Rekordowo podczas targów EKOTECH i ENEX/ENEX Nowa Energia!

Rekordowo podczas targów EKOTECH i ENEX/ENEX Nowa Energia!

XXI Targi Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami, XXIII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki oraz XVIII Targi Odnawialnych Źródeł Energii zakończyły się sukcesem. W kieleckim ośrodku wystawienniczym pojawili się wystawcy ze 176 firm z 14 krajów świata, a wydarzenie odwiedziło 8 tysięcy osób.


Targi z nową energią

Zarówno ENEX, jak i EKOTECH cieszyły się popularnością wśród zwiedzających. Prócz wydarzeń, które co roku goszczą w kalendarzu obu imprez, pojawiły się również nowe atrakcje. Targi Kielce odwiedził Marek „Krzykacz” z najchętniej oglądanego programu Discovery - „Złomowisko PL”. Złomiarz z Pruszkowa zrobił sobie setki zdjęć ze zwiedzającymi oraz zdradził, jak poznał się ze swoim kierowcą Edkiem. Powiedział również o swoich planach na przyszłość i tym, że najlepiej wspomina podróż do Szkocji. Oczywiście jeżeli chodzi o korzyści ekonomiczne i opłacalność wyjazdu. Nietuzinkowy charakter Marka przypadł do gustu zwiedzającym. Nie zabrakło też gwiazd sportu, takich jak odnosząca sukcesy na arenie międzynarodowej biathlonistka Weronika Nowakowska. Reprezentantka Polski chętnie odpowiadała na pytania Tomasza Zubilewicza. Sprawdziła również możliwości strzeleckie zawodników PGE Vive Kielce – Daniego Dujshebaeva i Branko Vujovicia. Tym razem panowie strzelali jednak z… karabinka do tarczy. Jednak, jak w każdym z meczów, i tym razem stanęli na wysokości zadania, a Hiszpan spotkanie zakończył rzutem w dziesiątkę – dosłownie. Trafił w cel umieszczony na specjalnie przygotowanej bramce. Swoją obecnością targi zaszczycił Mariusz Jurasik. Na targach ENEX wybitny reprezentant Polski opowiadał o tym, co czuł podczas pamiętnego meczu z Norwegią, który odbył się w 2009 roku. To właśnie wtedy niemożliwe stało się możliwe. Polacy odrobili straty, a w ostatnich sekundach do pustej bramki rzucił Artur Siódmiak. Każdy Polak uświadomił sobie, że 15 sekund to dużo czasu.


Merytoryka na pierwszym miejscu

Multum konferencji, najlepsi eksperci i największe firmy zaszczyciły swoją obecnością targi ENEX/ENEX Nowa Energia. Forum Solar+, Forum Pomp Ciepła, Forum Elektromobilności, VIII Kongres Port PC, Konferencje: Energia PL, Heat Not Lost, „Wysoka jakość powietrza wyzwaniem XXI wieku”, MiastOZE i nowy temat – budownictwo pasywne – wszystkie te wydarzenia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.
Blok wykładów zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie Stacji Demontażu Pojazdów EKO-AUTO, to spotkanie skierowane zarówno dla właścicieli, jak również osób zajmujących się prowadzeniem stacji demontażu. Uczestnicy konferencji mogli dowiedzieć się, jakie są minimalne wymagania dla funkcjonowania stacji demontażu pojazdów oraz poznać zasady gospodarowania i magazynowania odpadami.

Ponadto, wiele się mówiło o racjonalnym gospodarowaniu odpadami. Po raz ósmy zorganizowano Międzynarodowe Forum Gospodarki Odpadami. Temat w ostatnim czasie przewija się w branży coraz częściej. Edukacja odgrywa tutaj kluczową rolę ze względu na ochronę środowiska.

Koalicja BHP: Związek Pracodawców Gospodarki Odpadami, ENERIS Surowce zorganizowały prelekcje w zakresie BHP służb komunalnych.

Teslą po raz pierwszy

Warto zwrócić uwagę na tor jazd pokazowych, na którym jeździło 6 aut elektrycznych. Zgodnie z przypuszczeniami, największą popularnością cieszyła się Tesla, która jeździła praktycznie cały czas na specjalnie przygotowanym torze w halach A i C. Cieszy nas zainteresowanie zwiedzających tematem i jesteśmy bardzo zadowoleni. Wszystko odbyło się właśnie tak, jak to zaplanowaliśmy – powiedział Piotr Matuszewski z Forum Elektromobilności. Atrakcja przyciągnęła wielu fanów motoryzacji. Jeżeli ktoś nie dał rady dotrzeć 26 i 27 lutego do Targów Kielce, to będzie miał okazję okiełznać Teslę również za rok.
 

Nie było czasu na nudę

Każdy, kto odwiedził od 26 do 27 lutego Targi Kielce znalazł coś dla siebie. Sprawy stricte biznesowe, spotkania z właścicielami firm, zapoznanie się z ofertą i aktualnymi trendami panującymi na rynku oraz… rozrywka, której również nie zabrakło. Popularnością cieszyła się Arena przygotowana przez GLOBEnergia. Można było usiąść, odetchnąć i posłuchać tego, co mają do powiedzenia goście specjalni.

Dziękujemy wszystkim partnerom, współorganizatorom, wystawcom, mediom oraz zwiedzającym za pomoc w stworzeniu tego niesamowitego wydarzenia i… widzimy się już za rok!

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.