Inwestycje ważnym czynnikiem przewagi konkurencyjnej

Inwestycje ważnym czynnikiem  przewagi konkurencyjnej

Fabryka Mebli WERSAL to rodzinna firma, która od 35 lat konsekwentnie realizuje swoją wizję produkcji wyjątkowych mebli najwyższej jakości, które od wielu lat cieszą się uznaniem stale rosnącej grupy klientów na całym świecie. Firma nieustannie rozwija się po to, by meble sygnowane logo WERSAL były projektowane i produkowane w odpowiedzi na realne potrzeby użytkowników.

– Od samego początku działalności konsekwentnie realizujemy wizję tworzenia mebli z wyjątkową świadomością potrzeb rynku. Dziś motorem są inwestycje i rozwój, dzięki którym firma zwiększyła swoją przewagę konkurencyjną i poprawiła efektywność. Dzięki wykwalifikowanej kadrze i przyjętej strategii handlowej, fabryka wdraża rocznie 80 nowych modeli – mówi Igor Karkoszka, Dyrektor Generalny.Fabrykę stanowi ponad 100 tys. m2 powierzchni produkcyjno-magazynowej i wraz z całą przyległą infrastrukturą zajmuje powierzchnię 20 ha. Nowoczesny park maszynowy został zaprojektowany zgodnie z najwyższymi standardami w celu optymalizacji procesów, co zwiększyło obroty firmy, plasując ją wysoko w rankingach producentów mebli tapicerowanych.

W 2024 r. został oddany do użytku kompleks ekspozycyjny z salonem meblowym, pomieszczeniami konferencyjnymi i restauracją. – To wyjątkowe miejsce na mapie Polski, którego brakowało. Salon został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić najlepsze doświadczenie zakupowe i zaspokoić oczekiwania klientów, poszukujących najnowszych trendów w aranżacji wnętrz. To miejsce stworzone, aby inspirować swoją nowatorskością, gdzie oferuje się klientom najlepsze rozwiązania w dziedzinie aranżacji wnętrz. – mówi Przemysław Kawecki, Dyrektor Marketingu. Z początkiem wiosny planowane jest uruchomienie restauracji, natomiast oficjalne otwarcie kompleksu planowane jest na maj bieżącego roku.

Obok fabryki powstaje budynek produkcyjno-magazynowy o powierzchni blisko 16 tys. m2. To obiekt jednokondygnacyjny, który został specjalnie dostosowany i podwyższony, by móc składować w nim materiały do produkcji mebli. Na potrzeby produkcyjne zostanie przeznaczone niemal 5 tys. m2, natomiast magazyn będzie stanowił prawie 9,5 tys. m2. – Będzie w nim m.in. suwnica, zaprojektowana do obsługi procesu transportu bloków pianki. Nowy budynek będzie połączony łącznikiem z istniejącą już halą magazynową. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwi komunikację między obiektami. Ukończenie inwestycji planowane jest na koniec lipca br. – dodaje dyrektor I. Karkoszka.

Fabryka Mebli WERSAL posiada także swój oddział w miejscowości Pieczyska, gdzie również od kilku miesięcy nieprzerwanie trwają prace związane z rozbudową. – Zapotrzebowanie na meble stale rośnie, stąd konieczność powiększenia budynków produkcyjnych. Rozbudowując infrastrukturę zwracamy szczególną uwagę na zastosowane rozwiązania produkcyjne. Obiekty są niskoemisyjne za sprawą lepszych materiałów, ograniczających ubytek ciepła. Wykorzystywane są panele fotowoltaiczne, by zminimalizować zużycie energii elektrycznej. Przy tak rozbudowanym zakładzie to konieczność, nie tylko pod względem ekonomicznym, ale także środowiskowym. Ukończenie budowy planujemy na koniec sierpnia tego roku. – podsumowuje Dyrektor Generalny.

W dzisiejszym, bardzo energicznym środowisku branży meblarskiej, inwestycje stanowią kluczowy czynnik w budowaniu przewagi konkurencyjnej. Tak dynamiczny rozwój Fabryki Mebli Wersal pozwolił firmie osiągnąć niebywały sukces zarówno na rynku krajowym, jak i europejskim.

Joanna Chrustek

Publish the Menu module to "offcanvas" position. Here you can publish other modules as well.
Learn More.