali koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A., odbył się wyjątkowy koncert charytatywny. Wraz z zaprzyjaźnionymi artystami, przygotowano wydarzenie mające na celu zarówno wsparcie mieszkańców Ukrainy, jak i okazanie naszej solidarności. Warto podkreślić, że wszyscy artyści, jak i cała obsługa wydarzenia wystąpili pro bono. W wydarzeniu udział wziął m.in. zespół Taraka oraz Enej.

W ramach wspierania rodzin z Ukrainy, szukających schronienia przed rosyjską wojną, ruszają licytacje online wyjątkowych przedmiotów podarowanych przez przyjaciół i partnerów biznesowych ZMPG. Licytacje w ramach akcji #NaPomocUkrainie ruszą niebawem na facebooku Portu Gdynia. Unikalną monetę przekazał na licytację Narodowy Bank Polski O/O w Gdańsku – jest to srebrna moneta okolicznościowa o nominale 10 zł „Ochrona polskiej granicy wschodniej”, która została wyemitowana w styczniu i została wykupiona w ciągu jednego dnia (unikat!), dodatkowo – podwójne zaproszenie na festiwal Globaltica wraz z gadżetami, piłka Arki Gdynia z autografami piłkarzy, rejs promem i wiele innych. – Mamy również do wylicytowania niepowtarzalną przygodę, jaką jest możliwość odbycia pod okiem doświadczonych instruktorów szkolenia w obsłudze wozu typu Reachstacker. Szkolenie odbędzie się na symulatorze w technologii VR, a następnie uczestnik będzie mógł spróbować swoich sił pod okiem instruktora na prawdziwej maszynie w Porcie Gdynia – zachęca Aleksander Wicka, szef działu marketingu ZMPG S.A.

Zuzanna Pawełczyk

 

 

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.