Dzień Normalizacji Polskiej 2019 - konferencja „Rola norm w rozwoju Przemysłu 4.0".

Dzień Normalizacji Polskiej 2019 - konferencja „Rola norm w rozwoju Przemysłu 4.0".

22 maja 2019 r. z okazji Dnia Normalizacji Polskiej, po raz 10. Polski Komitet Normalizacyjny zaprosił na ogólnopolską konferencję poświęconą zagadnieniom normalizacyjnym. W tym roku tematem przewodnim była "Rola norm w rozwoju Przemysłu 4.0".


W trakcie spotkania zaproszeni prelegenci mówili o Platformie Przemysłu Przyszłości, a także o cyberbezpieczeństwie, Internecie Rzeczy oraz kierunkach rozwoju normalizacji w zakresie Przemysłu 4.0. Przedstawiciele Siemens i Orange Polska zaprezentowali praktyczne aspekty związane z wdrożeniem Przemysłu 4.0. w ich firmach.

Normy miały ogromne znaczenie podczas pierwszej rewolucji przemysłowej i dziś także odgrywają kluczową rolę w przejściu do nowej ery. Są niezbędne w kształtowaniu Przemysłu 4.0, pomagają w koordynowaniu przepływu procesów i pracy, są reakcją na dynamicznie rozwijający się rynek i jego potrzeby. Budują globalny rynek bezpiecznych, energooszczędnych, interoperacyjnych urządzeń i systemów IoT.

Czwarta rewolucja przemysłowa ma potencjał, by ukształtować światową gospodarkę bazującą na bardziej wydajnej i zrównoważonej, a przez to przyjaznej dla środowiska, produkcji. Aby w pełni wykorzystać ten potencjał, konieczna jest współpraca w sferze normalizacji.

Wydarzenie zgromadziło ponad 100 uczestników - przedsiębiorców, osób odpowiedzialnych za optymalizację procesów produkcji oraz zainteresowanych wdrażaniem nowych technologii.
Tradycyjne podczas DNP wręczono „Kompas Normalizacji” - nagrodę PKN, której celem jest uhonorowanie osób, instytucji za wybitne osiągnięcia i zasługi na rzecz polskiej normalizacji oraz promocję systemu normalizacji dobrowolnej i aktywność w procesie opracowywania norm. W tym roku Kompas otrzymali prof. dr hab. inż. Henryk Zobel - Przewodniczący Rady Sektorowej Sektora Budownictwa i Konstrukcji Budowlanych oraz Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich - Związek Rewizyjny.


Konferencje z okazji DNP są jednym z działań służących zwiększaniu świadomości normalizacyjnej oraz okazją do podkreślenia korzyści, jakie stosowanie norm przynosi naszej gospodarce i społeczeństwu.

 

Patroni honorowi konferencji:


Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Cyfryzacji, Krajowa Izba Gospodarcza, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.


Patroni medialni:

Rzeczpospolita, dwumiesięcznik „Control Engineering Polska”, ERP-view.pl, e-Gospodarka.pl, ForumBiznesu.pl,

 

PKN przygotowuje specjalną publikację pokonferencyjną, w której zostaną zamieszczone artykuły prelegentów konferencji. Wkrótce szczegóły na www.pkn.pl oraz w majowych „Wiadomościach PKN. Normalizacja”.

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.