Wszystko, czego przedsiębiorcy potrzebują do rozwoju firmy w jednym miejscu. Rusza Europejski Kongres MŚP

Wszystko, czego przedsiębiorcy potrzebują do rozwoju firmy w jednym miejscu. Rusza Europejski Kongres MŚP

Czego potrzebuje przedsiębiorca do rozwoju swojego biznesu? Nowych kontrahentów, spotkań z potencjalnymi klientami, wiedzy oraz inspiracji. Wszystko to, i wiele, wiele więcej będzie można dostać na 13. Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw, który pod patronatem ForumBiznesu.pl rusza w Katowicach. Właściciele firm, managerowie, samorządowcy i przedstawiciele nauki spotkają się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, aby podnosić swoje kompetencje oraz umiejętności i odpowiedzieć na pytanie „Ready for Change?”.

Choć panele dyskusyjne, warsztaty, Targi Biznes Expo oraz Targi Work For All wystartują jutro, to już dziś przedsiębiorcy spotkają się na wydarzeniu towarzyszącym #EKMSP: Gali Społeczności Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach w NOSPR, gdzie Ci najlepsi zostaną odznaczeni przez jeden z najprężniej działających samorządów gospodarczych w Polsce i organizatora Europejskiego Kongresu MŚP.

Program dostosowany do rzeczywistości

Kongres od lat dostarcza przedsiębiorcom tego, czego dokładnie potrzebują. Program tegorocznej edycji jest naprawdę bogaty i będzie można wiele zyskać uczestnicząc w największym wydarzeniu dla MŚP w Europie. Kilkadziesiąt paneli dyskusyjnych, warsztatów, wykładów i wystąpień topowych speakerów podzielono na ścieżki tematyczne dotyczące: prawa i podatków, finansów i inwestycji, marketingu i sprzedaży, HR, współpracy międzynarodowej i wychodzenia na rynki zagraniczne, inteligentnym miastom, najnowszym trendom technologicznym oraz smart cities.

Podczas Kongresu wystąpią m.in.: Rafał Sonik, przedsiębiorca, pierwszy polski zwycięzca Rajdu Dakar i filantrop, Adam Mokrysz, CEO Grupy Mokate, Elżbieta Marciniak, Współzałożycielka Bakalland S.A., Rektor biznesowej Uczelni ASBiRO czy Jasiek Mela, podróżnik, społecznik, mówca motywacyjny, najmłodszy w historii (wówczas 15-latek), zdobywca dwóch biegunów w jednym roku, pierwsza z niepełnosprawnością osoba, która tego dokonała.

Program Kongresu>>> https://ekmsp.eu/program
Organizatorzy przygotowali, go skupiając się na rzeczach istotnych z punktu prowadzenia działalności gospodarczej i problemów, które stoją na drodze każdego początkującego jak i doświadczonego przedsiębiorcy.

Strefa Eksperta – bezpłatne konsultacje eksperckie

Chętni będą mogli skorzystać z profesjonalnych porad przedstawicieli administracji publicznej, uczelni, firm, instytucji wspierających biznes i kancelarii prawnych.

Wszystkie porady będą całkowicie bezpłatne.
Pełny program konsultacji>>> https://ekmsp.eu/aktualnosci/news-010

Międzynarodowe spotkania B2B

Na kongresie będzie można znaleźć kontrahenta, wspólnika, czy dostawcę. Zasada działania jest bardzo prosta. Wystarczy się zarejestrować na spotkanie – jedno lub kilka, wybrać potencjalnie interesujące firmy i zjawić się o ustalonej godzinie stacjonarnie, lub online. To wszystko! Poprzednie lata pokazały, że warto brać w nich udział. Organizatorzy znają już niejeden przykład „dealu” zrobionego dzięki tej inicjatywie. Spotkania organizowane są we współpracy z Enterprise Europe Network przy Funduszu Górnośląskim S.A.

Targi Biznes Expo i Work For All

W tym roku przygotowano dwie przestrzenie targowe. Ta pierwsza będzie skupiona na prezentowaniu usług i produktów. Na Targach Biznes Expo zobaczymy przedstawicieli kilkunastu branż, m.in. firm zajmujących się doradztwem w zakresie pozyskiwania funduszy unijnych, wynajmem samochodów czy oferujących oprogramowanie do zarządzania firmą. Będzie można również sprawdzić, czy kontrahent, z którym planujemy współpracę jest rzetelny, jak i poznać nowoczesną metodę szkoleń BHP z wykorzystaniem gogli VR.
Druga przestrzeń targowa – Work For All, organizowana wspólnie z Partnerem: International Rescue Committee, została stworzona z myślą o osobach poszukujących pracy i pracodawcach.

Zapraszamy do udziału w największym wydarzeniu w Europie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw: www.ekmsp.eu

Organizatorem #EKMSP jest Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jako kreator przemysłu spotkań i wydarzeń od ponad 33 lat wspiera regionalny biznes i pobudza jego rozwój – także wśród ludzi młodych, będących u progu swojej kariery zawodowej. Prowadzi działalność w zakresie doradztwa biznesowego i komunikacyjnego na rzecz swoich Firm Członkowskich oraz pomaga nawiązywać kontakty z partnerami w kraju i za granicą. Kształtuje i upowszechnia zasady etyki, uczciwości w działalności gospodarczej oraz ogólnie pojmowanej społecznej odpowiedzialności biznesu.

 


Źródło: RIG Katowice / Jaga Kolawa

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.