Kolejna edycja konkursu „Zagraj o mentoring”

Kolejna edycja konkursu „Zagraj o mentoring”

Wystartowała VI edycja konkursu „Zagraj o mentoring” – inicjatywa skierowana do innowacyjnych polskich startupów. Organizatorami konkursu są inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, działający przy Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu oraz InCredibles, program mentoringowy stworzony przez Sebastiana Kulczyka.

Ideą konkursu jest wyłonienie startupów, które w unikatowy sposób podchodzą do technologicznych wyzwań i problemów biznesowych. Celem organizatorów jest pomóc im w rozwoju poprzez akcelerację i mentoring. – Konkurs jest ogromną szansą dla wszystkich innowatorów. InCredibles to marka od lat wspierająca i czynnie biorąca udział w rozwoju postaw przedsiębiorczych i rynku startupowego w Polsce. Cieszę się, że jako inQUBE możemy ponownie dołożyć do tego swoją cegiełkę ‒ mówi Jan Jakub Cendrowski, dyrektor inQUBE.

Laureatem V edycji „Zagraj o mentoring” została firma FibriTech tworząca innowacyjne, biodegradowalne materiały stosowane w sektorze rolnym, budowlanym oraz opakowaniowym.

Startupy zainteresowane uczestnictwem w konkursie powinny do 16 maja wypełnić formularz zgłoszeniowy, zamieszczony na stronie internetowej www.inqube.pl oraz przesłać prezentację, w której opiszą swój startup, przedstawią zespół, opracowane rozwiązanie oraz wytłumaczą, na czym polega jego innowacyjność i jaki problem rozwiązuje.

Spośród nadesłanych propozycji kapituła konkursu wybierze te, które zakwalifikują się do etapu finałowego. Głównymi kryteriami selekcji będą przyjęty model biznesowy oraz poziom innowacyjności prowadzonych prac. Finaliści otrzymają szansę bezpośredniego zaprezentowania swojej propozycji przed członkami kapituły. Finał konkursu odbędzie się 22 czerwca br.

Każdy z uczestników otrzyma certyfikat udziału w konkursie, a zwycięzca nagrody głównej dołączy do grona laureatów VI. edycji programu mentoringowego InCredibles  oraz będzie mógł bezpłatnie odbyć studia podyplomowe przeznaczone dla innowatorów i właścicieli startupów na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Incredibles to zainicjowany w 2017r. wszechstronny program mentoringowo-edukacyjny dla najbardziej innowacyjnych polskich startupów. Wyróżnia go autorska formuła „szytych na miarę” warsztatów oraz indywidualnych konsultacji z mentorami, potencjalnymi klientami, inwestorami oraz uznanymi praktykami biznesu.  

Twórcą programu jest Sebastian Kulczyk – prezes Kulczyk Investments, inwestor na rynku globalnym, od dwudziestu lat aktywnie zaangażowany w budowę i rozwój sektora nowych technologii.

inQUBE to Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, utworzony by wspierać biznesowe aspiracje studentów, absolwentów, pracowników naukowych oraz początkujących przedsiębiorców z branży ICT. Wrocławski Inkubator skupia wokół siebie wielu ekspertów z różnych dziedzin i z powodzeniem wspiera merytorycznie osoby planujące oraz rozwijające swoją działalność gospodarczą. inQUBE to także nowoczesna przestrzeń wykorzystywana do pracy i nauki, stanowiąca część kampusu największej ekonomicznej uczelni na Dolnym Śląsku.


InQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości
www.inqube.pl
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.