“Jeśli nie lean, to co?” - odpowiedź już dostępna w najnowszej książce Tomasza Króla

“Jeśli nie lean, to co?” - odpowiedź już dostępna w najnowszej książce Tomasza Króla

Już dzisiaj, 23 listopada, ma miejsce premiera kolejnej książki Tomasza Króla, pt. “Jeśli nie lean, to co?”. Publikacja stanowi podsumowanie ponad 20 lat pracy i doświadczeń autora, zebrane w zupełnie nową koncepcję zarządzania - Good Sense Management. Ma ona na celu wsparcie polskich przedsiębiorców w rozsądnym zarządzaniu swoimi procesami, bez fiksacji na narzędziach, które przeniesione z amerykańskiego czy japońskiego rynku (lean management), nie spełniają swojej funkcji w krajowych realiach.

“Good Sense Management” (rozsądne zarządzanie) to autorskie podejście Tomasza Króla, nad którym pracował trzy lata, a wcześniej, przez ponad 20 lat, uważnie uczył się, jak skutecznie doskonalić procesy. Jego opracowanie poprzedziły skrupulatne przemyślenia dotyczące wszystkich podejmowanych kroków w tym zakresie. Okazało się, że wystarczą tylko cztery: określenie wartości, analiza wszystkiego, co robi przedsiębiorstwo, ścięcie świętych krów i pielęgnacja słoni. Prezentowana w książce koncepcja pozwala znaleźć́ metodę adekwatną do potrzeb i oczekiwań́ przedsiębiorstwa. To, co różni ją od innych, to możliwość dokładniejszego dopasowania istniejących rozwiązań do organizacji.

- Moją książkę kieruję do odbiorców rozczarowanych wdrażaniem lean lub odczuwających, że ktoś próbuje ich “wsadzić” w japońskie wzorce. Często zdarza się, że firmy zatrudniają lean managera z doświadczeniem z korporacji i chcą wprowadzać rozwiązania, które w niej funkcjonują. Okazuje się jednak, że same narzędzia nie działają. One spełniają swoją rolę tylko wtedy, kiedy kultura organizacyjna firmy jest na nie gotowa. Każdy proces, bez względu na branżę i specyfikę, ma w sobie potencjał do doskonalenia. Większość usprawnień, które prowadziłem w firmach kończyło się znaczną poprawą wyników i oszczędnościami, dlatego że dobierałem odpowiednią metodę, zależnie od postawionego celu. Moja najnowsza publikacja zawiera mnóstwo przykładów i wziętych z życia historii, które, mam nadzieję, będą stanowić inspirację dla czytelnika - mówi Tomasz Król, autor książki “Jeśli nie lean, to co?”. 

Inspiracją do pisania była dla autora potrzeba dzielenia się swoim doświadczeniem. Tomasz Król wykłada na kilku uczelniach, występuje na konferencjach i doradza jako ekspert powołany przez państwowe instytucje. Pracuje z małymi i dużymi firmami - z tymi, które chcą się doskonalić. Jak sam podkreśla, jest tylko jeden klucz do tego, by był on w stanie pomóc firmie - osoby w niej decyzyjne muszą chcieć ulepszać efekty swojej pracy. Połączenie tej determinacji z 25-letnim doświadczeniem autora daje odpowiedź na pytanie, w jaki sposób dany proces można usprawnić. Kluczem rozsądnego zarządzania jest dostarczenie klientowi wartości - m.in. o tym, jak ją odnaleźć oraz jak zbudować efektywny proces jej dostarczania można przeczytać w książce “Jeśli nie lean, to co?”.

Poradnik, wydany nakładem wydawnictwa BookEdit, można obecnie nabyć poprzez stronę sklep.kroltomasz.pl, a od lutego 2023 r. będzie również dostępny w największych księgarniach stacjonarnych i internetowych w Polsce. Patronami medialnymi książki są portale: portalprzemyslowy.pl, nowoczesny-przemysl.p, forumbiznesu.pl oraz goodhabitz.com - szkolenia online.

Tomasz Król – doradca biznesowy, twórca koncepcji zarządzania procesami Good Sense Management, założyciel Instytutu Doskonalenia Produkcji, ekspert zewnętrzny Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości. Wizjoner, twórca, inspirator. Na co dzień współpracuje z przedsiębiorcami, właścicielami firm i dyrektorami produkcji nad generowaniem oszczędności w ich procesach. Absolwent Uniwersytetu Śląskiego, Politechniki Warszawskiej i Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Obecnie wykładowca studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz na Politechnice Warszawskiej. Tomasz Król przeprowadził ponad 100 projektów wdrożeniowych i blisko 1000 szkoleń w różnych obszarach procesów produkcyjnych w niemal wszystkich branżach, także usługowych. Pomysłodawca cyklu konferencji Lean Camp (od 2012 roku). Współtwórca Systemu Trwałej Efektywności Produkcji (S.T.E.P.) .Gitarzysta. Sam komponuje muzykę do wszystkich swoich projektów - szkoleń, konferencji i podcastów.

Autor bestsellera „Lean Management po polsku” oraz książek „Zegar Rozwiązywania Problemów”, „Lean. Droga do minimalizmu”, „Czy w ogóle potrzebujesz Lean Management?” oraz licznych artykułów i publikacji na temat zarządzania produkcją. Książki, e-booki i audiobooki dostępne są na https://sklep.kroltomasz.pl

 

 

BookEdit to wydawnictwo działające w modelu self-publishing, alternatywnym w stosunku do klasycznych wydawnictw. Współpracuje z doświadczonymi recenzentami, redaktorami i grafikami, wspierając autorów podczas wszystkich etapów pracy nad książką. W ofercie marki znajdują się książki drukowane, e-booki i audiobooki, a także profesjonalna korekta i redakcja, ghostwriting i copywriting. BookEdit działa w oparciu o takie wartości, jak jakość, niezależność i twórcza wolność. Oferta wydawnictwa skierowana jest do zawodowych pisarzy, debiutantów, blogerów i celebrytów, firm i korporacji, a także do tych wszystkich, którzy marzą o wydaniu własnej książki.

 

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Portal internetowy ForumBiznesu.pl

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.